× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

پودر فرومنگنز

پودر فرو منگنز برای نخستین‌بار در سال 1872 با خلوص 37 درصد تولید و در ابتدا روش تولید آن از طریق کوره بلند بود. در کوره بلند و یا کورههای قوس الکتریکی سنگ اکسید منگنز را به همراه دولومیت، کک، کوارتز و آهک درون کوره وارد میکنند تا پودر فرومنگنز تولید گردد. سنگ منگنز مورد استفاده در این فرایند دارای 40 درصد منگنز است و در دمای بین 1200 تا 1400 درجه سانتیگراد واکنش احیای منگنز توسط کک انجام میپذیرد. قیمت پودر فرو منگنز باکیفیت تولید آن در کوره بلند و کوره قوس الکتریکی ارتباط دارد.

 

خرید پودر فرومنگنز


خرید فرو منگنز توسط کارخانه های خاصی انجام میشود. فلز منگنز در میان فروآلیاژها در ساخت فولاد اهمیت زیادی دارد. در خرید پودر فرو منگنز می بایست به میزان کربن این پودر توجه کرد و در صورت نیاز پودر فرو منگنز کم‌کربن، کربن متوسط یا پرکربن را خریداری کرد. در زمان خرید پودر فرومنگنز میبایست در خصوص خلوص و عیار فرومنگنز اطلاع کافی داشته باشیم. خرید پودر فرو منگنز به‌صورت پودر است ولی قبل از خرید فرومنگنز به‌صورت کلوخه ای خواهد بود. در خرید پودر فرو منگنز به کیفیت آن باید توجه شود و بهتر است در زمان خرید پودر فرو منگنز از کارشناسان و متخصصین در این حوزه استفاده شود.

 

قیمت پودر فرومنگنز


قیمت پودر فرو منگنز از تغییر قیمت مواد معدنی تاثیر می پذیرد. عوامل دیگری نظیر نرخ ارز، میزان تحریمهای بین المللی کشورمان، تحقیقات علمی انجام شده و کشف ذخایر جدید معدنی، استفاده از روشهای به‌روز ژئوفیزیکی و ژئوشیمیایی همگی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت پودر فرو منگنز هستند. قیمت پودر فرو منگنز بسته به میزان خلوص و میزان کربن به‌کاررفته در آن متفاوت است. قیمت پودر فرو منگنز باتوجه‌به میزان به‌کاررفته کربن در این پودر که به‌صورت کم، متوسط و زیاد است، متفاوت خواهد بود. از ویژگیهای پودر فرومنگنز میتوان به سخت-پذیری و کاهش میزان گوگرد و خواص مکانیکی این پودر اشاره کرد که هر کدام از این عوامل بر قیمت پودر فرومنگنز تأثیرگذار خواهند بود.

 

پودر فرو منگنز چیست؟

 
پودر فرومنگنز با درگیرکردن عوامل مزاحمی نظیر گوگرد در فولاد از ورود آن به محصول نهایی به‌عنوان ناخالصی جلوگیری کرده و به‌صورت سرباره از محیط واکنش جدا میشوند. مهمترین کاربرد منگنز در صنعت در تولید فولاد و آلیاژهای غیر فولادی است. فولاد و همچنین فولاد پرکربن بخش اصلی بازار منگنز را در بر میگیرد. منگنز به‌عنوان یکی از اجزای آلیاژی برای افزایش مقاومت، افزایش سختی و کاهش شکنندگی و رفتار حرارتی فولادها استفاده میشوند. در واقع منگنز در فولاد سبب افزایش استحکام و در چدن نیز سبب سختی میگردد. وجود منگنز سبب میشود تا آلیاژ دیرتر خنک شده و محصول سختی بیشتری پیدا خواهد کرد.
پودر فرو منگنز فرو آلیاژی است که از دو عنصر آهن و منگنز و مقداری کمی از عناصر کربن، فسفر و گوگرد تشکیل شده است. تشکیل پودر فرو منگنز از ترکیب اکسید منگنز و اکسید آهن به دست می آید. پودر فرو منگنز به سه دسته پودر فرومنگنز پرکربن HCFeMn، متوسط کربن MCFeMn و کم‌کربن LCFeMn تقسیم میشود. فرومنگنز متوسط کربن دارای 78 درصد منگنز و ماکزیمم درصد کربن 5/1 است. عموماً در صنایع الکترودسازی از فرومنگنز کربن متوسط استفاده میکنند. پودر فرو منگنز کم‌کربن تا 80 درصد منگنز و ماکزیمم درصد کربن آن 8/0 و پودر فرومنگنز پرکربن 75 درصد منگنز و ماکزیمم درصد کربن 5 است. از پودر فرو منگنز پر کربن در جایی که نیاز به قطعات خوش تراش داریم استفاده میشود. میزان سیلیسیوم در فرومنگنز کم‌کربن، متوسط کربن و پرکربن حدود 5/1 درصد است. ضریب انبساط حرارتی فولاد با اضافه‌کردن مقداری منگنز به آن افزایش خواهد بافت، ولی قابلیت هدایت حرارتی و الکتریکی فولاد کاهش خواهد بافت. در زمان خرید پودر فرو منگنز باید توجه کنیم که هدایت حرارتی و الکتریکی موردنظر است یا ضریب انبساط حرارتی و باتوجه‌به هدف مورد نظر پودر فرو منگنز متناسب خریداری گردد.
قیمت پودر فرو منگنز باتوجه‌به میزان کربن آن متفاوت بوده و در زمان خرید پودر فرو منگنز و بر اساس نیاز پودر فرو منگنز با میزان مناسب کربن خریداری شود. منگنز یکی از پنج عنصر آلیاژی فولاد است و با بالابردن منگنز مقاومت جوش افزایش‌یافته و سبب بهبود کیفیت و اکسیژن‌زدایی بهتر بطن جوش میشود.
شکل فیزیکی فرو منگنز به‌صورت کلوخه ای است و تا زمانی که خشک باشند بدون بو خواهند بود، اما در زمان فروش و عرضه در بازار آنها را تبدیل به پودر میکنند و خرید پودر فرو منگنز به‌صورت پودری است. پودر فرو منگنز به‌منظور خنثی‌کردن اثرات بد گوگرد مورد استفاده قرار میگیرد. پودر فرو منگنز همانند یک اکسیدکننده با گوگرد ترکیب شده و خواص محصول را بهبود خواهد بخشید و محصول استحکام و سختی لازم را بدست خواهند آورد.
در صورت افزودن عنصر گوگرد به نوع روکش الکترود یا پودر جوش میتوان انتظار داشت تا خطر شکست پذیری کاهش‌یافته و استحکام و مقاومت افزایش یابد. منگنز یکی از پنج عنصر آلیاژی در فولاد است و با افزایش آن در فولاد علاوه بر افزایش مقاومت جوش به ترک خوردگی، کیفیت جوشکاری بهتر شده و اکسیژن زدایی در بطن جوش بهتر انجام خواهد پذیرفت و به همین دلیل قیمت پودر فرو منگنز بر اساس سطح بهبود کیفیت جوش متفاوت خواهد بود. در زمان خرید پودر فرو منگنز باید توجه شود که چه کیفیتی از سطح جوشکاری موردنظر انتظار داریم و بر آن اساس خرید پودر فرو منگنز انجام پذیرد.
بیشترین کاربرد پودر فرو منگنز در صنعت جوشکاری و الکترود سازی است. پودر فرو منگنز در صنایع متالوژی، شیمی، الکترونیک، سرامیک، تولید لاکهای رنگی و ... کاربرد دارند.


در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.

 

02122791943