× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید فرومنگنز با کیفیت ، استعلام قیمت روز

 

نحوه تعیین قیمت فرومنگنز 


عواملی که بر اقتصاد مواد معدنی تاثیر گذارند، در تعیین قیمت فرومنگنز نیز دخیل هستند مانند

شاخص ارز و تحریم های بین المللی که تاثسر زیادی در صادرات و واردات دارند.

تحقیقات علمی در مورد کشف ذخایر اقتصادی

فعالیت هایی که در حیطه‌ی کشف معادن صورت می‌گیرد.

بهره گیری از روش های به روز ژئوفیزیکی و ژئوشیمیایی برای شناسایی مواد معدنی در بخشهای عمیق زمین  از جمله موارد هستند که بر قیمت روز فرومنگنز تاثیر گذارند.

 

راهنمای خرید فرومنگنز

خرید فرومنگنز از آن دسته موادی است که کارخانه های خاصی به دنبال آن هستند اهمیتی که این فلز در ساخت فولاد دارد باعث شده تا در میان فروآلیاژها، به عنوان مهمترین فرو آلیاژ محسوب شود. در واقع گروه هایی که در تولید فلزات فعالیت دارند پیگیر تهیه فرومنگنز می باشند. مهم ترین نکته ایی که تمامی افراد در هنگام سفارش محصول کیفیت آن است .این امر در مورد خرید فرومنگنز نیز هست. از جمله مورادی که هنگام تهیه این ماده باید به توجه کرد نوع آن است که با توجه به هدف شما در محصولی که قصد تولید آن را داریرد تعیین میشود. به طور مثال برای ساخت برخی آلیاژ ها وقطعات باید از فرومنگنز کم کربن بهره برد اما در برخی دیگر فرومنگنز کم کربن قابل استفاده است.

برای خرید فرومنگنز باید نوعی از آن را به عنوان مواد اولیه انتخاب کنید که برای تولید محصول مورد نظر مناسب باشد، چرا که قیمت فرومنگنز بسته به خلوص و نوع ان متقاوت است. در ادامه به معرفی انواع فرومنگز خواهیم پرداخت:

 

فرومنگنز با کربن بالا (HCFeMn)

فرومنگنز با کربن بالا (HCFeMn) از نظر کمی بیشترین استفاده از فروآلیاژ است. این ماده معمولاً دارای محتوای منگنز 70-80 درصد وزنی و محتوای کربن 6-8 درصد وزنی در طی فرآیند تولید ، سرباره هایی با محتوای زیاد اکسید منگنز تشکیل می شود که می توان در مراحل بعدی فرآیند به سیلیکومنگنز تصفیه کرد (SiMn ) ، فرومنگنز کم کربن (LCFeMn) یا فلز منگنز.


فرومنگنز کربن متوسط ​​(MCFeMn)

آلیاژ فرومنگنز با محتوای منگنز 75-90 درصد وزنی و محتوای کربن 0.5-2 درصد وزنی.


فرومنگنز کم کربن (LCFeMn)

آلیاژ فرومنگنز با محتوای منگنز 80-95 درصد وزنی و محتوای کربن 0-0.5 درصد وزنی.


بریکت های فرومنگنز (briqs FeMn)

تراکم آلیاژهای فرومنگنز در اندازه های ریز دانه ها در بریکت های بریکت های فرومنگنز می تواند باعث کاهش تلفات گرد و غبار و بهبود عملکرد شود.

 

فرومنگنز

فرومنگنز برای اولین بار در سال 1872 با خلوص 37 درصد تولید شد، در ابتدا فقط روش تولید آن از طریق کورۀ بلند انجام می‌شد.

استفاده از این فلز در فولادسازی و ساخت فروآلیاژها به‌عنوان مورد احیا کننده و تمیز‌کننده در فولاد مذاب است. این فلز با درگیر کردن عوامل مزاحمی مانند گوگرد در فولاد از ورود آن‌ها به‌عنوان ناخالصی در محصول نهایی جلوگیری کرده و به‌عنوان سرباره از محیط واکنش جدا می‌شوند. مقاومت به خوردگی، کاهش نقطۀ انتقال دما نیز از آثار حضور آن در تولید فولاد است.

 

روش تولید فرومنگنز

تولید فرومنگنز در کوره¬های قوس الکتریک یا کوره بلند انجام می‌شود. سنگ اکسید منگنز را به همراه دولومیت ، کک، کوارتز و آهک درون کوره وارد می‌کنند تا محصول نهایی یعنی فرومنگنز به دست آید.

در این روش سنگ منگنز استفاده شده باید حاوی 40 درصد منگنز باشد، سپس با افزودن کک و مواد سرباره‌ساز مانند آهک احیای منگنز توسط کک انجام می‌گیرد. دمای مناسب برای انجام این واکنش از 1200 تا 1400 درجۀ سانتی‌گراد می‌باشد. استفاده از کورۀ قوس الکتریکی نسبت به کورۀ بلند در این واکنش بهتر است زیرا فرایند انجام شده در آن ساده‌تر است.

 

دسته‌بندی فرومنگنز

فرومنگنز در صنایع فولادی در سه دستۀ زیر با دانه‌بندی متفاوت تولید و عرضه می‌شود.

o پرکربن : در این دسته درصد منگنز 75 و ماکزیمم درصد کربن 5 می‌باشد.

o کم‌کربن: درصد منگنز 80 و ماکزیمم درصد کربن آن 0.8 است.  

o کربن متوسط: درصد منگنز 78 و ماکزیمم درصد کربن 1.5 است.

در هر سه  دسته ماکزیمم درصد سیلیسیوم 1.5 درصد می‌باشد.

کاربرد هرکدام از این دسته‌ها با یکدیگر متفاوت است.

شکل فیزیکی فرومنگنز به‌صورت کلوخه‌ای است. آن‌ها تا زمانی که خشک باشند بدون بو هستند، اما در هنگام عرضه کردن به بازار آن را تبدیل به پودر می‌کنند.

 

فرومنگنز چیست؟ 

فرومنگنز که در صنعت برای تولید آلیاژ آهن و فولاد و چدن به‌کار می‌رود، از واکنش اکسید منگنز با کربن موجود در زغال سنگ یا کک که به حالت مذاب است در دمای بالا تهیه می‌شود.

کابردهای متفاوت فرومنگنز در صنایع شیمیایی، متالوژی، تولید سرامیک و لاک‌های رنگی و همچنین در صنایع الکترونیک زیاد است.

از خواص این ترکیب آلیاژی می‌توان به قابلیت سخت‌پذیری و کاهش میزان گوگرد و خواص مکانیکی آن نام برد.

عنصر منگنز با عدد اتمی 25 در گروه هفتم از جدول تناوبی جای دارد و دارای رنگ نقره‌ای و از نظر فیزیکی سخت است.

استفاده از منگنز در آلیاژ فولاد موجب افزایش استحکام می‌شود و همچنین در چدن نیز سختی آن را افزایش می‌دهد. درواقع حضور منگنز موجب می‌شود تا آلیاژ دیرتر خنک شده و درنتیجه محصول سختی بیشتری داشته باشد.

فولادهای کربن‌دار را می‌توان اصلی‌ترین نوع فولاد دانست که حاوی درصد 1.6 منگنز هستند، اما ممکن است در برخی موارد درصد عنصر منگنز تا 19 درصد نیز افزایش داشته باشد. بیشترین استفاده از منگنز در صنایع فولادی و ریخته‌گری برای تولید آلیاژهای مرتبط می‌باشد. از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این عنصر برای استفاده در صنایع مختلف قیمت پایین آن می‌باشد. 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال پیرامون خرید فرومنگنز کافی است با متخصصان ما در تجارت گرام تماس جال فرمایید