× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید کک کلسینه مرغوب ، استعلام قیمت روز

 

نحوه تعیین قیمت کک نفتی کلسینه

کک نفتی را می‌توان در دو صورت آزمایشگاهی و صنعتی یافت. از آنجا که کک از نفت به دست می‌آید، با افزایش قیمت نفت، قیمت کک نیز افزایش می‌یابد. از سوی دیگر قیمت ارز به دلیل وارداتی بودن محصول، روی قیمت کک نفتی اثر خواهد داشت. اگر کک در داخل کشور تولید شود، عواملی مانند هزینه تولید، مواد اولیه و فرایند تولید کک روی قیمت آن مؤثر خواهد بود. بنابراین از آنجا که خرید و فروش کک کلسینه نیازمند دانش و مهارت خاصی است، بهتر است پیش از هر گونه اقدام در این زمینه، با کارشناسان امر مشورت کنید.
مؤثرترین عامل در تعیین قیمت کک نفتی، گرید آن است. 4 نوع گرید یا درجه کک نفتی وجود دارد: 1) کک با درصد سلفور کم یا زیاد
2) کک نفتی کلسینه شده
3) کک سبز
4) کک سوزنی، کک تأخیری
بدین‌ترتیب می‌توان گفت مهم‌ترین نکته در قیمت کک نفتی کلسینه، میزان خلوص محصول است. نکتۀ مهم بعدی در خرید کک نفتی، آگاهی از میزان کربن موجود در آن است. برای مثال اینکه کک کلسینه 90 درصد کربن دارد یا 95 درصد، روی قیمت نهایی آن مؤثر خواهد بود. 

 

راهنمای خرید کک کلسینه

برای خرید کک به عنوان یک محصول صادراتی به دانش، اطلاعات و تخصص نیاز دارید. همچنین اگر قصد خرید کک از داخل را دارید، باید به قیمت آن که تحت تأثیر فرایند تولید است، توجه کنید. هرچه قیمت مواد اولیه در تهیه کک بالاتر باشد، قیمت نهایی کک کلسینه شده نیز بیشتر خواهد بود. همچنین کیفیت مواد اصلی به کار رفته در تولید کک، در تعیین قیمت کک کلیسینه مؤثر خواهد بود. در حال حاضر کشور چین بالاترین درصد تولید کک نفتی را در اختیار دارد. کک کلسـینه بـرای سـاخت آنـد در تولیـد آلومینیـوم و محصـولات مختلف کربنی یا گرافیتی به کار می‌رود. کاربرد کک نفتی به ساختار فیزیکی و میزان خلوص آن بستگی دارد.


کک نفتی کلسینه چیست؟
با عملیات کلسینه کردن بر روی کک خام، کک نفتی کلسینه به دست می‌آید. در حین انجام فرایند کلسینه کردن، مقداری از رطوبت موجود در کک خام از آن خارج می‌شود و بدین‌ترتیب درصد وزنی کربن زیاد می‌شود. کک نفتی کلسینه شده که در حلال‌های آلی حل نمی‌شود، در بسیاری از صنایع بالادستی همچون صنایع ساخت آلومینیوم، ریخته‌گری، فولاد، آندسازی و حفاظت کاتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین کاربرد کک نفتی در تولید الکترودهای کربنی به منظور بازیابی آلومینیوم است. 
یکی از چالش‌های مهم صنایع پالایشی، بحث پسماندهاست. روش‌های زیادی برای تبدیل پسماندهای پالایشی به محصولات دارای ارزش اقتصادی وجود دارد که یکی از آن‌ها به‌کارگیری فرایندهای کک‌سازی است. کک‌سازی طی سه مرحله به دست می‌آید: تجزیه حرارتی، پلیمریزاسیون و چگالش. در این فرایند پسماندهای سنگین نفتی به گازها، مایعات و مواد جامد با درصد کربن بالا تبدیل می‌شوند و کک نفتی به دست می‌آید. کک نفتی در دو دسته کلی جای می‌گیرد: کک سبز یا کک نفتی کلسینه شده. اساساً وقتی که کک سبز در دماهای بالا مثلاً بیش از 130 درجه سانتیگراد قرار می‌گیرد، کک کلسینه تولید می‌شود. کک سوختی خود یکی از محصولات کک نفتی کلسینه است که در ساخت آندها در صنعت آلمینیوم‌سازی و فولاد کاربرد دارد.