× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت فروکروم ، خرید و فروش فروکروم مستقیم

 

نحوه تعیین قیمت فروکروم 

قیمت فروکروم نیز همانند سایر کالاهای موجود در بازار متاثر از فاکتورهای مختلفی است. که در خرید فروکروم برای خریدار نکته پر اهمیت است اما به صورت کلی می‌توان گفت که عوامل موثر بر قیمت فروکروم عبارتند از: 

شرایط فروش فرو کروم 

منبع تامین داخلی یا خارجی 

کیفیت و خلوص فرو کروم 

حتماً توجه داشته باشید که چنین محصولاتی که به عنوان ماده اولیه یک کارگاه تولیدی به شمار می‌روند باید به فروشندگان معتبری مراجعه کنید که علاوه بر فراهم آوردن شرایط ممتاز فروش بتوانند در تشخیص و تعیین مشخصات فنی فرو کروم مورد نیاز نیز به شما کمک کنند. به عبارت دیگر قیمت فروکروم تنها عامل انتخاب یک منبع تامین مناسب نیست و در کنار قیمت فروکروم باید به عوامل مهم دیگری نیز توجه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت روز فروکروم با ما تماس بگیرید. 

 

راهنمای خرید فروکروم

در هنگام خرید فروکروم به منظور مصارف صنعتی باید دقت کنید چرا که مشخصات فنی کالای خریداری شده و نیاز شما باید با هم هماهنگ باشد. چنانچه قبلا پروسه خرید را انجام داده‌اید و مشخصات فنی فروکروم مورد نیاز خود را می‌دانید بخش اعظم مشکل حل شده و برای خریدهای آتی نیازی به بررسی مجدد نیست. اما چنانچه فرآیند خرید فروکروم را به تازگی شروع کرده‌اید باید حساسیت بیشتری نسبت به تعیین مشخصات فنی محصول داشته باشید، چرا که یک انتخاب اشتباه می‌تواند تاثیر بسزایی در هدر رفت هزینه و یا کیفیت محصولات نهایی تولیدی داشته باشد. 

درصورتی که برای خرید فروکروم نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آمده ارائه مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند

 

فروکروم چیست؟

فرو پیشوندی است به معنی آهن و تفاوت کروم با فروکروم مربوط به آهن موجود در فروکروم است. اصلی‌‌ترین کاربرد فرو کروم در تولید فولاد ضد زنگ است . روش تولید فرو کروم بدین صورت است که کانی فلزی کرومیت را در کوره ذوب فلزات قرار می‌دهند تا فروکروم ساخته شود . آلیاژ ترکیبی از  آهن و کروم را که از حذف اکسیژن ساختار کرومیت به دست می آید ، یک آلیاژ  ضد زنگ خواهد بود . قطعه ای از فولاد ضد زنگ را می‌توان به عنوان منبعی از کروم ، جایگزین فرو کروم نمود . در ادامه نکاتی که باید در هنگام خرید فروکروم رعایت کرد و عواملی که بر قیمت فروکروم تاثیر گذار است بیان خواهیم کرد.

عنصر کروم به‌ شکل آزاد در طبیعت پیدا نمی‌شود. اصلی‌ترین ماده معدنی حاوی کروم در طبیعت کرومیت که فرمول شیمیای آن FeO.Cr2O3 است. کروم چهار نوع ایزوتوپ طبیعی دارد که فرمول هر یک از آنها عبارتست از:  ۵۰Cr، ۵۲Cr، ۵۳Cr، ۵۴Cr. کروم خالص در دمای معمولی (25 درجه)، یک فلز نرم است، ولی توجه کنید که به دلیل واکنش‌پذیری بالا با اکسیژن، کربن، نیتروژن و سایر عناصر، تهیه کروم خالص بسیار دشوار است. کرومی که برای آبه‌کاری و جلا دهی به کار می‌رود به کالای در حال تکمیل درخشندگی و رنگ سفید مایل به آبی خواهد داد. سطح بازتاب در کالای آبه‌کاری شده با کروم ۷۷ درصد نقره محاسبه شده است. رسانایی الکتریکی این عنصر نیز ۲/۲۲ درصد عنصر مس است. فولاد ضدزنگ با ۱۲ تا ۳۶ درصد کروم، ۸۰ درصد مصرف کروم در سطح جهان را به خود اختصاص داده است. کروم به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی، سایش، حرارت و  فرسودگی و اکسیداسیون، برای تهیه انواع آلیاژها به کار می‌رود. فروکروم سختی و تراکم و همچنین مقاومت فولاد در برابر خوردگی و زنگ‌زدن را افزایش می‌دهد.