× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید فروآلیاژ ، خرید انواع فورآلیاژ با کیفیت ( استعلام قیمت روز )

 

تعیین قیمت فروآلیاژ

پر واضح است که قیمت فروآلیاژ به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
مرغوبیت فروآلیاژها
اولین عاملی که در قیمت فروآلیاژ موثر است، مرغوبیت آنهاست. در واقع هر چه موادهای اولیه‌ای که برای هر نوع از فروآلیاژها بکار گرفته می‌شود بهتر و با کیفیت‌تر باشد، محصول نهایی با ارزش‌تر خواهد بود.
نحوه‌ی تولید فروآلیاژها
پر واضح است که بر اساس نیاز به هر یک از انواع فروآلیاژ روش‌های مختلفی را برای تولید آنها د نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بکارگیری از برخی روش‌ها از هزینه‌های بیشتری برخوردار باشد که تأثیر مستقیمی بر قیمت انواع فروآلیاژها خواهد گذاشت.
نوع گرید‌های فروآلیاژها
قیمت فروآلیاژ در برخی از موارد به گریدهای آن بستگی دارد. از انواع گرید می‌توان به استاندارد، کم آلومینیوم، گرید با خلوص بالا و یا کم کربن اشاره کرد که این موضوع برای فروآلیاژ فروسیلیسیم کاملاً صدق خواهد کرد.
قیمت ارز
قیمت ارز به دلایل زیادی مانند تحریم با نوسانات زیادی روبرو خواهد بود و ممکن است برای تولید برخی از فروآلیاژها نیاز به وارد کردن موادهای اولیه از خارج از کشور باشد که طبیعتاً بر قیمت روز فروآلیاژ می‌افزاید.

 

 

راهنمای خرید فروآلیاژ

به طور معمول اشخاصی به دنبال خرید فروآلیاژ ها هستند که در صنعت ذوب فلزات و متالوژی فعالیت دارند و با کارایی انواع آن آشنایی دارند. ما به طور خلاصه کارایی این نوع مواد آلیاژی را بیان خواهیم کرد.

فروآلیآز ها برای دستیابی به ترکیب شیمیایی مشخص به فولاد مایع اضافه می شوند و خواص لازم برای تولید محصولات خاص را فراهم می کنند. هرکدام از آن ها به منظور خاصی در ترکیب محصول اضافه خواهند شد.

به طور مثال برای بالا بردن استحکام فولاد، فروآلیاژی که مورد استفاده قرار می‌گیرد فروسیلیس است. همچنین برای ضد زنگ کردن فولاد معمولا از فروکروم بهره می‌برند.

نکته دیگر در خرید انواع فروآلیاژ ها که بسیار حائز اهمیت است. قیمت فروآلیاژ است که هواره مد نظر خریداران بوده اما باید به این امر توجه کرد هرچه کیفیت محصول بالاتر باشد قیمت آن نیز به طبع بیشتر خواهد بود.

 

برای خرید فروآلیاژ باید بررسی کنیم که به کدام یک از انواع آن نیاز است. در ادامه به معرفی بعضی از فروآلیاژها خواهیم پرداخت.
فرومنگنز
این فروآلیاژ از آهن و منگنز پدید می‌آید که بیشترین حجم آن را منگنز تشکیل داده است. ضمناً برای اینکه در برابر اثرات سولفور مقاومت شود، از فرومنگنز استفاده می‌شود و در حالت کلی خرید فروآلیاژ  فرومنگنز خصوصیات محصولات را بهبود می‌بخشد.
فروکروم
این نوع از فروآلیاژ از آهن و کروم تشکیل شده و از آن در ساخت فولاد زنگ نزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این آلیاژ برای تولید بلبرینگ نیز بکارگیری خواهد شد. گفتنی است که درصد گوگرد در فروکرومیوم بسیار ناچیز و حداکثر سه‌صدم است.
فرومولیبدن
بکارگیری از این فروآلیاژ در آلیاژهای کم مقاومت بیشتر است و بیشترین استفاده از آن در چدن و بعضی از فولاد ابزارهاست. گفتنی است که اضافه کردن این فروآلیاژ سبب بهتر شدن مقاومت و خوردگی محصولات خواهد شد. برای خرید فروآلیاژ فرومولیبدن می‌توان از کارخانه‌های معروف مانند فولاد مبارکه اصفهان درخواست کرد.
فروتیتانیوم
برای انجام پالایش فولاد به جهت مقابله با اکسیداسیون و یا نمک‌زدایی از این آلیاژ استفاده می‌شود. همچنین این فروآلیاژ به خوبی می‌تواند بهبود کیفیت فولاد را تضمین کند. برای تهیه این فروآلیاژ نیز می‌توانید به مراکز مجاز در سراسر کشور مراجعه کنید.
فروسیلیس
از انواع فروآلیاژی که برای تولید فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و استحکام بسیار خوبی نیز دارد فروسیلیس است. این آلیاژ در سایز حداکثر 60 میلی‌متر تهیه شده و هر کدام از مواد اولیه برای تهیه آن مانند سیلیسیوم، کربن، آلومینیوم، فسفر و گوگرد دارای یک درصد ناچیز در آن خواهد بود.

 

فروآلیاژها چیست؟
فروآلیاژ اصطلاحی است که برای تعیین آلیاژهای مختلف آهنی با نسبت بالای یک یا چند عنصر دیگر استفاده می‌شود، به طور مثال، Cr، AL، Mn، Mo و غیره. این عناصر در تولید فولادها و آلیاژهای مختلف استفاده می‌شوند و دقیقا مرتبط با صنایع آهنی و فلزی هستند. فروسیلیکون از مشهورترین فروآلیاژها محسوب می‌شود.

توضیح تکمیلی

آلیاژها حاوی آهن هستند که به قالب‌های فلزات و فولاد برای ایجاد تغییرات مورد نظر افزوده می‌شوند و این مواد در ریخته‌گری و صنعت فولاد استفاده می‌‌شوند. 
فروآلیاژها برای تولید فولاد و آلیاژ استفاده می‌شوند و خواص یکنواختی را در فولاد و آهن چدن ایجاد می‌کنند و همچنین فعالیت‌های مهمی را در فرآیند تولید انجام می‌دهند. 
فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که به وسیله ترکیب یک یا چند عنصر فلزی یا شبه فلزی با آهن ساخته می‌شوند. برای مثال، فروکروم آلیاژی است هم حاوی آهن و هم حاوی کروم است. فرومنگنز از آهن و منگنز تشکیل یافته است. در کل، خواص آهن می‌تواند به وسیله افزایش فروآلیاژ بیشتر شود. چون اکثر فولادها از آهن ساخته می‌شوند، اضافه کردن مقدار کمی از آهن از طریق آلیاژهای آهنی به آنها تاثیر چندانی بر کیفیت آنها نخواهد گذاشت. 

 

انواع فروآلیاژها


نوع 1: فروکروم 
کروم یک فلز فروآلیاژ مهمی محسوب می‌شود. کروم سفت و به رنگ نقره‌ای است و حاوی 0.02 درصد از پوسته زمین است. کروم یک عنصر ضروری برای تولید فولاد ضد زنگ است که حاوی 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل است. فولاد کرم در وسایل آشپزخانه، تجیهزات جراحی و تجهیزات شیمیایی استفاده می‌شود. 

نوع 2: فروتنگستن 
مانند کروم، تنگستن نیز در تولید فولادهای آلیاژی بسیار ضروری است. این فلز سنگین در دمای تقریبا 3375 درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شود. در حال حاضر در دنیای صنعت ریخته‌گری نمی‌توان اهمیت تنگستن را نادیده گرفت. تنگستن بسیار محکم است و از این رو به طور گسترده‌ای در تولید انواع ابزارهای برشی استفاده می‌شود. از نظر جغرافیایی رسوب تنگستن تقریبا در 40 کشور جهان یافت می‌شود که تنها 5 کشور 75 درصد از آن را تولید می‌کنند. 

نوع 3: فرونیکل 
نیکل یک فلز سخت است که تقریبا 0.005 درصد از پوسته زمین را تشکیل می‌دهد. همچنین گمان می‌رود قسمت هسته زمین را نیکل شکل می‌دهد. نیکل یک فلز نقره‌ای است که دارای خواص مهمی است. نیکل کاربردهای گوناگونی دارد. حجم زیادی از آن برای تولید فولاد ضد زنگ مصرف می‌شود. نیکل در برابر خوردگی مقاوم است و به طور گسترده‌ای در تولید ظروف غذا استفاده می‌شود. 

نوع 4: فرومنگنز 
منگنز نوعی از فروآلیاژ است که برای تولید فولاد با کیفیت استفاده می‌شود. همچنین ذوب آهن برای حذف اکسید در طول ذوب به منگنز نیاز دارد. شکل‌گیری منگنز کاملا مشابه با سنگ آهن است. منگنز بیشتر در تولید فولاد با کیفیت استفاده می‌شود. 

نوع 5: قلع 
مانند مس، قلع یک فلز بسیار مهم در تمدن‌سازی بشر محسوب می‌شود. تقریبا 6 درصد از خروجی جهانی قلع برای تولید برنز انواع متفاوت آلیاژ استفاده می‌شود. مقدار قابل توجهی از خروجی قلع برای تولید فویل قلع، لوله‌های تاشو و چندین آلیاژ استفاده می‌شود. علت اصلی استفاده از این آلیاژ مقاومت در برابر اکسیداسیون و خوردگی است. 

سایر فروآلیاژها وارداتی

شرح محصول قیمت فروشنده
محصول کشور چین 1 تومان شرکت رستاک صنعت تارا