× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت فولاد کم آلیاژ، خرید و فروش انواع فولاد کم آلیاژ

 

عوامل موثر بر روی قیمت فولاد کم آلیاژ

قیمت فولاد کم آلیاژ می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد از جمله این عوامل می توان به ترکیب عناصر تشکیل دهنده فولاد، ابعاد و اندازه فولاد، تولید کننده فولاد، قیمت روز فولاد کم آلیاژ ، نرخ ارز، میزان تورم، نوع فولاد کم آلیاژ، وضعیت اقتصادی کشور، کیفیت ساخت محصول، مواد ساخت اولیه، دستمزد نیروی کاری اشاره کرد. قابل ذکر است که با عوض کردن درصد عنصرهای تشکیل دهنده، ترکیب ساخت فولادهای کم آلیاژ نیز متفاوت شده و می تواند باعث تفاوت در قیمت فولاد کم آلیاژ شود. همچنین بهتر است بدانید قیمت این محصول نیز مانند دیگر محصولات یک روند ثابت ندارد و به علل های مختلف می تواند در طول هفته دچار کاهش یا افزایش شود. قابل ذکر است که فولادهای کم آلیاژ در مدل های متنوع و در قیمت های مختلف در بازار موجود هستند و شما می توانید از فروشگاه ها و شرکت های معتبر اقدام به خرید مرغوب ترین فولاد کم آلیاژ کنید، توصیه می کنیم حتما خرید فولاد کم آلیاژ را از فروشنده های معتبر و با تجربه انجام دهید.


راهنمای خرید فولاد کم آلیاژ

برای خرید فولاد کم آلیاژ و محصولات مشابه بهتر است ابتدا با مشاوران و کارشناسان در این زمینه مشورت کنید و بعد از رسیدن به سوالات خود در این باره و فهمیدن مشخصات محصولاتی که برای کار و فعالیت خود لازم دارید، اقدام به خرید این محصول کنید چرا که با این کار می توانید از درست بودن انتخاب خود مطمئن شوید. همچنین بهتر است درباره خرید فولاد کم آلیاژ دقت لازم را داشته باشید و قبل از خرید به خوبی درباره آن تحقیق کنید تا بتوانید بهترین محصول با قیمت و کیفیت خوب را تهیه کنید.

 

فولاد کم آلیاژ

فولاد کم آلیاژ به آن دسته از فولادها می گویند که کربن جزو اصلی ترین عنصرهای آلیاژی سازنده آن باشد و عنصرهایی مانند منگنز و سیلیسیم به مقدار کمی در آن وجود داشته باشند و فقط با اهداف اکسیژن زدایی به آلیاژ اضافه شده باشد.  این نوع فولاد در صنعت از اهمیت خاصی برخوردار است و به همین دلیل قیمت فولاد کم آلیاژ نقش مهمی در قیمت نهایی خیلی از محصولات ایفا می کند.
دسته بندی فولاد کم آلیاژ


فولادهای کم آلیاژ در حالت عادی به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند:
مقدار کربن پایین تر از از  0.2 درصد
مقدار کربن بین  0.2 تا 0.5 درصد
مقدار کربن بیش تر از  0.5 درصد
معرفی کاربردهای فولاد کم آلیاژ
فولادهای کم آلیاژ کاربردهای مختلفی را در صنایع مختلف دارند و در حالت عادی در حالت نرمالیزه استفاده می شوند، همچنین این محصول به علت قابلیت هدایت مغناطیسی که دارند در صنایع برق به وفور از آن ها استفاده می شود. و معمولا کارفرما های این صنعت به دنبال خرید فولاد کم آلیاژ با کم ترین قیمت هستند.


فولادهای کم آلیاژ چیست؟
فولاد های کم آلیاژ جزو فولادهای کربنی هستند که برای بهبود خاصیت های آن عناصر مختلفی به آن ها اضافه می شود. درصد عنصرهای آلیاژی برای فولادهای کم آلیاژ معمولا از پنج درصد بالاتر نمی رود. کربن مهم ترین عنصر تشکیل دهنده در فولادهای کربنی و آلیاژی است و سختی و دوام فولاد بت میزان کربن آن رابطه مستقیمی دارد. افزایش عنصرهای آلیاژی در فولاد باعث ایجاد خاصیت های زیر می شود:
بالا بردن سختی پذیری
بالا بردن استحکام و دوام در برابر سایش
پایداری بالا در مقابل گرما و خورندگی