× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت سرب ، خرید سرب در تمامی فروآورده ها

سرب یکی از فلزات گران بها در میان فلزات موجود در بازار است. خرید سرب به دلیل خواص گسترده ی آن در برخی کشور های صنعتی در حال افزایش است. رنگ سرب بسیار روشن و نقره ای است. اگر سرب را در محیط آزاد با رطوبت بالا قرار دهیم تیره تر می شود. خرید سرب معمولا به دلیل داشتن چگالی بالای آن و در عین حال نرم و مقاوم بودن در برابر خوردگی صورت می گیرد. وزن اتمی فلز سرب بالاست. همچنین شما قادر خواهید بود با دست خود به فلز سرب شکل دهید. دمای ذوب سرب 327 درجه ی سلسیوس است. قیمت سرب بر اساس اشکال مختلف سرب در بازار متفاوت است. خرید سرب نیز با توجه به کاربرد های مختلف آن متفاوت است. خرید سرب از گذشته های دور در میان معامله گران رایج بوده است. اشکال ساچمه ای سرب از چند هزار سال کشف شده اند که نشان از اهمیت خرید سرب در تمدن بشری دارد. روند کلی قیمت روز سرب نشان می دهد که با گذشت زمان افزایش داده است. قیمت روز سرب را می توان از روش های مختلف در بازار های مالی تخمین زد.


عوامل موثر بر قیمت سرب


قوانین دولتی
قیمت سرب ارتباط معنا داری با مقررات وضع شده از طرف دولت ها دارد. قیمت سرب همچنین وابسته به سیاست های حمایتی و یا مقاومتی در کشور ها است. از آن جا که فلز سرب دارای خاصیت سمی بر روی بدن انسان است در استفاده از آن باید دقت و احتیاط بسیاری به خرج داد. وجود سرب در محیط زیست انسانی باعث افزایش آمار سرطان و نیز بیماری های تنفسی و گوارشی خواهد شد. به همین دلیل برخی کشور ها همچون چین به دنبال وضع قوانین سختگیرانه برای خرید سرب توسط صنایع خود هستند. در سال جاری میلادی این موضوع خرید سرب در کشور چین را با مشکل جدی مواجه کرده است. با کاهش خرید سرب در این کشور و نیز کمبود سرب، قیمت سرب در چین رو به افزایش نهاده است.
قیمت سرب همچنین وابستگی نسبی به بازار های بزرگ فلزات دارد. برای مثال بازار فلزات در انگلیس که حجم قابل توجهی از خرید سرب را به خود اختصاص داده است بر روی قیمت سرب در دنیا تاثیر می گذارد. سیاست های سختگیرانه دولت هایی مثل چین مانع از تولید گسترده ی آن می شود. همین موضوع قیمت سرب را در دنیا افزایش می دهد. این در حالی است که چین بزرگترین تولید کننده ی سرب نیز هست. بیش از نیمی از تولید سرب در دنیا به چین اختصاص دارد. بدیهی است افزایش یا کاهش تولید در چین بر قیمت سرب اثر گذار است. بعد از خرید سرب از چین، قسمت اعظم خرید سرب از کشور استرالیا است. استرالیا نیز دومین تولید کننده ی بزرگ در زمینه ی فلز سرب است. خرید سرب از چین و استرالیا وابسته به سیاست های دولتی است.


میزان تولید و استخراج
قیمت سرب به میزان تولید و استخراج در هر کشوری نیز بستگی دارد. یکی از عواملی که بر روی میزان تولید سرب در هر کشوری موثر است کیفیت تجهیزات صنعتی و نیز رشد تکنولوژی در آن کشور است. خرید سرب در کشور هایی که دارای تکنولوژی پیشرفته نیستند عموما بیشتر است. حجم قابل توجهی از خرید سرب توسط کشور های در حال توسعه انجام می شود. خرید سرب در این شرایط باعث افزایش قیمت سرب در کشور های مصرف کننده می شود. قیمت سرب نیز با افزایش خرید توسط کشور های مصرف کننده افزایش می یابد. خرید سرب همچنین رابطه ی مستقیمی با میزان استخراج آن دارد. بیشترین استخراج سرب در چین و استرالیاست. در این کشور ها عموما قیمت سرب پایین تر است. البته این در شرایطی است که سیاست های سخت گیرانه باعث افزایش قیمت سرب نشود.


سرمایه گذاری های کلان
قیمت سرب متاثر از سرمایه گذاری های کلان است. این موضوع به این معناست که با افزایش اقبال سرمایه گذاران اصلی در بازار فلزات گران بها شاهد رشد چشمگیر قیمت سرب خواهیم بود. قیمت سرب همچنین پس از افزایش تقاضای مصرف کنندگان افزایش پیدا می کند. برای بررسی قیمت روز سرب باید با کمک تحلیل های بنیادی به شناخت درستی از روند قیمتی آن دست یافت. برای تخمین قیمت سرب می توان از ابزار های تحلیل بنیادی کمک گرفت.

 

راهنمای خرید سرب

خرید سرب باید بر اساس نوع نیاز و کاربرد آن انجام شود. در ابتدا قیمت روز سرب را مورد بررسی قرار دهید. آخرین قیمت روز سرب در بازار فلزات پایه 2400 دلار است. قیمت روز سرب در بازار فلزات متاثر از شاخص اصلی و میزان اقبال سرمایه گذاران اصلی است. لازم به ذکر است که روند قیمتی سرب در ماه جاری بیش از 10 درصد رشد داشته است. قیمت روز سرب در سال جاری 32 درصد رشد داشته است. پیش بینی می شود با تصویب سیاست های سخت گیرانه ی دولت چین همچنان با افزایش قیمت سرب رو به رو شویم.

 

کاربرد سرب

از سرب در کاربرد های مختلفی از جمله کابل های انتقال جریان در زیر آب، آرماتوری بندی ها، خودروسازی، کشتی سازی و نیز در جنس کف استودیو ها استفاده می شود. قیمت روز سرب در هرکدام از این کاربرد ها تاثیر ویژه می گذارد. همچنین به دلیل دمای ذوب مناسب از سرب در حالت مایع در راکتور های هسته ای استفاده می شود. سرب در قالب شمش به فروش می رسد. یکی از کاربرد های گسترده ی سرب در صنایع نظامی است. از سرب در تولید گلوله، ساچمه و باتری ها نیز استفاده می شود. نکته ی حائز اهمیت اشکال مختلف سرب در کاربرد های متنوع آن است. قیمت روز سرب برای هر نوع شکلی از سرب متفاوت است. قیمت روز سرب معمولا برای شمش های سرب محاسبه می شود.