× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

شیشه ساختمانی

خرید شیشه ساختمانی

 

شیشه ساختمانی چیست؟

‌معمولا در همه ساختمان ها از شیشه استفاده می شود و پرکاربرد ترین نوع شیشه، شیشه ساختمانی است. از ‌‌مخاطبان اصلی شیشه های ساختمانی می توان از صنعت معماری ساختمان نام برد.

در ادامه با موضوعاتی از قبیل انواع‌ شیشه ساختمانی، مواردی که بر قیمت شیشه ساختمانی نقش دارند و نکاتی که هنگام خرید شیشه ساختمانی باید رعایت کنید با شما همراه خواهیم بود.

 

راهنمای خرید شیشه ساختمانی

برای خرید انواع شیشه ساختمانی باید به چند نکته توجه کرد تا در آینده متضرر نشد ما در ادامه این نکات برا برای شما بیان می‌کنیم

نوع شیشه باید متناسب با کاربرد استفاده شود. برای مثال در منازل بهتر است از شیشه دو جداره استفاده شود.
شیشه های دو جداره با گاز آرگون، هزینه بیشتری دارند.
هزینه جا‌به‌جایی شیشه، معمولا به عهده مشتری است.
شیشه های لمینت، سکوریت و دو جداره معمولا 5 سال ضمانت فروش دارند.
یک شیشه کار حرفه ای از ابزاری مثل قلم، خط کش، کاردک و الماس استفاده می کند.
قبل از کار، شیشه کار باید از محل دیدن کند تا ابعاد، نوع ابزار و میزان شیشه را مشخص کند.
 در هنگام خرید شیشه ساختمانی در صورت استفاده از یک شیشه بزرگ، باید از شیشه لمینت یا سکوریت استفاده شود.
شیشه های لمینت، نشکن هستند اما با ضربه شدید، ترک بر می دارند.
برای مناطق گرم، شیشه های رفلکس مناسب هستند زیرا نور را بازتاب داده و مانع گرم شدن محیط می شوند.
به علامت استاندارد شیشه توجه شود.

 

<<در صورت بروز هرگونه مشکل و سوال در مورد خرید شیشه ساختمانی و نیاز به شماوره قبل از خرید می توایند با کارشناسان ما در تجارت گرام در ارتباط باشید>>

 

عوامل موثر بر قیمت شیشه ساختمانی

کیفیت شیشه

به طور کلی شیشه ها از نظر جنس و کیفیت به (درجه) یا (گرید) های مختلفی دسته بندی می شوند. بهترین گرید شیشه گرید A می باشد که قیمت بالاتری نسبت به سایر گرید ها دارد.

ضخامت شیشه

شیشه های با ضخامت مختلف کاربرد متفاوت و هزینه متفاوتی دارند. روشن است که قیمت شیشه ساختمانی با ضخامت بالا نرخ بالاتری  دارند.

برش شیشه

برش شیشه با دستگاه دقت بیشتری دارد و کمترین خطا را داراست. نوع برش شیشه نیز در قیمت موثر است.

برند شیشه

اینکه شیشه متعلق به چه کارخانه ایی باشد یکی از عواملی است که در تعیین قیمت شیشه ساختمانی موثر است.

قیمت شیشه دو جداره

در شیشه دو جداره عوامل دیگری نیز در قیمت موتر هستند مانند نوع چسب استفاده شده، استفاده صحیح و مناسب از گاز آرگون، کیفیت سیلیکاژل (رطوبت گیر) مورد استفاده، جنس و ضخامت اسپیسر (جدا کننده)

 دستمزد شیشه کاری

یکی از عواملی که بر قیمت نهایی شیشه ساختمانی برای شما تاثیر گذار است دست مزد شیشه کاری است. (دستمزد شیشه کاری با توجه به متراژ، میزان سختی کار و تعداد کار مشخص می شود.)

از دیگر موارد موثر بر قیمت شیشه ساختمانی میتوان به چند مرود دیگر همچنون:

هزینه تولید که خود شامل ( تعمییر ونگهداری ماشین آلات، مزد نیروی کار و انرژی ) است.

هزینه حمل نقل و میزان عرضه وتقاظا اشاره کرد.

 

<<با توجه به اینکه قیمت شیشه ساختمانی به صورت روزانه ثابت نیست شما می‌توانید از طریق سایت تجارت گرام قیمت روزانه انواع شیشه ساختمانی را مشاهده کنید>>

 

انواع شیشه ساختمانی

 

شیشه سودا لایم (شیشه جام)

از رایج ترین نوع شیشه است. در در و پنجره ساختمان، شیشه خودرو، بطری ها و دیگر محصولات شیشه ای کاربرد دارد. مهمترین اجزای تشکیل دهنده آن عبارتند از اکسید کلسیم، اکسید سیلیسیوم و اکسید سدیم.

 

شیشه مشجر (طرح دار)

معمولا برای ایجاد محیط خصوصی و خارج از دید یا کاربرد تزئینی در ساختمان ها استفاده می شود. این شیشه ها در طرح های مختلف از جمله طرح سنگی، گرانیتی و ... تولید می شوند.

 

شیشه فلوت

شیشه فلوت یا شیشه تخت، اولیه ترین حالت شیشه تولید شده است. در ضخامت های مختلف از 2 میلی متر تا بیش از 20 میلی متر تولید و عرضه می شود. به صورت متئاول در ضخامت های 4 تا 8 میلی متری در ساختمان ها استفاده می شود.

 

شیشه مات شونده برقی (شیشه هوشمند)

این شیشه ها اغلب به صورت لمینت بوده و همه ویژگی های شیشه های لمینت را دارند. به علاوه اینکه با طلق PDLC موجود بین دو شیشه امکان مات یا شفاف شدن سریع با استفاده از جریان برق را دارا هستند.

این شیشه ها برای ایجاد حریم خصوصی استفاده می شوند.

 

شیشه آینه ای (شیشه رفلکس دهنده)

شیشه آینه ای یکی از فراورده های شیشه فلوت است که با ماده پوششی که روی شیشه فلوت قرار می گیرد، خاصیت انعکاسی پیدا کرده و نور را بازتاب می دهد. سبب کاهش نفوذ نور خورشید به داخل ساختمان می شود و از بیرون مانند آینه عمل می کند در حالی که در داخل ساختمان، مانند شیشه عادی است. این ویژگی در شب برعکس می شود.

 

شیشه رنگی

با افزودن یا کم کردن برخی مواد شیمیایی در مسالح اولیه شیشه به دست می آیند. این شیشه ها بیشتر در نمایشگاه ها، آزمایشگاه ها، ویترین مغازه ها و ساختمان ها استفاده می شوند. شیشه های رنگی در مقایسه با شیشه های معمولی، بخش زیادی از نور را جذب کرده و بخش کمتری را عبور می دهند.

 

شیشه مسلح

شیشه مسلح را با افزودن توری فلزی بین شیشه می سازند و در هر جایی که خطر شکستن و ریختن شیشه وجود دارد استفاده می شود. مانند در ورودی، آسانسور ها، موتورخانه ها و کارگاه ها.

 

شیشه پیرکس (ضد حرارت)

در مقابل آتش و حرارت مقاومت زیادی دارند، در جلوی بخاری دیواری و اجاق ها استفاده می شوند.

 

شیشه دو جداره (مضاعف)

این شیشه ها از دو لایه ساده یا رنگی که به موازات هم قرار دارند و درز های آنها هوابندی شده و فضای بین آنها با مواد خشک کننده یا خلا پر شده است، تشکیل می شوند.

شیشه های دو جداره عایق سرما و گرما و صدا بوده و در بیمارستان ها، پنجره منازل، هتل ها و فرودگاه ها استفاده می شوند. این شیشه ها انتقال سرما و گرما را کاهش داده و سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می شوند.

 

شیشه سکوریت

این شیشه ها نسبت به دیگر شیشه ها مقاومت 3 تا 5 برابر بیشتری در برابر ضربه و شوک حرارتی دارند. شیشه سکوریت در صورت شکستن به قطعات ریز مکعبی تقسیم می شود که آسیب رسان نیستند. از کاربرد های آن در ویترین مغازه ها، پنجره خودرو و در های شیشه ای است.

 

شیشه نشکن

شامل دو یا چند لایه شیشه اند که به وسیله ورقه های نایلون شفاف و با فشار و گرما به هم وصل می شوند. به عنوان عایق صوتی، شیشه ایمنی، کاهنده شفافیت و جاذب حرارت استفاده می شوند.

در صورت شکستن، کشسانی نایلون مانع از پخش شدن ذرات شیشه می شود. در خودرو ها و مغازه های با اشیای گران قیمت استفاده می شوند.

 

 

02122791943