× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

مصالح ساختمانی

 قیمت مصالح ساختمانی امروز ، (خرید مرغوب ترین مصالح ساختمانی)

 

عوامل موثر قیمت مصالح ساختمانی 

قیمت مصالح ساختمانی نقش بسازیی در نرخ تمام شده پروژه دارد. مناسب بودن قیمت مصالح هم به نقع سازنده و هم خریدار و سفارش دهنده است. اما عوامل متعددی در این زیمنه نقش دارند مانند 

نرخ ارز، قیمت جهانی برخی مصالح، تحریم، میزان تولید مواد اولیه، مصالح و کیفیت محصول از عواملی هستند که در تعیین قیمت مصالح ساختمانی تاثیر گذارند.

 

راهنمای خرید و تشخیص مصالح ساختمانی استاندارد

کیفیت مصالح ساختمانی در ساختمان‌سازی از اهمیت زیادی برخوردار است. بر همین اساس بد نیست کمی هم به چگونگی تشخیص مصالح ساختمانی استاندارد بپردازیم. 

مدت ماندگاری مصالح ساختمانی و استحکام آنها از عوامل مهم در ساختمان‌سازی محسوب می‌شود. با اینکه برخی مصالح نسبت به مصالح دیگر گران هستند، انتخاب مصالحی که استانداردهای امنیتی را فراهم می‌کنند مهم‌تر از قیمت هستند. همچنین انجام کار توسط یک پیمانکار مورد اعتماد نیز بسیار مهم است. یکی دیگر از عواملی که بر انتخاب مصالح ساختمانی استاندارد تاثیر می‌گذارد اثربخشی آن است. جدا از همه اینها، مصالح ساختمانی باید مقرون به صرفه باشند. در خرید مصالح کیفیت محصول را نیز فراموش نکنید و کیفیت را فدای ارزان بودن نکنید. 

 

برای ساخت یک سازه و ساختمان نیاز به مواد اولیه ایی است که در این صنعت به آن مصالح ساختمانی گویند. بدون مصالح عملا ساخت غیر ممکن می‌شود. بنا بر نوع هر ساز مهندسان و سازنده گان تصمیم برای انتخای نوع مصالح ساختمانی مناسب بر پایه شرایط آب و هوایی، نوع کاربری آن سازه، میزان بودجه و...... می‌گیرند.

بدیهی است که کمیت و کیفیت مصالح به کار رفته در پروژه یکی از عوامل تعیین کننده استاندارد نهایی پروژه است. در صورت رعایت نکردن میزان به کار رفته مصالح و یا استقاده از نوع بی کیفیت منجر به حوادث جبران ناپذیری خواهد شد.

امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری و نیاز بشر دانش نوین در این زمینه نیز ورود کرده و صنعت ساختمان و سازه دست خوش تغییرات بزرگی شده و باعث به وجود آمدن مصالح نوین و جدیدی شده که در ادامه به چند مورد از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی اشاره خواهیم کرد. بهتر است که قبل از خرید مصالح موارد زیر را مطالعه نمایید.

 

انواع مصالح ساختمانی 

در ادامه می‌خواهیم شما را با انواع مصالح ساختمانی آشنا کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید: 

مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت‌وساز را می‌توان به دو منبع کلی تقسیم شود- طبیعی و مصنوعی. 

مصالح ساختمانی طبیعی به مصالحی گفته می‌شود که یا فرآوری نمی‌شود یا خیلی کم فرآوری می‌شود مانند الوار یا شیشه. به عبارت دیگر، مصالح ساختمانی مصنوعی مصالحی هستند که تولید می‌شوند مانند پلاستیک. 

 

سرامیک

در هنگام خرید مصالح ساختمانی نما . ظاهر ساختمان یکی از مهم ترین آن ها که توجه ویژه‌ای به آن می‌شود. انواع کاشی و سرامیک است. از زمان‌های قدیم، سرامیک و شیشه برای ساخت خانه استفاده می‌شده است. کاشی‌های سرامیکی برای پوشاندن کف، دیوارها، آشپزخانه و شومینه استفاده می‌شود. دوام سرامیک بسیار زیاد است و نگهداری از آن بسیار راحت است. 

سیمان

سیمان ماده‌ای است که برای چسباندن مصالح دیگر به کار می‌رود. سیمان، پودرهای خشکی است که یکی از مهم‌ترین مصالح در ساختمان‌سازی محسوب می‌شود.  سیمان‌هایی که امروزه تولید می‌شوند مدت ماندگاری زیادی دارند. نرخ سیمان نیز در تعیین قیمت مصالح کلی نقش بسازیی دارد.

کاشی

کاشی‌ها، پنل‌های نازکی هستند که برای پوشاندن سطوحی مانند دیوارها و کف استفاده می‌شوند. کاشی‌ها تاثیر زیادی در نمای داخلی و بیرونی ساختمان دارند. کاشی‌ها از مواد بازیافت‌شده ساخته می‌شوند. شکل کاشی‌ها از طریق فرآیندهای مختلف مانند فشار در دمای اتاق به دست می‌آیند. بعد از شکل‌دهی، خشک می‌شوند و زیر آتش قرار داده می‌شوند. 

شیشه ساختمانی

ساخت شیشه یک فرآند بسیار قدیمی است و از 2500 سال قبل از میلاد شیشه تولید می‌شده است. شیشه می‌تواند 80 درصد نور خورشید را در همه جهات به ساختمان منتقل کند. همچنین در مقابل آب‌و هوا مقاوم است. شیشه دارای سطح نرمی می‌باشد که تمیز کردن آن آسان است. این یک حقیقت است که شیشه می‌تواند نور طبیعی را وارد خانه کند و بنابراین در مصرف برق می‌توانید صرفه‌جویی کنید. 

فولاد 

فولاد یکی از محبوب‌ترین مصالح ساختمانی است که نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. فولاد دارای مدت ماندگاری زیادی است و در شرایطی مانند طوفان، بادهای بزرگ و حتی زمین‌لرزه به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود. فولاد حتی در برابر آتش مقاوم است و در دمای بیشتر از 1000 درجه سانتی‌گراد نیز خراب نمی‌شود. همچنین فولاد مقرون به صرفه نیز هست. 

 

انتخاب مصالح ساختمانی درست بر موفقیت پروژه ساخت‌وساز تاثیر زیادی می‌گذارد. در هنگام خرید مصالح ساختمانی باید به این نکته ساده اما حیاتی توجه کرد که، مصالح ساختمانی می‌توانند پروژه شما را یا بسازند یا خراب کنند، بنابراین باید در ساخت‌وساز از بهترین مصالح ساختمانی استفاده شود. البته، انتخاب مصالح ساختمانی درست نقش مهمی در به دست آوردن این هدف دارد. ما آماده‌ایم تا با انتخاب بهترین مصالح ساختمانی در کنار شما باشیم. 

 

در صورت بروز هرگونه سوال در مورد خرید مصالح ساختمانی و قیمت مصالح ساختمانی کارشناسان ما در تجارت گرام آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز هستند

02122791943