× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید و فروش انواع کورد وایر | لیست قیمت کورد وایر

 

کورد وایر چیست و کاربرد آن چیست؟

اگر به صنعت جوشکاری علاقه داشته باشید، احتمالا نام کورد وایر را شنیده‌اید و می‌دانید که چگونه باعث بهبود کیفیت و صرفه‌جویی در زمان می‌شود. اما ممکن است ندانید که کابرد صحیح کورد وایر چیست. درست است، برای کاربردهای صحیح، کورد وایر می¬‌تواند به طور چشمگیری چرخه زمانی جوشکاری را کاهش دهد، نرخ رسوب بالایی را فراهم می‌کند. همچنین کورد وایرها می‌توانند رسوب سیلیکون را کاهش دهند و بر مقیاس آسیاب غلبه کنند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد خرید کورد وایر و کاربردهای آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید:

 

راهنمای خرید کورد وایر 

برای خرید کورد وایر چون که این محصول کاربرد فراوانی ندارد، تولید آن نیز به طبع کمتر از دیگر محصولات متالوژی و صنعتی است. اما اگر به هنگام خرید کورد وایر دانش و تجربه کافی را نداشته باشید بدون شک باعث از دست رفتن سرمایه و متضرر شدنتان خواهد شد.

 

کوردوایر چیست؟ 

کورد وایر یک لوله فلزی توخالی است که با مخلوطی از فلز، املاح معدنی و پودر مواد شمیایی پر شده است. بیشتر پودر آن از آهن است و مقدار مواد اضافه شده به آن متغیر است. برای به دست آوردن کیفیت جوشکاری مختلف، عناصر دیگری افزوده می‌شود، اما این ترکیبات در میان تولیدکنندگان فلز فیلر یا پرکننده اختصاصی هستند. 
انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) کورد وایر را به وسیله قدرت کششی، شرایط گازی و شیمی رسوب جوشکاری بر طبق تاثیر استحکام طبقه‌بندی کرده‌اند. قطر کورد وایر 0.035 تا 32/3 اینچ است و مناسب انواع فولادها از جمله فولاد با آلیاژ متوسط، فولاد با آلیاژ کم و فولاد ضد زنگ است. با این وجود، برای فلز ورق جوشکاری توصیه می‌شود. 
 
کورد وایر می‌تواند در جوشکاری مورد استفاده قرار گیرد و مناسب جوشکاری عمودی، افقی و سطح صاف است. کورد وایر با یک فرایند انتقال اسپری به کار می‌رود که معمولا  به 75/25 آرگون/CO2 یا ترکیب غنی از گاز آرگون نیاز دارد. غلاف بیرونی کورد وایر باعث انتقال همه جریان جوشکاری به محل کار می‌شود.
 
کورد وایر معمولا در موارد زیر استفاده می‌شود: 
- جوشکاری ورقه‌های ضخیم‌تر: ضخامت ورق از 4 میلی‌متر و بیشتر. 
- جوشکاری دستی در همه موقعیت‌ها. 
- جوشکاری ربات در موقعیت افقی. 
 
 

کوردوایر روشی است که در آن پودر گرانوله فروسیلیکومنیزیم درداخل غلافی از ورق استیل پر می شود.
استفاده از این پوشش امکان انتقال منیزیم به بیشترین عمق ممکن در حمام عمق مذاب و در نتیجه جلوگیری از فرار بخار منیزیم ایجاد زمان بیشتربرای حل شدن منیزم ،افزایش میزان بازیابی و کاهش دود و آتش را منجر می شود.

عوامل موثر بر قیمت کورد وایر


از آنجا که  قیمت و نرخ ارز همیشه در حال نوسان است قیمت محصولات صنعتی نیز تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند

یکی دیگر از موارد که بر قیمت کورد وایر نقش دارد بدون شک کیفیت و کارخانه سازنده آن است

 
مزیت‌های کورد وایر عبارتند از: 
- نرخ رسوب بالاتر در مقایسه با سیم‌های جامد. 
- بازدهی بالا در جوشکاری موقعیتی.
- سیم‌های پایه توانایی تولید جوشکاری مقاوم دارند چون آنها به آلودگی در مواد مقاوم هستند. 
- نفوذ دیواره جانبی بهتر نسبت به سیم‌های پرکننده جامد. 
- ریسک کمتر برای از دست دادن ذوب در مقایسه با سیم‌های جامد. 
- ثبیت مواد در پودر. 
ترکیب پودر در کورد وایرها برای انواع متفاوت سیم‌ها متفاوت است و بر ویژگی‌های جوشکاری و تحلیل متارلوژیکی فلز جوشکاری تاثیر می‌گذارد. سیم‌ها می‌توانند به وسیله تغییر ترکیب پودر بهینه‌سازی شوند: 
- افزودن عناصر آنتی اکسیدی مانند منگنز یا سیلیکون باعث تصفیه فلز جوشکاری می‌شود. 
- عناصر سرباره ساز به دلیل حفظ جوشکاری در حین سفت شدن برای کنترل شکل فلز جوشکاری و بهبود عملکرد جوشکاری موقعیتی افزوده می‌شوند. 
- عناصر آلیاژی مانند نیکل، کروم و منگنز می‌توانند به شکل پودر ادغام شوند تا خواص مکانیکی و متارلوژیکی جوشکاری تعدیل شود. 
اگر فکر می‌کنید که سطوح بهره‌وری‌تان قابل قبول نیست، بهتر است با مشاوران ما در زمینه کورد وایر مشورت کنید تا اطلاعات لازم به شما داده شود. ما با بهترین کیفیت و هزینه مناسب در کنار شما هستیم. 
 
 
درصورت هرگونه نیاز به مشاوره در مورد خرید کورد وایر متخصصان ما در تجارت گرام آمده پاسخگویی به سولات شما مشتریان عزیز هستند