× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت کاشی و سرامیک - مرکز خرید انواع کاشی [استعلام قیمت روز]

 

قیمت کاشی و سرامیک

قیمت کاشی و سرامیک به صورت روزانه تغییر خواهد کرد. مسلما کاشی و سرامیک‌‌هایی هستند که به دلیل فرآیند ساخت، مواد استفاده شده و محصول نهایی قیمت بالاتری نیز دارند. از انواع این کاشی‌‌ها می‌‌توان به کاشی‌‌های نانو اشاره کرد. این کاشی‌‌ها مزیت‌‌های بسیاری دارند، علاوه بر طول عمر بیشتر، نگهداری کمتری احتیاج دارند و هم‌‌چنین کمتر کثیف می‌‌شوند.

هم‌‌چنین کاشی‌‌های اسلب که سایز بزرگی دارند ، قیمت‌‌های بالاتری نیز نسبت به انواع دیگر کاشی و سرامیک دارند.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت روز کاشی و سرامیک، نصاب آن‌‌ها است. نصب کردن کاشی و سرامیک توسط افراد مختلف برای فضاهای مختلف قیمت‌‌های متفاوتی دارد که در هنگام خرید کاشی و سرامیک باید به این نکته نیز توجه کرد.

 

راهنمای خرید کاشی و سرامیک

شاید بتوان گفت که مهم ترین عامل برای خریداران کاشی و سرامیک مطرح است قیمت کاشی و سرامیک است، اما جدا از قیمت باید به جزئیات دیگری هم توجه کرد که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد

خرید کاشی و سرامیک علاوه بر اینکه به میزان بودجه‌‌ی شما بستگی دارد، باید دلیل خرید و محل مورد استفاده از آن را نیز در نظر بگیرید.

به طور مثال کاشی‌‌ها نباید آب زیادی را جذب کنند. این آزمایش را می‌‌توان حین خرید انجام داد و از کیفیت کاشی در این زمینه اطمینان پیدا کرد.

کاشی‌‌ها باید در برابر مواد شوینده‌‌ی اسیدی و قوی مقاوم باشند و این مقاومت در لحظه نشان داده نمی‌‌شود. به همین خاطر می‌‌توان یک نمونه از کاشی مورد نظر را خرید، در منزل چند قطره اسید روی آن چکاند و تغییر حالت آن را طی چند روز مشاهده کرد.

در خرید کاشی و سرامیک باید به تاب آن نیز توجه کرد. بسیاری از کاشی‌‌ها تاب معقر دارند، که این خود عیب محسوب می‌‌شود.

 

نکات کاربردی هنگام خرید کاشی وسرامیک

در زمان خرید و کاشی و سرامیک، علاوه بر در نظر گرفتن علاقه‌‌ی شخصی موارد مهم دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. اگر با معایب و فواید کاشی‌‌ها آشنایی داشته باشید می‌‌توانید کاشی بهتر و مناسب‌‌تری را انتخابکنید.

 از فواید آن‌‌ها می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاشی‌‌ها موادی هستند که نیاز به مراقبت زیاد ندارند. برای پاک کردن گرد و غبار روی آن‌‌ها از تی و یا جارو‌‌برقی می‌‌توانید استفاده کنید.

نصب سریع و راحتی دارند. اگر شما مایل هستید در خانه و یا محل کار خود تغییری به وجود آورید می‌‌توانید در کمترین زمان و با کمترین مزاحمت کاشی‌‌های مورد نظر را نصب کنید.

آن‌‌ها را می‌‌توانید روی انواع سطوح نصب کنید.

برای هر سلیقه‌‌ و ذائقه‌‌ای موجود است.

از لحاظ اقتصادی مناسب هستند.

از معایب کاشی‌‌ها نیز می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاشی‌‌ها عایق صدای خوبی نیستند.

خاصیت عایق حرارتی ندارد. به همین دلیل در همه‌‌ی فصول کف ساختمان سرد خواهد بود.

لغزنده هستند.

شکننده هستند و به راحتی خش می‌‌افتند.

به راحتی با دیگر مواد تزیینی سازگاری ندارد.

 

<< در صورت بروز هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی درباره‌ی خرید کاشی و سرامیک و قیمت کاشی سرامیک متخصصان ما در تجارت گرام آماده ارائه مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند >>

 

تاریخچه 

نقطه عطف در صنعت کاشی سازی در زمان معاصر را می‌‌توان احداث اولین کوره‌‌ی کاشی سازی که به صورت تونلی ساخته شده بود، دانست. بعد از آن تولید کاشی به صورت انبوه در کشور‌‌های امریکایی و اروپایی آغاز گشت.

به طور کل به مواد غیر‌‌آلی، غیر معدنی، غیر فلزی که در حالت جامد وجود دارند سرامیک گفته می‌‌شود. به همین دلیل کاشی‌‌ را نیز می‌‌توان نوعی سرامیک دانست. اما امروزه کاشی را به عنوان یکی از مواد مورد استفاده در ساختمان‌‌سازی می‌‌شناسند که در شکل‌‌های مستطیلی و یا مربع تولید می‌‌شود. این مواد در مرحله‌‌‌ی آخر یا به اصطلاح نازک کاری ساختمان استفاده می‌‌شوند. کاشی‌‌ها از مواد سختی مانند سنگ، شیشه، فلز و غیره ساخته می‌‌شوند و می‌‌توانند در قسمت‌‌های مختلف ساختمان‌‌ها استفاده شوند. حتی عده‌‌ای به آن‌‌ها سنگ مصنوعی نیز می‌‌گویند.

کاشی‌‌ها در مرحله‌‌ی آخر ساخت باید در حدود 1000 درجه‌‌ی سانتیگراد گرما ببینند. بعد از آن در صورت لزوم آن‌‌ها را لعاب می‌‌دهند. اگر جنس لعاب روی کاشی از سرامیک باشد، اصطلاحا آن را سرامیک می‌‌گویند. ‌هم‌‌چنین اگر کاشی در قسمت کف ساختمان به‌‌کار رود آن را نیز سرامیک می‌‌گویند که این تعریف درستی نیست.

 

انواع کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک های چینی و سفال اگرچه از یک خانواده هستند ، بیشتر به پسر عموها شباهت دارند تا دوقلوها.

برخی از افراد از اصطلاحات "چینی" و "کاشی و سرامیک" به جای یکدیگر استفاده می کنند ، اما تفاوت های کمی وجود دارد. این بدان معنی است که ممکن است کمی برای پروژه شما متفاوت باشد. فقط چیزی به خاطر داشته باشید.

بسته به اینکه شما چگونه می خواهید از فضای خود استفاده کنید ، کاشی های سفالی یا سفالی ممکن است مناسب شما باشد. در اینجا تفاوت آنها و مکانی که به بهترین وجه استفاده می شود وجود دارد.

کاشی‌‌ها از نظر نوع به دسته‌‌های متفاوتی تقسیم‌‌بندی می‌‌شوند. کاشی‌‌ها دارای ضخامت‌‌های مختلفی هستند که از چند میلیمتر تا چند سانتی‌‌متر در بازار وجود دارند. هم‌‌چنین بر‌‌اساس نوع کاربردی که دارند می‌‌توانند به کاشی‌‌های مسکونی، تجاری، اداری، نمای بیرونی و غیره تقسیم‌‌بندی شوند. برای خرید انواع کاشی وسرامیک باید مدل های مختلف آن ها را بشناسید. در ادامه به تعدادی از انواع کاشی‌‌ها اشاره می‌‌کنیم.

کاشی سرامیکی

کاشی لعابی

کاشی ویترای

کاشی سنگی

کاشی بهداشتی

کاشی تزیینی

کاشی شیشه‌‌ای

کاشی ضد اسید 

 

از لحاظ کاربرد نیز کاشی‌‌ها به می‌‌توان به صورت زیر طبقه بندی کرد.

1. کاشی کف

2. کاشی دیوار

3. کاشی پرسلانی

4. کاشی گرانیتی

 

تفاوت کاشی و سرامیک

همان‌‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، کاشی و سرامیک نقاط مشترک بسیاری دارند. اما در این قسمت به تفاوت‌‌ اصلی بین آن‌‌ها اشاره خواهیم کرد.

چون هرکاشی از مواد مختلغی ساخته شده پس قیمت کاشی وسرامیک نیز در مدل های مختلف متفاوت است. کاشی‌‌ها استحکام و مقاومت کمتری نسبت به سرامیک‌‌ها دارند. به همین سبب در محیط‌‌ها‌‌ی گرم و نمناک، استفاده از آن‌‌ها در فضای بیرونی ساختمان مناسب نیست و بهتر است در فضاهای بسته استفاده شوند. این موضوع دلیل استفاده اصلی سرامیک‌‌ها در کف ساختمان است. کاشی پر‌‌سلان که در بالا به آن اشاره کردیم به دلیل طرز ساخت و مواد استفاده شده و پرس بالا، دارای مقاومت بسیار بالایی است که می‌‌توان از آن در فضاهای باز و بیرونی نیز استفاده کرد.

از لحاظ زیبایی و تنوع در رنگ و طرح، کاشی‌‌ها نسبت به سرامیک‌‌ها برتری دارند. به همین دلیل در دیوار‌‌ها و فضاهای تزئینی بیشتر از کاشی‌‌های طرح‌‌دار استفاده می‌‌کنند.