× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت ناودانی، خرید و فروش ناودانی سبک و سنگین

 

چه عواملی در قیمت ناودانی تاثیر می گذارند؟

قیمت ناودانی می توانند نرخ های مختلفی داشته باشد. این محصول می تواند بر اساس جنس ساخته شده آن دارای قیمت متفاوتی باشد. همچنین قیمت ناودانی مانند قیمت دیگر مقاطع فولادی بستگی زیادی به قیمت آهن و فولاد دارد  و اگر قیمت آن ها زیاد شود، قیمت این محصول هم به طور خودکار افزایش می یابد و می تواند در سایز و ابعاد مختلف دارای قیمت های مختلفی باشد.

 

نحوه تعیین قیمت ناودانی

ناودانی از جمله پروفیل های بازی است که علاوه بر کاربرد بسیار در ساخت قالب های سازه ها، تجهیزات و اجزای ساختمان ها ویژگی های مهم دیگری نیز دارد که باید در هنگام خرید ناودانی و بررسی قیمت آن حتماً به آنها توجه کنید. بنابراین شما را با عواملی که بر روی قیمت آن تأثیر گذار است از جمله انواع و تقسیم بندی های متنوع آن، استاندارد های تعیین شده، روش تولید و . . . آشنا خواهیم کرد تا در هنگام بررسی قیمت ناودانی، بتوانید با آگاهی کامل نسبت به آن بهترین تصمیم را بگیرید.

 

راهنمای خرید ناودانی

ناودانی به خاطر شکل هندسی خود کاربرد زیادی در صنعت ساخت و ساز دارد و برای پروژه های ساختمانی انتخاب ایدئالی محسوب می شود. اگر قصد خرید ناودانی دارید می توانید با کمک کارشناسان متخصص در این حوزه و با در نظر گرفتن احتیاجات خود آن را از شرکت های معتبر فروش این محصول تهیه کنید.

 

ناودانی
ناودانی یکی از مقاطع فولادی است که جزو پروفیل های باز محسوب می شود. این پروفیل از یک سطح افقی که به آن جان می گویند و دو سطح عمودی که بال نامیده می شود تشکیل شده است. در این مقاله در مورد قیمت ناودانی اطلاعات مهم و کاربردی را برای تان ارائه می دهیم با ما همراه باشید.


ناودانی چیست؟
ناودانی دارای جنس های مختلفی است و در دسته های مختلفی گروه بندی شده است که از مهم ترین آن ها می توان به لوله گالوانیزه، آلومینیوم و استیل اشاره کرد. نوع آلومینیومی این محصول دارای وزن سبک تری به نسبت بقیه است و به همین علت امکان شکل پذیری بالا و دوام و پایداری بالایی را دارد. و به این خاطر خرید ناودانی حجم بسیاری زیادی در بین سازه های فولادی دارد.

 

نحوه و روش تولید

حالت پرسی: در این شیوه تولید، از ورقه های فولادی به عنوان مواد اولیه استفاده می شود و از طریق فشار پرس دستگاهی به نام Roll forming، شکل نهایی محصول مشخص و تولید می گردد.

حالت فابریک: از همان ابتدا بدون عبور از دستگاه پرس، ناودانی به صورت Fabric از خط تولید خارج می شود.

 

انواع ناودانی

ناودانی انواع متفاوتی دارد که در هنگام خرید آن باید به کاربرد هرکدام از آنها دقت کنید، زیرا قیمت ناودانی در جنس و کاربرد های مختلف متغیر است. جنس آلومنیوم برای این محصول، از لحاظ وزنی، نسبت به سایر جنس ها سبک تر بوده همچنین ویژگی شکل پذیری و مقاومت بالا، ناودانی آلومنیومی را در بین مصرف کنندگان محبوب کرده است. این کالا بر اساس اشکال مختلف و جلوه ظاهری که مربوط به فاکتور هایی مانند ساده و مشبک بودن، وزن، جنس سطوح می شود، انواع، روش تولید و استفاده متفاوتی دارد که در ادامه به طور کامل به هرکدام آنها خواهیم رسید.

 

 مدل ساده

ناودانی از لحاظ شمایل ظاهر به دو مدل ساده و مشبک تفکیک می شود. مدل ساده از صفحات گالوانیزه و حرارت دیده با شیوه سرد و گرم تولید می شود. این مدل اکثراً در ساخت و تکمیل پروژه های پل­های باربر مورد استفاده قرار می گیرد، در بازه سایزی 5، 6، 8، 10، 12، 14، 18، 20 و 22 یافت می شود که ارتفاع متغیری نیز دارد که معمولاً بین بازه 30 تا 400 میلی متر سایزبندی می شود. خود ناودانی ساده، به دو زیر شاخه صنعتی و ساختمانی تقسیم می شود.

 

مدل مشبک

مدل دوم این محصول مشبک نام دارد که نحوه تولیدی شبیه به نوع اول دارد. به طوری که این مدل نیز با استفاده از صفحات حرارتی گالوانیزه شده با دو روش سرد یا گرم بدست می آید. اما کاربرد این نوع ناودانی نسبت به نوع اول متفاوت است، به طوری که اهمیت این نوع از این محصول، بیشتر در تولید قفسه های فلزی جلوه می کند.

 

نوع سطح مقطع

UPE

تفاوت دیگری که انواع ناودانی ها با یکدیگر دارند مربوط به سطح بدنه آنها می شود که ویژگی های متمایزی دارد. در مدل "یو­پی­ای"، حالت بال ها به شکل صاف و به صورت موازی رو به روی هم قرار گرفته است.

 UPN

در هنگام خرید ناودانی باید به اهداف خود توجه کنید، و در جهت رسیدن به آن در میان انواع مختلف این محصول، مناسب ترین آن را برای خود سفارش دهید. یکی دیگر از انواع ناودانی بر اساس کیفیت سطوح، نوع "یو­پی­ان" می باشد. تفاوت این محصول با نوع UPE که در بالا معرفی شد، در نوع بال های آن است. بال ها در این مدل، به صورت مخروطی شکل می باشند.

 

UNP یا همان ناودانی اروپایی

ناودانی "یو­ان­پی"، از نظر وزن نسبت به باقی رقبای خود، از وزن سنگین تری برخوردار است. دلیل انتخاب عنوان اروپایی در نام این کالا، ساخت و تولید این ناودانی بر اساس استاندارد های مشخص شده از سوی کشور های اروپایی می باشد. از این مدل اکثراً در طرح های عظیم و پرخرج صنعتی بهره گرفته می شود.

 

3 استاندارد جهانی ناودانی

معیار اروپایی UPN  و UNP

معیار تحمل ضربه DIN EN ISO 12944-3

معیار فرانسوی NF A 45-255

 

بررسی وزن سبک یا سنگین

تفاوت میان ناودانی سبک در مقایسه با نسخه سنگین تر، از جمله عواملی است که مشتریان قبل از انتخاب و خرید ناودانی باید نسبت به آن آگاهی کافی داشته باشند تا در بین گزینه های موجود در بازار انتخاب دقیق تری داشته تا در نهایت بهترین و شایسته ترین محصول را برای اهداف مد نظر خود خریداری کنند. پس اکنون وقت آن رسیده که به بررسی جامع این محصول از لحاظ سبک و سنگین بودن آن بپردازیم.

 

ناودانی سبک

ناودانی هایی که در این دسته طبقه بندی می شوند، وزن پایین تر از وزن تعیین شده در الگو استاندارد اشتال دارند و اغلب در کارخانه های موجود در ایران و روسیه تهیه می شوند. این ناودانی به دلیل وزن کمتر در اموری همچون ساخت پله ها، بازسازی بناهای ساختمانی و تشکیلات ساختمانی کاربرد دارد. از جمله دیگر تفاوت های این محصول نسبت به نسخه های سنگین وزن، تفاوت در ابعاد ساخته شده می باشد. در بیشتر موارد قیمت ناودانی های سبک در مقایسه با سنگین وزن های این محصول بصرفه تر می باشد. علت این ارزانی در قیمت ناودانی سبک، وزن پایین تر آن می باشد.

 

ناودانی سنگین

ناودانی با وزن سنگین، دومین نسخه این کالا از نظر وزن می باشد. این مدل ابعادی مطابق با الگو اشتال دارد و به عبارتی دیگر از وزن و اندازه ای که در استاندارد اشتال ذکر شده، پیروی می کند. این محصول به صورت پراکنده در کارخانه های داخلی و در برخی از شرکت های اروپایی توسط سازندگان اروپایی تولید می شود. از جمله کاربرد های مهم این محصول می توان به استفاده در جهت مستحکم سازی ستون ها و ساخت خرپا اشاره کرد.


ویژگی‌های ناودانی

ناودانی با در نظر گرفتن کاربردهای مختلفی که دارد دارای ویژگی های خاصی است که از آن ها می توان به موارد پایین اشاره کرد:
دوام و مقاومت بالا در برابر تنش های فولادی
نیاز به فضای کم
دارای سرعت نصب بالا در ساختمان ها
مقاومت در برابر ضربه های خارجی
کاربرد بالا در زمان های طولانی
سبک بودن وزن اسکلت فلزی

 

کاربردهای رایج ناودانی

ناودانی در صنعت های مختلف مانند خودروسازی و ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. یکی از کاربردهای اصلی و خرید ناودانی به منظور پایه و قاب در صنایع مختلف است. همین طور در سازه های مختلف مانند پل های فولادی از آن استفاده می شود. اما می توان گفت بیش ترین کاربرد این محصول در ساخت چارچوب های درب و پنجره، اسکلت های سازه و شاسی تریلر ها است. به طورخلاصه مهم ترین کاربردهای این محصول به صورت زیر است:
ساختن نمای ساختمان
ساختن چهارچوب‌ها
سازه های معماری
ساختن تشکیلات دریایی
به عنوان تیر یا ستون مورد استفاده قرار می گیرد.
برای ساخت ماشین آلات
در ترمیم کردن دیوارهای خراب شده بناهای مختلف به عنوان مهار بند
در ساخت قاب های فلزی برای تجهیزات صنعتی کاربرد زیادی را دارد.
از این محصول به عنوان پایه برای تجهیزات ترافیک و گارد ریل استفاده می شود.
برای ساخت ساپورت لوله در سیستم های پایپ لاین و پایپینگ مورد استفاده قرار می گیرد.
در ساخت چارچوب و درب و پنجره های ساده از آن استفاده می شود.
در خرپاها، بادبندها و ستون های به کار رفته در ساختمان های بلند مورد استفاده قرار می گیرد.
برای ساختن اسکلت های فلزی به کار رفته در کامیون ها و ماشین آلات سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.