× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت شمش مس از تمام تولیدکنندگان ، خرید شمش مس

 

راهنمای خرید شمش مس

اگر قصد خرید شمش مس را دارید، توجه به موارد زیر ضروری است:

ابعاد سطح مقطع شمش و نوع آلیاژ بکاررفته را بررسی کنید که بر قیمت شمش مس نیز تاثیرگذار خواهد بود.

خلوص درج‌شده بر روی محصول، مورد مهمی است که بر قیمت شمش مس نیز اثر بسزایی دارد.

کارخانه‌های تولیدی و فروشندگان معتبر را جست و جو و مشاوره بگیرید.

 

قیمت شمش مس

این محصول ارزشمند بدلیل پرکاربرد بوند خواهان زیادی دارد بدیعی است که با توجه بازار پر متقاضی نواسانات قیمت روز شمش مس دست خوش تغییرات زیادی شود. اما تعیین نرخ شمش مس به مواردی چون خلوصو عیار آن کارگاه و کاراخنه تولیدی وزن ومیزان استهراح از معادن وابسته است.

 

مهم ترین موارد تاثیر گذار بر قیمت شمش مس

عوامل مختلفی بر قیمت شمش مس تاثیرگذار است. در حال حاضر، در کشور ما، روند قیمت گذاری شمش بر اساسِ قیمتِ شمشِ حوزه ی CIS ضربدر دلار نیمایی تعیین می‌شود. از سوی دیگر قیمت اعلام‌ شده توسط کارخانجات نیز بر آن تاثیرگذار است. همینطور نحوه ی عرضه و تقاضای شمش در بازار آزاد و حتی در بورس بر قیمت شمش  مس موثر است. 

شما می‌توانید از طریق تماس با ما، قیمت شمش مس را از کارشناسان دریافت کنید و با اطمینان خاطر، خرید شمش مس مناسب خود را انجام دهید.

 

آشنایی با فلز مس 

مس، عنصری فلزی با عدد اتمی 29 و با نماد شیمیایی (Cu) در جدول تناوبی است و جزو عناصر واسطه محسوب می‌شود. مس خالص، دارای دمای ذوب 1084.62 درجه‌ی سانتیگراد است. ویژگی های برجسته‌ی این فلز شامل قابلیت شکل‌پذیری، هدایت گرمایی و الکتریکی بالا است. مس با خلوص زیاد، از لحاظ فیزیکی، نرم و چکش خوار است و در معرض هوا، لایه‌ی بیرونی آن به رنگ قرمز – نارنجی تبدیل می‌شود. از کانی‌هایی مثل کوپریت (Cu2O)، کالکوپیریت (CuFeS2)، کالکوزین(Cu2S) و... می¬توان مس خالص را استخراج کرد.

 

فلز مس

 

کاربردهای مس

به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌ فرد مس، کاربردهای آن نیز بسیار گسترده است، از جمله کاربردهای آن در تهیه¬ی سیم و لوله‌های مسی، ابزارآلات موسیقی، وسایل آشپزخانه، آهنربای الکتریکی، مواد آنتی‌باکتریال، قارچکش‌ها، تهیه‌ی آلیاژهای مختلف و... می‌باشد. بسته به نوع کاربرد، مس به صورت پودری و یا شمش به بازار عرضه می‌شود.

شمش مس

برای تهیه‌ی شمش مس، ابتدا فلز مس به حالت مذاب تبدیل‌شده و با روش ریخته‌گری تبدیل به شمش می‌شود. با استفاده از روش Continues Casting Machine یا ریخته‌گری پیوسته (CCM)، شمش‌هایی یکنواخت با دقت و کیفیت مناسب تولید می‌گردد. تولیدکنندگان شمش آلیاژ مس، ادعا می‌کنند که محصولاتی مطابق با استانداردهای بین المللی از قبیل BSI را ارایه می‌دهند. شمش هایِ آلیاژِ مسِ موجود در بازار، با درصدهای خلوص بالای 99% به بازار عرضه میشود که معمولا در ترکیب با مقداری کربن و یا منگنز هستند. شمش مس مادهای بادوام و از مقاومت بالایی برخوردار است. شمش به دو صورت بیلت و تختال عرضه می‌گردد، شمش بیلت، جهت تولید میلگرد و یا شمش تختال به عنوان ماده‌ی اولیه در تولید ورق کاربرد دارد.

 

مشتریان گرامی در صورت بروز هرگونه سوال در مورد خرید شمش مس شما می‌توانید با متخصصان ما در تجارت گرام در ارتباط باشید