× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید مس از برترین تولیدکنندگان ، قیمت لحظه ای مس

 

عوامل موثر بر قیمت مس

ارزش گذاری مس تابع مواردی هم در داخل کشور و هم در خارج است برخی از آن ها را به اختصار بیان خواهیم کرد

قیمت روز مس به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله میزان استخراج مس، افزایش تقاضا، نوسان نرخ ارز، رتبه مالی چین و نرخ تورمش، فعالیت اقتصادی جهان و حتی قیمت نفت از عواملی هستند که در قیمت انواع مس تاثیر می‌گذارند. قیمت مس در سال جدید افزایش چشمگیری داشته و از این رو در صنایع فقط در موارد نیاز استفاده می‌شود. نوع این فلز هم در تعیی نرخ آن نقش دارد. به عنوان نمونه ارزش شمش با ورق و یا پودر مس برابر نیست و هرکدام برای تهیه هزینه خاصی را نیاز دارند.

 

نحوه قیمت‌گذاری مس

قیمت مس جهانی از نرخ مس در LME یا بورس لندن تاثیر می‌گیرد. ارزش مس به عواملی مانند برداشت مس از معدن‌ها یا مقدار مس موجود در انبار بستگی دارد. 
بازار مس ایران و بازار مس جهانی همیشه با هم هماهنگ نیستند. زمان درست خرید مس هنگامی است که بازار جهانی و داخلی مس، کاهشی باشند اما در صورت عدم هماهنگی، زمان مناسب خرید انواع مس به هنگام کاهشی بودن بازار ایران است. یکی دیگر از عواملی که در تعیین قیمت انواع مس نقش دارند خلوص آن است. اشکار است هرچه عیار بالاتر باشد ارزش ان نیز به هم میزان بالاتر رفته و باعث افزایش ارزش ان می‌شود

 

راهنمای خرید مس

مس به دلیل رسانایی بالای گرمایی سبب پخش شدن یکنواخت حرارت در سرتاسر ظرف شده و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.
ظروف مسی در طبیعت قابل بازیافت هستند. همچنین برخلاف ظروف دیگر، اگر لایه قلع روی ظروف از بین برود با سفیدکاری می‌توان آنها را به حالت اول بازگرداند.
در محصولات مسی، هر چه کیفیت و مقدار مس به کار رفته بیشتر باشد قیمت مس نیز بیشتر است. هنگام خرید مس باید به شفافیت مس توجه کنید. هر چه مس شفاف‌تر باشد، کیفیت بالاتر است. ودر نتیجه قیمت مس بیشتر است.
 

نکاتی که باید هنگام خرید مس رعایت کرد

در ابتدا باید مشخص گردد که خرید مس به چه منظور انجام می‌شود. کارایی این فلز به قدری بالا است که برای تولید هریک از محصولات باید از نوع خاصی از فرآورد های مس بهره برد به طور مثال برای ریخته گری های دقیق بهتر است از نوع پودر آن استفاده گردد. و یا برای ساخت ظروف مس نوع ورق آن است که کارایی دارد. برای قالب سازی و فرم دهی بوسیله نیروی فشار وپرس باید ضخامت ورق ان را نیز مد نظر قرار داد. نوع شمش آن نیز برای ریخته گری های معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مس چیست؟
مس، فلزی قرمز رنگ است و رسانایی گرمایی و الکتریکی بالایی دارد. این فلز در صنعت الکترونیک، ساختمان سازی و صنایع حمل و نقل کاربرد دارد. از دیرباز ایرانیان از این فلز برای ساخت ظروف استفاده می‌کردند. مس در طبیعت داخل سنگ های معدنی یا به صورت خالص یافت می‌شود.
معمولا مس به صورت خالص در صنعت استفاده می‌شود اما در صورت نیاز به بهبود خواص، از آلیاژ های مس مانند برنز و برنج استفاده می‌شود. این فلز، 450 نوع آلیاژ دارد. از رنگ های حاوی فلز مس در بدنه کشتی‌ها استفاده شده که باعث جلوگیری از رشد جانداران دریایی روی بدنه می‌شود. همچنین در کشاورزی می‌توان برای از بین بردن آفت‌ها و تامین مواد مغذی خاک از مس استفاده کرد. حجم زیادی از مس در تولید کابل و سیم برق به کار می‌رود. به دلیل مقاومت بالای مس در برابر خوردگی، از این فلز در ساختمان‌سازی نیز استفاده می‌شود.
در این صفحه انواع محصولات مسی عرضه می‌شود. با مطالعه مقاله زیر می‌توانید بیشتر با مس و راهنمای خرید مس و موارد موثر بر قیمت مس آشنا شوید و خریدی مطمئن داشته باشید. 

 

تشخیص مس از دیگر فلزات مشابه

برای تشخیص ظروف مسی اصل از مس تقلبی چند راهکار وجود دارد. 
اگر آهنربا را به ظرف مسی اصل نزدیک کنید، این دو نباید یکدیگر را جذب کنند.
مس از فلزات دیگر مانند برنج یا آهن سنگین‌تر است. حتی اگر از مقدار کمی مس استفاده شده باشد، ظروف اصل باید سنگین‌تر از ظروف دیگر باشند. 
علت تفاوت در رنگ داخل و خارج ظروف مسی، قلع‌اندود کردن داخل ظروف است. قلع به رنگ سفید است و در داخل ظروف مسی استفاده می‌شود. با توجه به کیفیت قلع‌اندود کردن داخل ظروف نیز می‌توان تقلبی یا اصل بودن را تشخیص داد.

مس فولاد نیشابور

شرح محصول قیمت فروشنده
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/81 1,971,817 تومان بابک مس
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/81 809,487 تومان بابک مس
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/81 1,094,881 تومان بابک مس
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/75 755,000 تومان بابک مس
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/75 1,273,900 تومان بابک مس
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/75 1,027,423 تومان بابک مس
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/75 1,556,698 تومان بابک مس
لوله مسی بابک مس ایرانیان ضخامت ۰/75 479,982 تومان بابک مس