× Fa فارسی En English

درباره ما

برنز

 قیمت برنز ، خرید در تمامی فرآورده ها به صورت مستقیم

 

برنز یکی از فلزات ارزشمند با سابقه ی طولانی حضور در تمدن های انسانی است. بسیاری از جوامع گذشته از برنز برای ضرب سکه، ساخت ادوات جنگی و حتی لوازم خانگی استفاده می کردند. امروز خرید برنز بین معامله گران فلزات ارزشمند به معامله ای پر سود تبدیل شده است. قیمت برنز متناسب با گسترش کاربرد آن متغیر است. قیمت برنز یکی از عوامل موثر بر میزان خرید برنز توسط مصرف کنندگان است. همچنین قیمت برنز بر روی میزان استفاده از برنز در صنعت و تجهیزات نیز تاثیر می گذارد. البته در هر کشوری خرید برنز متناسب با تکنولوژی، زیرساخت ها و میزان ذخایر برنز در آن کشور متفاوت است. قیمت روز برنز نیز بر اساس منحنی نوسانات دلار و برخی دلایل بنیادی دیگر متغیر است. البته قیمت روز برنز را می توان با استفاده از ابزار های تحلیل بنیادی و یا تکنیکال تا حد زیادی پیش بینی کرد.

 

عوامل موثر بر قیمت برنز


نوع کاربرد
قیمت برنز به عوامل مختلفی از جمله نوع کاربرد آن بستگی دارد. گسترده ترین استفاده ی برنز در حیطه ی هنر و به طور خاص در مجسمه سازی استفاده می شود. مجسمه سازان یکی از دنبال کنندگان نوسانات قیمت برنز هستند. آنها به دلیل کاربرد برنز در عرصه هنر به خرید برنز اهمیت می دهند.  برنز ماده ی منتخب پیکرتراشان متخصص در فلزات برنز است چراکه خاصیت جالب آن در گسترش تدریجی هنگام سرد شدن، برایشان مطلوبیت دارد. اگرچه برنز سنگین و متراکم است ولی کاملا راحت می توان با آن کار کرد که به پیکرتراشان اجازه میدهد اجسام را به شکل مطلوب خود در بیاورند.

قیمت برنز بر روی کسب و کار گروه های دیگری بغیر از هنرمندان و مجسمه سازان نیز تاثیر می گذارد. اگرچه کاربرد فولاد در ساخت و ساز پیشی گرفته است ولیکن کماکان جایگاه برنز در این حیطه محفوظ است. شهرداری ها و نهاد های صنعتی-دولتی به صورت عمده اقدام به خرید برنز می کنند. چرا که در برخی اجزای پل های متحرک از نوع خاصی برنز استفاده می شود. همچنین ابزار ایمنی مدرن از بیل چکش ها و ماله ها و ... همگی از نوعی برنز ساخته می شوند.  این ابزارالات عمدتا از فولاد ساخته می شوند اما به خاطر ریسک آتش و انفجار ناشی از جرقه های غیرایمن فولاد،  برنز جای آن را گرفت. خرید برنز در هرکدام از این کاربرد ها متفاوت است. برای مثال قیمت برنز در کاربرد های ساخت و ساز صنعتی بسیار بیشتر از کاربرد های مجسمه سازی است. کیفیت برنز استفاده شده در هر کاربرد متفاوت است.
قیمت برنز همچنین بر روی صنعت خودروسازی تاثیر مستقیمی می گذارد. طیفی گسترده از اجزای ماشینی وجود دارد که از برنز ساخته می شوند، مثلا برنز در چرخ دهنده، بوش، یاتاقان، اجزای شیرآلات و حتی شیر مسیر در هواپیما به کار می رود. با توجه به خرید برنز توسط صنایع خودروسازی، نوسانات قیمت روز برنز بر روی افزایش یا کاهش قیمت خودرو ها نیز موثر است. به همین دلیل است که خریداران عمده خودرو به صورت مداوم قیمت روز برنز و سایر فلزات کاربردی را رصد می کنند. خرید برنز برای این کاربرد ها عموما به خاطر رسانایی الکتریکی، مقاومت در برابر حرارت و اصطکاک پایین برنز است. هر فلزی لزوما خاصیت اصطکاک پایین ندارد. مقداراصطکاک در شرایطی که قطعات به میزان زیاد روی هم می لغزند موضوعی حیاتی است. همه ی این موارد بر روی قیمت برنز موثر اند. لازم به ذکر است که مصرف کنندگان نیز ضروری است در هنگام خرید برنز علاوه بر قیمت برنز به جزئیات کاربرد آن نیز توجه کنند.


میزان پیشرفت صنایع
قیمت برنز به میزان پیشرفت صنایع نیز وابسته است. به هر اندازه که مصرف کنندگان در صنایع از حمایت های مالی برخوردار شوند، خرید برنز نیز آسان تر می شود. از آنجا که خرید برنز بر اساس قیمت روز برنز صورت می گیرد صنایع تولید کننده و سرمایه گذاران کلان سیاست های مالی گسترده ای را جهت ایجاد تعادل در قیمت برنز ترتیب می دهند. از طرفی کیفیت تجهیزات صنعتی که در تولید محصولات خود از برنز استفاده می کنند بر روی میزان خرید برنز اثر گذار است. کمبود صنایع مجهز و نبود تکنولوژی پیشرفته در نهایت منجر به افزایش قیمت برنز می شود. افزایش قیمت برنز نیز باعث کاهش خرید برنز می شود. دولت ها می توانند با اعمال سیاست های حمایتی و تجهیز صنایع مرتبط علاوه بر افزایش خرید برنز، جلوی نوسانات گسترده ی قیمت برنز را نیز بگیرند.


نوسانات دلار و طلا
قیمت برنز همچون سایر محصولات و مواد معدنی ارتباط پنهانی با قیمت دلار نیز دارد. از طرفی نوسانات طلا نیز بر روی قیمت روز برنز تاثیر گذار است. قیمت روز برنز با افزایش دلار افزایش پیدا می کند. افزایش یا کاهش طلا نیز منجر به تغییر قیمت برنز و تثیر مستقیم روی خرید برنز توسط مصرف کنندگان می شود. در کشور ایران وجود تحریم یکی از عوامل موثر بر قیمت برنز و همچنین میزان خرید برنز توسط مردم است.


راهنمای خرید برنز

خرید برنز همواره یکی از فرایند های مالی دقیق توسط مصرف کنندگان عمده است. مصرف کنندگان عمده که جهت کاربرد های صنعتی و نظامی اقدام به خرید برنز می کنند خودشان یکی از عوامل تثیر گذار بر حجم خرید برنز هستند. همچنین برخی کشور ها بخش اعظمی از خرید برنز دنیا را به خود اختصاص داده اند. قیمت برنز رنج متفاوتی دارد به گونه ای که در برخی موارد به 1 دلار و اندی در هر پوند می رسد و در مواقعی حول 3 دلار و اندی گردش می کند. در هر صورت روال قیمت ها برای چند ماه اخیر حوالی 2.5 دلار تثبیت شده است. توجه به روند های قیمت روز برنز بسیار ضروری است. اخیرا خرید برنز در محدوده قیمتی 3 دلار قرار دارد. البته خرید برنز در هر کشوری بر اساس قیمت روز برنز در همان کشور انجام می شود. گرچه متوسط قیمت روز برنز در جهان بر روی خرید برنز تمام کشور ها موثر است. اما میزان خرید برنز در هر کشوری بیشتر به قیمت برنز در همان کشور ربط دارد.

02122791943