× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت پودر آلومینا ، خرید پودر آلومینا مرغوب به صورت مستقیم

 

نحوه تعیین قیمت پودر آلومینا

در کل قیمت پودر آلومینا مانند بسیاری از مواد دیگر بستگی به این دارد که چه گرید و خلوص از این محصول خریداری شود. هرچقدر گرید و خلوص پودر آلومینا بیشتر باشد، افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت و برعکس گرید و خلوص پایین‌تر از قیمت پودر آلومینا می‌کاهد. در واقع کیفیت پودر آلومینا در بازار وابسته به خلوص یا همان درصد آلفا است و قیمت پودر آلومینا را مشخص می‌کند. در نتیجه، شاهد اختلاف قیمت پودر آلومینا در بازارهای تجاری جهان هستیم.
از دیگر عوامل مهم بر قیمت پودر آلومینا، تأثیر اندازه دانه‌های آلومینا است. اگر اندازه دانه‌ها ریزتر باشد موجب افزایش قیمت پودر آلومینا خواهد شد. پودر آلومینا هم به صورت داخلی تولید می‌شود و هم از کشورهای شناخته‌شده به کشور وارد می‌شود؛ بنابراین واردات و صادرات این محصول از عوامل مؤثر بر قیمت پودر آلومینا است. 

 

راهنمای خرید پودر آلومینا 

بازار خرید پودر آلومینا به دلیل کاربردهای متنوع آن در صنایع بسیار گسترده است. پودر آلومینا به صورت آزمایشگاهی و صنعتی در بازار موجود است. نوع آزمایشگاهی این محصول را می‌توان به صورت گرمی و نوع صنعتی آن را در کیسه‌های مخصوص خریداری کرد. یکی از نکات مهم هنگام خرید پودر آلومینا، دقت در کیفیت آن است. برای خرید پودر آلومینا، توجه به اندازه دانه‌های آن که ریز یا درشت باشد اهمیت زیادی دارد. هرچقدر اندازه پودر آلومینا ریز باشد، فضای خالی مابین این دانه‌ها کمتر خواهد بود. این امر سبب دانسیته و در نتیجه باعث استحکام بیشتر آن می‌شود.
هنگام خرید پودر آلومینا توجه به خصوصیات و ویژگی‌های آن بسیار مهم است و نیاز است بر کاربردهای هر یک از انواع آن اشراف کامل داشت تا محصولی مناسب خریداری کرد. بی‌دقتی در خرید پودر آلومینا و استفاده از ماده بی‌کیفیت، بازده‌کاری را پایین می‌آورد. با توجه به تنوع فروش این محصول برای خرید پودر آلومینا می‌توان با شرکت‌های مرتبط در تماس بود تا بنابر درخواست خود، محصولی باکیفیت و با قیمت مناسب را تهیه کرد.

 

پودر آلومینا
آلومینا ترکیب شیمیایی است که از اکسیژن و آلومینیوم تشکیل می‌شود. این ترکیب ماده‌ای سفید، بی‌بو و بلوری بی‌رنگ است و معمولا برای تولید سرامیک‌های صنعتی به کار می‌رود. پودر آلومینا با نام اکسید آلومینیوم نیز شناخته می‌شود. پودر آلومینا انواع متفاوتی دارد و رایج‌ترین شکل آن آلومینای کوروندوم است. از خصوصیات پودر آلومینا می‌توان به مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر تغییرات شیمیایی، هدایت حرارتی بالا، سختی آن و ... اشاره کرد.
پودر آلومینا از بوکسیت تهیه می‌شود که این ماده از معادن روسیه، مالزی و جامائیکا استخراج و عرضه می‌شود. پودر آلومینا به عنوان یک ماده پرکننده در لاستیک‌ها، آجرها و همچنین برای تولید فلز آلومینیوم کاربرد زیادی دارد. این ماده برای تولید کاغذ سنباده نیز به کار می‌رود؛ زیرا مقاومت و سختی بالایی دارد. در صنایع پزشکی، صنعت جواهرات، ساخت‌وساز، برق و الکترونیک، تجهیزات نظامی و محافظتی و بسیاری صنایع دیگر از پودر آلومینا استفاده می‌شود. پودر آلومینا به دلیل استحکام زیادی که دارد، در مواد ساینده صنعتی و به عنوان محافظ در مقابل سایش به کار می‌رود.