× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت ضایعات ، قیمت روز و لحظه ای ضایعات 

 

نحوه قیمت گذاری ضایعات

به طور کلی دو عامل اصلی تعیین کننده قیمت ضایعات هستند.

یکی از این عوامل کارخانه ها هستند، کارخانه نقش پر رنگی در قیمت لحظه ایی ضایعات دارند.

عامل دیگر نرخ جهانی فولاد، چدن، مس، و دیگر فلزات است که بر قیمت روز ضایعات تاثیر گذارند.


عوامل موثر قیمت ضایعات

در ابتدا مواردی که می توانند نقش بر نرخ ضایعات داشته باشند رابیان کردیم اکنون میخواهیم به دلایل جزئی تر بپردازیم:

1- شاید بتوان گفت که دلیل اصلی نابسامان بودن قیمت لحظه‌ای ضایعات این است که ارزش گذاری آن تابع فرمول وقانون خاصی نیست.

2- بورس قرار بود که با عرضه آهن قراضه در بازار مالی بتوان باعث شفافیت و واقعی شدن قیمت ضایعات شد. اما متاسفانه این امر هنوز محقق نشده

3- دلال ها و مافیای این کسب و کار یکی از مهلک ترین عوامل موثر بر قیمت روز ضایعات است. این افراد با در اختیار  داشتن بعضی امکانات و اخبار منتشر نیافته دست به نواسانات نرخ آهن قراضه به سود خود میزنند

 

راهنمای خرید ضایعات

برای اینکه شروع به خرید ضایعات کنید باید در ابتدا یک کامیون و یا وانت بار در اختیار داشته باشید. برای مواد بازیافتی مختلف، بازار ها را مد نظر خود قرار دهید.

قیمت ضایعات روزانه و یا در بعضی موارد لحظه ای در حال تغییر است بنابراین باید قیمت بازار را رسد کزده وهمواره قیمت روز ضایعات آگاهی داشته باشید.
نکته دیگری در خرید ضایعات باید رعایت کنید، بسیار حائز اهمیت است توانایی تشخیص فلزات از یکدیگر است. چرا که تعداد زیادی از آن ها ویژگی های ظاهری یکسانی دارند. به طور مثال ضایعات آهنی خود به دوسته ویژه و سوپر ویژه تقسیم بندی می‌شود که ابعاد هرکدام تعیین کننده نوع آن است. خرید انواع ضایعات نیازمند تجربه است، اگر موارد گفته شده را رعایت کنید احتمال متضرر شدناتن بسیار کم خواهد شد.

 

ضایعات چیست

ضایعات آهنی به محموعه ای از آهن آلات دور ریز و که امکان استفاده از آن ها نیست گفته می‌شود. منابع فلزی و معدنی در کره خاکی ما محدود هستند وبا تئجه به رشد جمعیت و پیشرفت علم وتکنلوژی احتیاج هرچه بیشتر به این منابع است. برای همین باید از تمامی ظرفیت برای تولید استفاده کنیم. یکی از تامین این منابه که پتانسیل بسیار بالایی دارند همین ضاعات هستند که ما به آن ها اه قراضه نیز میگوییم. حال که دانستیم ضایعات چیست به توضیحات آن ها به  طور مختصر میپردازیم.

 

 

 

 

راهنمای خرید ضایعات
 

 

اهمیت بازیافت ضایعات

به طور کلی بازیافت ضایعات به چند دلیل مهم انجام می‌شود که در رأس آنها حفاظت بی قید و شرط از محیط زیست است. همانطور که می‌دانید جهان به سمت و سویی پیش می‌رود که اکوسیستم در حال نابودی است و مهمترین عامل در این امر رهاسازی برخی از پسماندها یا ضایعات صنایع مختلف در طبیعت است. به همین منظور برای جلوگیری از این اتفاق یا حداقل کند کردن این مسئله، اقدام به بازیافت ضایعات می‌شود که کمک شایانی به محیط زیست خواهد شد. یکی از دلایلی که افراد به دنبال خرید وفروش آهن قراضه و... هستند سود فراوان در این زمینه است به خصوص که قیمت ضایعات روز به روز در حال افزایش است. از طرف دیگر بسیاری از کارخانه‌ها به جهت کاهش هزینه‌های تولیدی در بخش‌های مختلف اقدام به بازیافت ضایعات می‌کنند که در نوع خود قابل توجه است. همچنین ناگفته نماند که برای صرفه‌جویی در مصرف آب، برق و انرژی نیز این مسئله حائز اهمیت خواهد بود.

 

انواع ضایعات

 

ضایعات سوپر ویژه 

شاید به دلیل آنکه این قبیل از ضایعات در امر ساختمان‌سازی انجام می‌شود دارای محبوبیت بیشتری است. به طور کلی از تیرآهن، میلگرد یا حتی نبشی می‌توان بعنوان ضایعات سوپر ویژه نام برد.

 

ضایعات فلزی و غیرفلزی

در این دسته از ضایعات هر گونه محصول فلزی می‌تواند بعنوان یک واحد ضایعات مورد استفاده قرار بگیرد. به طور مثال می‌توان از آهن، روی و یا حتی استیل بعنوان ضایعات فلزی نام برد. در کنار آن شیشه، سنگ و حتی لاستیک را می‌توان در زمره ضایعات غیرفلزی قرار داد.

 

ضایعات الکتریکی

لوازم الکتریکی یا الکترونیکی نیز نقش بسیاری در ایجاد ضایعات دارند. معمولاً این‌گونه لوازم در قطعات کامپیوتر، سیم و یا کولر پیدا می‌شوند. از این دست ضایعات برای تولیدات مجدد این‌گونه وسایل بکارگیری خواهد شد.

 

ضایعات صنعتی

در دیگر صنایع نیز وجود هر گونه ضایعات می‌تواند نقش موثری در تهیه دوباره بعضی محصولات داشته باشد. گفتنی است که گروه ساختمانی و یا خودروسازی بیشتری نقش را در این دسته ایفا می‌کنند.

 

 

اگر شما از کسانی هستید که تغییرات قیمت انواع ضایعات را دنبال می کنید و به دنبال خرید آن با مناسب ترین نرخ هستید می توانید برای مشاهده قیمت روز ضایعات که فروشگاه های مختلف در کشور ارائه می دهند جدول مقایسه قیمت زیر را مشاهده نمایید و تصمیم بگیرید از کدام فروشنده می خواهید ثبت سفارش انجام دهید

ضایعات سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 10,593 تومان آرمان آذر یاران
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 10,593 تومان آهن آلات کریمی
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 10,593 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 10,656 تومان ضایعات حیدری
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 10,656 تومان بازرگانی تجارتگرام
ضایعات آهنی فله روغن عمده بار 11,511 تومان آرمان آذر یاران
ضایعات آهنی فله روغن عمده بار 11,511 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
ضایعات آهنی فله روغن عمده بار 11,727 تومان ضایعات حیدری
ضایعات آهنی سوپر ویژه خرده بار 9,960 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
ضایعات آهنی سوپر ویژه خرده بار 10,064 تومان ضایعات حیدری
ضایعات آهنی سوپر ویژه عمده بار 10,956 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
ضایعات آهنی سوپر ویژه عمده بار 11,260 تومان ضایعات حیدری
ضایعات آهنی ویژه عمده بار 10,492 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
ضایعات آهنی ویژه عمده بار 10,764 تومان ضایعات حیدری
ضایعات آهنی ویژه خرده بار 9,548 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
ضایعات آهنی ویژه خرده بار 9,590 تومان ضایعات حیدری