× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت مش و توری، خرید مش و توری در انواع مختلف

 

مش و توری کارگاهی با نام لاتین Welded Wire Mesh، نوعی تورهای مفتولی پرکاربرد در صنعت ساختمان است. این توری‌ها با استفاده از میلگردهای فولادی که به آن‌ها مفتول گویند، مانند تاروپود به هم وصل می‌شوند. محل‌های تقاطع میلگردهای عمودی و افقی که به آن¬ها چشمه می¬گویند، توسط جوش نقطه¬ای به هم متصل می¬شوند. این جوش نقطه‌ای علاوه بر اینکه مانع از حرکت و جابجایی میلگردها می¬شود موجب استحکام و دوام توری مش را افزایش می¬دهند.
مش و توری کارگاهی به نام¬های دیگری چون مش فولادی، مش میلگرد، توری شبکه فولادی، شبکه میلگردی و شبکه پیش جوش شناخته می¬شود. مش و توری کارگاهی با ضخامت میلگرد و اندازه چشمه¬های آن مشخص می-شود.
مش و توری کارگاهی دارای ضخامت میلگردی بین 6 الی 16 میلیمتر می¬باشد، همچنین اندازه چشمه¬ها در ابعاد 5 تا 40 سانتیمتر بوده و عرض شبکه¬های مش و توری کارگاهی بین 100 تا 250 سانتیمتر متغیر و طول آن¬ها بین 1 تا 9 متر متغیر است. مش و توری کارگاهی مهم¬ترین تفاوتی که با محصولات هم نظیر خود مانند توری حصاری، توری مرغی و توری گابیون دارد استفاده از جوش نقطه¬ای در محل اتصال میلگردهایی است که می¬تواند در توری¬های مختلف به ضخامت متفاوتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و به هم جوش داده شوند، در حالیکه در محصولات نامبرده میلگردها به‌صورت مفتول به‌هم‌بافته می¬شوند.
اگر تمایل دارید با مش و توری کارگاهی و ویژگی¬ها و کاربردها و شناخت پارامترهایی در خرید این محصول مهم در صنعت ساخت‌وساز آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

قیمت روز مش و توری کارگاهی

قیمت روز مش و توری کارگاهی با وزن این محصول رابطه مستقیم داشته و ضخامت میلگردها و اندازه چشمه¬ها در این وزن دخیل بوده و موجب تغییرات قیمتی این محصول خواهند شد. مش و توری کارگاهی با ضخامت میلگرد 6 میلیمتر و ابعاد چشمه 30*30 سانتیمتر و ابعاد توری 60*240 در مترمربع وزنی معادل 5/1 کیلوگرم در هر مترمربع و وزنی معادل 22 کیلوگرم برای کل سایز توری دارد و مش و توری کارگاهی با ضخامت میلگرد 12 با ابعاد چشمه 10*10 سانتیمتر و ابعاد 240*60 وزنی برابر 18 کیلوگرم در یک مترمربع و وزنی معادل 257 کیلوگرم برای کل سایز توری دارد. مش و توری کارگاهی به دلیل ضخامت میلگرد و تعداد میلگردهای بکار رفته باتوجه‌به اندازه چشمه¬ها دارای قیمت¬های متفاوتی خواهد بود. مش و توری کارگاهی با جنس مختلف دارای قیمت¬های متفاوتی خواهد بود. مش و توری کارگاهی از لحاظ جنس در جنس توری مش فولادی و توری مش استیل قابل تقسیم است.
توری مش فولادی: مش و توری کارگاهی فولادی معمولاً برای دیواره¬ها و تولید قطعات پیش¬ساخته، کف سالن¬ها، تونل و پارکینگ¬ها مورداستفاده قرار می¬گیرند و استحکام بالایی دارند.
توری مش استیل: مش و توری کارگاهی استیل به دلیل قیمت بالاتر نسبت به نوع فولادی در کارهای خاص تولیدی نظیر صنایع نفت و گاز، هوافضا، شیمیایی و ... کاربرد دارند و دلیل استفاده از این نوع توری کارگاهی در این محیط¬ها به دلیل وجود رطوبت، مواد شیمیایی و مواد اسیدی موجود در این محیط-ها است که استفاده از مش و توری کارگاهی استیل مانع از خوردگی و زنگ¬زدگی این محصول خواهد شد.
قیمت مش و توری کارگاهی به دلیل پایین و مقرون‌به‌صرفه بودن در پروژه¬های بزرگ مورداستفاده قرار می-گیرد زیرا قیمت آن نسبت به سایر سازه¬ها کمتر است و دلیل کمتر بودن قیمت به دلیل کاربرد کمتر فلزات در آن است که کیفیت مش و توری کارگاهی را خدشه¬دار نمی¬کند.
مش و توری کارگاهی از آهن ساخته شده است و ازآنجاکه قیمت آهن مطابق با بازار جهانی متغیر است، قیمت مش و توری کارگاهی نیز متغیر خواهد بود.
قیمت مش و توری کارگاهی همچنین به پوشش بکار رفته در آن نیز بستگی دارد. پوشش استیل، گالوانیزه یا سیاه تأثیر مستقیمی بر قیمت مش و توری کارگاهی خواهد داشت.


عوامل مؤثر بر قیمت مش و توری کارگاهی


از جمله عوامل مؤثر بر قیمت مش و توری کارگاهی به موارد ذیل می¬توان اشاره کرد:
ضخامت میلگردهای مورداستفاده و ابعاد چشمه‌ها
میزان حجم خرید این محصول زیرا در حجم سفارش بالاتر می‌توان محصول را با قیمت کمتری خریداری کرد
پوشش بکار رفته در این محصول که می¬تواند سیاه، گالوانیزه یا استیل باشد.
قیمت جهانی آهن که رابطه مستقیم با قیمت این محصول خواهد داشت.


راهنمای خرید مش و توری کارگاهی

خرید مش و توری کارگاهی شامل پارامترهایی است که برای خرید بهتر باید به آن توجه کرد، از آن جمله تصمیم در خصوص نوع میلگرد، سایز میلگرد و اندازه چشمه¬ها که باتوجه‌به میزان بار وارده می¬بایست نوع مناسب انتخاب شود. پارامتر میلگرد در خرید مش و توری کارگاهی بسیار مهم است و استفاده از نوع ساده یا آج‌دار میلگرد، ضخامت میلگرد که می¬تواند بین 6 تا 16 میلیمتر متغیر باشد و جنس فولاد مصرفی در مش که می¬تواند دارای گرید 304 یا 316 باشد و نوع پوشش بکار رفته در میلگرد که می¬تواند از نوع استیل و یا گالوانیزه باشد، عوامل تأثیرگذاری در خرید مش و توری کارگاهی می¬باشند. در خرید مش و توری کارگاهی اندازه چشمه¬ها نیز تأثیرگذار است زیرا هرچه اندازه چشمه¬ها کوچک‌تر باشد میزان میلگرد مورداستفاده در مش و توری کارگاهی بیشتر خواهد شد و قیمت این محصول افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است اندازه چشمه¬ها از 5*5 سانتیمتر تا 40*40 سانتیمتر متغیر است و سایز چشمه مورداستفاده در تحمل نیروهای وارده و مقاومت فشاری تأثیر خواهد گذاشت.
مش و توری کارگاهی در ابعاد و انواع مختلفی تولید شده و هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند. مش و توری کارگاهی در ساختمان علاوه بر افزایش استحکام و تقویت سازه، صرفه¬جویی در هزینه¬ها را برایمان به دنبال خواهد داشت.


کاربرد مش و توری کارگاهی

مش و توری کارگاهی کاربردهای زیادی دارند که از پرکاربردترین استفاده¬های این محصول می¬توان به سازه¬های پیش¬ساخته اشاره کرد، همچنین جهت نرده¬کشی و ایجاد موانع و استفاده در سقف کامپوزیت و کانال¬های آبرسانی از این محصول استفاده می¬شود. مش و توری کارگاهی با ضخامت میلگردهای بالاتر جهت ایجاد مقاومت در سطوح بتنی و فونداسیون¬ها نیز استفاده می¬شوند.
مش و توری کارگاهی مرغوب و باکیفیت
مش و توری کارگاهی مرغوب و باکیفیت سرعت بالایی در جاگذاری داشته و به‌راحتی جاگذاری می¬شوند. مش و توری کارگاهی به‌راحتی حمل و نصب می¬گردند و به دلیل صرفه¬جویی در مصرف میلگرد موجب صرفه¬جویی در هزینه¬های ساخت می¬گردند.