× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت ورق تیتانیوم ، (خرید و فروش انواع ورق تیتانیوم)


خرید ورق تیتانیوم باید به دقت و بر اساس نوع نیاز ما و کاربردی مشخص انجام شود. تیتانیوم یکی از فلزات شناخته شده با عدد اتمی بیست و دو است. تیتانیوم کاملا تاب آور است و به شدت واکنش می دهد. وقتی در محیط های خاصی از قبیل آنها که حاوی اسید نیتریک داغ، کلر، آب نمکی و حرارت بالا دارند قرار بگیرد، تیتانیوم اکسید بر سطح تیتانیوم ایجاد می شود. استقامت ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت، مفید بودن به نسبت هزینه، وزن سبک، مقاومت نسبت به حرارت و خوردگی، آن را فلز مطلوبی برای صنایع متفاوت نموده است. از جمله آن هایی که با آب اقیانوس سر و کار دارند. و همین طور با حرارت بالا و دیگر مواد شیمیایی. در خرید ورق تیتانیوم باید به تمام مشخصات، کیفیت و نوع کاربرد آن توجه نمود.


عوامل موثر بر قیمت ورق تیتانیوم


کیفیت ورق تیتانیوم

قیمت ورق تیتانیوم بر اساس پارامتر های مختلفی تعیین می شود. یکی از پارامتر های مهم که در هنگام خرید ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیتباید به آن توجه کنید کیفیت ورق تیتانیوم است. همانطور که مشخص است برای تولید تیتانیوم اکسید نیازمند اکسیژن هستیم، در محیط با اکسیژن کم، تیتانیوم دچار خوردگی و زنگ می شود. ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت که در برابر زنگ و خوردگی مقاوم باشد بسیار نادر است. به همین دلیل قیمت ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت بیشتر است. بسیاری از اجزا و اشیا ساخته شده از تیتانیوم در واقع گونه ای از آلیاژ تیتانیومی هستند، و نسبت به خوردگی و زنگ آسیب پذیر هستند.
قیمت ورق تیتانیوم رابطه ی مستقیمی با زنگ زده نبودن و خالص بودن آن دارد. ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت نسبت به زنگ و خوردگی از سوی مایعات از جمله مواد شیمیایی، اسید و آب دریا و همچنین گازها مقاوم است، چراکه مانع اکسیدانی دارد. این مزایا بر روی قیمت ورق تیتانیوم اثر می گذارد. بنابراین در هنگام خرید ورق تیتانیوم علاوه بر اینکه باید به قیمت روز ورق تیتانیوم توجه کنید باید به کیفیت و نوع ورق نیز اهمیت دهید. قیمت ورق تیتانیوم در کشور های مختلف متفاوت است. یکی از دلایل متفاوت بودن قیمت ورق تیتانیوم در کشور های مختلف، کیفیت تولید ورق های تیتانیومی است که در هر کشوری با توجه به نوع تجهیزات آن ها متفاوت است.


ارزش دلار و طلا

قیمت ورق تیتانیوم ارتباط مستقیمی با ارزش دلار و یا طلا و سکه دارد. در کشور های مصرف کننده ی ورق تیتانیوم همزمان با افزایش قیمت دلار و طلا، فشار سنگینی بر روی قیمت و هزینه های تجهیزات استخراج و تولید تیتانیوم وارد می شود. از طرفی افزایش هزینه های نیروی کار بر اثر افزایش قیمت دلار نیز یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت ورق تیتانیوم بر اثر افزایش قیمت دلار است. به همین دلیل نوسانات قیمت روز ورق تیتانیوم انطباق معنا داری با نوسانات قیمت دلار دارد. لازم به ذکر است که قیمت طلا همچون دلار بر روی قیمت ورق تیتانیوم اثر می گذارد. معامله گران قیمت روز ورق تیتانیوم در بازار فلزات گران بها را بر اساس قیمت دلار و طلا پیش بینی می کنند.


کیفیت تجهیزات صنعتی

نرخ ورق تیتانیوم ارتباط معناداری با کیفیت تجهیزات صنعتی دارد. تولید کننده های ورق تیتانیوم چنانچه شرایط استاندارد نگهداری و تولید ورق های تیتانیومی را نداشته باشند اثر مستقیمی بر روی قیمت ورق تیتانیوم خواهند گذاشت. عموما کمبود تجهیزات و یا فرسودگی آن ها به تدریج باعث افزایش قیمت ورق تیتانیوم در هر کشوری می شود. کشور های در حال توسعه عموما از جمله کشور هایی هستند که علاوه بر مصرف کننده بودن در آن ها قیمت ورق تیتانیوم بالا است. اما با این وجود قیمت ورق تیتانیوم در کشور های توسعه یافته از نرخ منطقی تری برخوردار است.


کاربرد های جدید و نیاز بازار

قیمت ورق تیتانیوم بر اساس کاربرد های جدید و نیاز بازار نیز تعیین می شود. به هر میزان که با گسترش و پیشرفت تکنولوژی کاربرد های جدیدی برای ورق تیتانیوم ارائه شوند قیمت ورق تیتانیوم نیز افزایش پیدا می کند. نیاز بازار نیز علاوه بر کاربرد های جدید باعث افزایش یا کاهش قیمت ورق تیتانیوم می شود. با افزایش تقاضای معامله کنندگان برای خرید ورق تیتانیوم، قیمت ورق تیتانیوم افزایش می یابد. همچنین اقبال سرمایه گذاران معتبر و یا دولتی ها برای خرید ورق تیتانیوم، باعث جهت دهی به خرید ورق تیتانیوم توسط مردم و نیز افزایش قیمت ورق تیتانیوم خواهد شد.


راهنمای خرید ورق تیتانیوم

خرید ورق تیتانیوم نیازمند توجه به نکات خاصی است. در خرید ورق تیتانیوم باید به نکات مهمی از جمله قیمت روز ورق تیتانیوم توجه کرد. در مرحله ی اول برای خرید ورق تیتانیوم باید به کیفیت آن توجه کنید پس از آن نوع کاربرد مورد نیاز خود را بسنجید. خرید ورق تیتانیوم بر اساس قیمت روز ورق تیتانیوم در هر کشوری متفاوت است. بر همین اساس معامله گران باید به سیاست های دولتی در هر کشوری توجه کنند.
خرید ورق تیتانیوم در کشور های در حال توسعه بیشتر صورت می گیرد. قیمت ورق تیتانیوم در ایندیا مارت از 10 هزار روپیه تا 15 هزار روپیه متغیر است. قیمت روز ورق تیتانیوم همچنین در آمازون از 10 تا 12 دلار تغییر می کند. بر همین اساس قیمت روز ورق تیتانیوم در کشور ها متفاوت خواهد بود. کشور ایران از سال 2019 از جمله کشور های صادر کننده ی تیتانیوم است.
خرید ورق تیتانیوم در کشور ایران دو سال است که متوقف شده است. همچنین کشور ایران در تولید ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت رتبه ی خوبی دارا است. قیمت روز ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت در ایران بر اساس عوامل مختلفی پیش بینی می شود. در ایران قیمت دلار و سیاست های حکومتی تاثیر بیشتری بر روی قیمت روز ورق تیتانیوم می گذارند. در صورت رفع تحریم ها ایران می تواند صادر کننده ی موفقی در زمینه ی ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت باشد.

کاربرد ورق تیتانیوم

همانطور که پیشتر اشاره شد خرید ورق تیتانیوم بر اساس کاربرد ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت صورت می گیرد. صنعت هوانوردی تا کنون بزرگترین استفاده کننده ی قطعات تیتانیومی بوده است. در واقع خرید ورق تیتانیوم توسط این حوزه بیشتر از سایر موارد است. صفحات تیتانیومی حول قطعات متحرک هواپیما و در موتور و ملخ ها استفاده می شود. ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت همچنین می تواند سرعت بالا و مولفه های پرواز در ارتقاع بالا را حل کند. به همین دلیل خرید ورق تیتانیوم به منظور رفع این نیاز ها ضروری به نظر می رسد. خرید ورق تیتانیوم برای مصارف دیگری نیز صورت می گیرد. ناگفته نماند که در صنعت هوافضا وجود ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت بسیار ضروری است.
خرید ورق تیتانیوم در صنایع ساختمان سازی نیز همچون دیگر خرید ها انجام می شود. تحمل و ظاهر براق آن، تیتانیوم را انتخاب محبوبی برای ساختمان سازان و مجسمه سازان نموده است. به همین منظور خرید ورق تیتانیوم به طور عمده در صنعت ساختمان سازی انجام می شود. نکته ی مهمی که در صنعت ساختمان سازی اهمیت دارد این است که قیمت روز ورق تیتانیوم پایین باشد. قیمت روز ورق تیتانیوم برای انبوه سازان بسیار مهم است.  
خرید ورق تیتانیوم در صنایع نظامی با تمرکز ویژه ای انجام می گیرد. استقامت بالا و وزن سبک تیتانیوم آن را برای کاربست های حفاظتی و زرهی ایده آل می نماید. همچنین خواص منحنی فوق العاده ی آن، موجب شده است که جز حیاتی چنین لوازمی باشد. سبکی تیتانیوم پوشیدن زره ها را راحت تر می کند. بنابراین در صنایع نظامی خرید ورق تیتانیوم بسیار معمول و ضروری است. ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت در زره حفاظتی، تانک ها و جلیقه ها و کلاه خود ها و نفربرها به کار می رود. این کاربست های حفاظتی توسط هر دو بخش پلیس و نظامی در سراسر آمریکا به کار می رود. درست مثل صنعت هوافضا، کاربست های صنعتی برای ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت نیز زیادند. صنعت یکی از بزرگترین مصرف کنندگان ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت است، درست بعد از هوافضا.


نتیجه گیری
خرید ورق تیتانیوم مرغوب یا با کیفیت بر اساس قیمت روز ورق تیتانیوم و نیز کاربرد ها و نیاز های مصرف کنندگان صورت می گیرد. قیمت روز ورق تیتانیوم در کشور های مختلف فرق میکند بر همین اساس هر معامله گری باید برای خرید ورق تیتانیوم به قیمت روز ورق تیتانیوم نیز توجه کند.