× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت سپری آهنی، خرید انواع سپری آهنی از تمام تولید کنندگان

 

نحوه تعیین قیمت سپری آهنی

سپری های آهنی دارای کاربردهای زیادی در ساختن درب و پنجره دارند و علاوه بر این مورد در زیرسازی نماهای بتنی نیز از این محصول استفاده می شود. قیمت سپری آهنی به صورت ثابت نیست و می توان گفت قیمت سپری آهنی با توجه به مشخصات کلی، ابعاد، سایز ،ضخامت، طول و برند تولید کننده آن می تواند متفاوت باشد و تفاوت در این شاخصه ها باعث تغییر در قیمت نهایی این محصول می شود.

 

عوامل موثر بر قیمت پروفیل T

 

وزن سپری
برای خرید سپری آهنی یکی از موارد اصلی که در قیمت آن بسیار تأثیر گذار است، سبک یا سنگین بودن ورقه آهنی است، به طوری که هر چه وزن کمتری را شامل شود قیمت سپری آهنی نیز کاهش پیدا می کند. در هنگام خرید بدانید که اگر قیمت سپری آهنی کمتر از سایر سپری های موجود بود، ممکن است یکی از دلایل قیمت پایین تر آن، سبک تر بودن است که به معنای مقاومت پایین آن سپری نیز می باشد.


نحوه تولید و کیفیت سپری
همچنین در هنگام تولید ورقه آهنی بسیار مهم است که از چه روشی استفاده می شود به عنوان مثال تولید با استفاده از روش نورد گرم موجب کاهش قیمت سپری های آهنی می شود که یکی از دلایل آن، سهولت تولید محصول در این روش می باشد. دیگر موارد مهم از قبیل شرایط واردات و صادرات، هزینه حمل و نقل پروفیل، کیفیت سپری تولید شده، دوام و مقاومت سپری، نرخ دلار، کارخانه تولید کننده، تورم و حتی شیوع کرونا ویروس در قیمت پروفیل ها از جمله قیمت سپری آهنی بسیار تأثیر گذار است.


سایزبندی و فرم ساخت
سپری آهنی محصولی است که در عین سادگی، بسیار پرکاربرد و مفید می باشد. سپری آهنی در دسته پروفیل های باز قرار می گیرد که از لحاظ شکل و فرم ساخت، شبیه T می باشد که در اصطلاح انگلیسی IRON TRIPETALOUS نام دارد. لبه های این محصول به دو نوع لبه تیز و لبه گرد تولید شده است. برای خرید سپری آهنی باید دقت کنید که طول این محصولات به صورت ثابت بین دامنه 6 تا 12 متر متغیر بوده به طوری که مدل لبه تیز آن در اندازه 20 تا 40 میلی متر و مدل لبه گرد در ابعاد بین 30 تا 140 میلی متر تولید و به بازار عرضه می شود. ضخامت این محصولات معمولاً بین 0.9 تا 2.5 میلی متر می باشد که البته بیشتر مشتریان هنگام خرید سپری آهنی با ضخامت 2 میلی متر را تهیه می کنند.


راهنمای خرید سپری آهنی

سپری آهنی جزو پرطرفدارترین مقاطع برای بالا بردن مقاومت سازه های ساختمانی است. اگر قصد خرید سپری آهنی را دارید ابتدا تمامی احتیاجات خود را در نظر بگیرد و کاربردی که از این محصول می خواهید استفاده کنید را به خوبی مشخص کنید، همچنین می توانید از کارشناسان موجود در این حوزه برای خرید سپری آهنی راهنمایی و مشورت بگیرید و بعد از آن اقدام به خرید کنید.

 

سپری آهنی

سپری آهنی قبل از اینکه به طور مرسوم در مصارف عمومی قرار گیرد، استفاده از تیرآهن رایج بود. روزی برای تکمیل پروژه ساخت یک پل در یکی از ایالت های آمریکا، نیاز به پروفیلی با قدرت حمل بالا، همچون تیرآهن احساس شد، اما نحوه طراحی پل، به گونه ای بود که کمک گرفتن از این وسیله، فضای بسیاری را اشغال می کرد. این باعث شد تا مهندسان به فکر فرو بروند و برای این چالش راهکاری ارائه دهند. بعد از در نظر گرفتن مواردی مانند هزینه ها، میزان فضای اشغال شده، وزن، و غیره، با بررسی های تکمیلی به یک ایده نو دست یافتند که آن برش تیرآهن و ارائه سپری آهنی بود که از آن موقع تا به حال، پاسخگو بسیاری از نیاز های برطرف نشده معماران و مهندسان در حوزه هایی همچون ساختمان سازی، درب و پنجره، ماشین آلات و . . .  بوده است. در ادامه مطلب با موضوعات مهمی مثل قیمت سپری آهنی، کاربرد ها، نحوه تولید و دیگر خصوصیت اصلی این محصول فلزی آشنا خواهید شد.


محبوبیت در بین مشتریان صنعتی
سپری آهنی با کاربرد و مزایای کم نظیری که از خود ارائه داد، به سرعت توانست توجه طراحان صنعتی بسیاری را به خود جلب کند. خرید سپری آهنی به تدریج به دلیل مزایایی همچون وزن کمتر نسبت به تیرآهن ها و دیگر مقاطع، اشغال فضای کمتر و همچنین قدرت بالای باربری مناسب افزایش یافت. سپری آهنی یکی از محبوب ترین تجهیزات ساخت و ساز می باشد که برای ترمیم و مستحکم سازی سازه بیشترین درصد استفاده را دارد. پل ها، تیرک ها، ستون ها و همه سازه هایی که در ساختار آنها به خرپا نیاز است، اصلی ترین مشتریان این محصول فلزی به حساب می آیند. همچنین ناگفته نماند که سپری آهنی نقش کلیدی در ساخت انواع درب، چهارچوب، پنجره و سایر بخش های یک ساختمان دارد. در ادامه درباره قیمت سپری آهنی توضیحات بیش تری را ارائه می کنیم با ما همراه باشید.

 

نحوه و روش تولید سپری آهنی

سپری آهنی از آن دسته محصولات فلزی است که به وسیله یکی از رایج ترین روش های فرم دهی فلزات از طریق نورد گرم تولید می شود. این روش برای ساخت دیگر تجهیزات صنعتی فلزی همچون نبشی، ناودانی، ریل، تیرآهن و . . . به کار می رود و مورد استفاده بسیاری از صنعتگران قرار گرفته است. ترتیب مراحل تولید و شکل گیری سپری آهنی به صورت زیر است:
قرار دادن شمش فولادی با سایز و ضخامت مشخص درون کوره های حرارتی نورد
رسیدن به درجه حرارتی مورد نظر و عبور از بخش های نورد اولیه
کاهش ضخامت ورقه فلزی و افزایش طول آن به سایز های تعیین شده
عبور از قفسه های نورد وسطی و آخری و تبدیل به شکل سپری
برش سپری آهنی توسط دستگاه برش در اندازه های مورد نیاز


مشخصات و ابعاد رایج سپری آهنی

همان گونه که اشاره کریم سپری آهنی دارای لبه تیز و یا گرد است، طول این محصول به طور ثابت از 6 شروع شده و تا 12 متر می تواند موجود باشد. در صورتی که لبه تیز این محصول در اندازه های 20 الی 40 میلی متری و لبه گرد آن در اندازه های 30 الی 140 میلی متر ساخته و به بازارا عرضه می شود. ضخامت سپری های آهنی نیز در اندازه های رایج 0.9 الی 2.5 میلی متر یافت می شوند اما می توان گفت کاربردی ترین ضخامت آن، اندازه 2 میلی متری آن است. یکی از محاسن خرید سپری آهنی این است که می توانید علاوه بر اندازه و ضخامت های رایج آن را در ابعاد دلخواه خود سفارش دهید. همچنین در نظر داشته باشید که در زمان خرید این محصول آن را بر اساس اندازه لبه نام گذاری می کنند برای مثال سپری با لبه 100 میلی متری را با نام سپری 10 شناخته می شود.

 

کاربرد سپری آهنی

از کاربردهای رایج  و علت خرید سپری آهنی می توان به موارد پایین اشاره کرد:

ساخت کابینه ماشین آلات سنگین
کاربرد در  پیوند تیرآهن به سازه های بزرگ
کاربرد در زیرساخت ساختمان ها
ساخت اسکلت های ساده فلزی
ترمیم مقاومت بتن برای فندانسیون
ساخت سقف کاذب و طراحی های شیشه ای
استفاده در زمینه سدسازی
ساخت انواع خرپا
ساخت اسکلت گلخانه
ساخت انواع درب و پنجره
در اتصالات پل به ستون مورد استفاده قرار می گیرد
ساخت سقف کاذب

 

تنوع کیفی و تولیدی سپری
سپری آهنی از لحاظ نوع کیفیت بسیار متنوع بوده به طوری که می تواند با کیفیتی در 5 گروه فلزی تولید شود. این محصول از نظر تولید نیز در دو دسته نورد گرم و نورد سرم تقسیم می شود. در سبک تولید با نورد گرم از تکنولوژی پیشرفته و بادقتی استفاده می شود که در مقایسه با سبک نورد سرد بسیار برتر و مناسب تر است. این درحالی است که قیمت سپری آهنی در فرایند تولیدی نورد گرم نسبت به نورد سرد کاهش یافته است، به همین دلیل ارزان تر نیز می باشد.

 


انواع سپری آهنی و کاربرد و خصوصیات هرکدام

 

سپری فابریک

سپری های مجود در بازار که از جنس آهن تشکیل شده بر دو نوع سوار شده است، که نوع اول سپری آهنی فابریک می باشد. سپری آهنی فابریک نوعی است که قطعات T شکل پس از طی مراحل نورد، به فرم سپری تبدیل شده و ابعاد، ضخامت و دیگر سایزبندی های این پروفیل بر اساس اصول و استاندار های آلمان تعریف می شود.

 

سپری نوردی

تفاوت سپری نوردی با فابریک که درهنگام خرید سپری آهنی باید به آن توجه کنید، وزن آن می باشد. وزن این محصول فلزی در نوع نوردی کمتر می باشد که در نتیجه مقاومت کمتری نیز دارد. از نظر ظاهری نیز در سه نوع به شکل های اضلاع مساوی سپری با عرض و ارتفاع مساوی، اضلاع نابرابر سپری با ارتفاعی نصف عرض و سپری با ارتفاع بیشتر، خلاصه می شود.


مزیت های استفاده از سپری آهنی

به کار بردن این محصول در ساخت و ساز علاوه بر این که باعث بالا رفتن مقاومت سازه ها می شود بلکه دیگر احتیاجی به استفاده از مصالح ساختمانی سنتی، مقاطع فولادی دیگر مانند پروفیل آلومینیومی، اتصالات و غیره ندارید و همین مسئله هزینه های ساخت و ساز را کاهش می دهد. همچنین قیمت سپری آهنی در مقایسه با پروفیل ها کم تر بوده و یک گزینه به صرفه و اقتصادی محسوب می شود.