× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
ورق آجدار

 قیمت ورق آجدار، قیمت روز ورق آجدار در تمامی سایز ها

 


عوامل موثر بر قیمت ورق آجدار

قیمت ورق آجدار به عوامل مختلفی وابسته است. مهم‌‌ترین عامل در تعیین قیمت ورق آجدار، جنس آن است. بهترین نرخ و کیفیت مربوط به ورق آجدار استیل است. دیگر جنس‌‌ها مانند آلومینیوم در رده‌‌های بعدی قرار دارند.
کیفیت تولید نیز نقش اساسی را در قیمت ورق آجدار ایفا می‌‌کند. هر‌‌چقدر فر‌‌آیند تولید بیشتر از استاندارد‌‌های جهانی پیروی کند، محصول نهایی و تمام شده کیفیت بالاتری خواهد داشت و رضایت بیشتری را برای شما به همراه دارد. مسئله‌‌ای که مطرح است این است که هزینه‌‌ی پرداختی شما در چنین شرایطی ممکن است بالاتر باشد اما در ازای هزینه‌‌ی بیشتر شما کیفیت بالاتری دریافت خواهید کرد. ورق آجدار از طریق روش نورد گرم تولید می‌‌شود. این روش تولید در عین سادگی نکاتی دارد که برای بالا بردن کیفیت ورق آجدار باید به آن توجه کرد. مانند استفاده از غلتک متناسب با خصوصیات ورق و شرایط متالوژیکی و مکانیکی.
هم‌‌چنین قیمت انواع ورق آجدار در قیمت آن نیز موثر است. هر مدل از ورق آجدار وزن مخصوص به خود را دارند و این مسئله در قیمت ورق آجدار تاثیر دارد.
اگر شما ورق آجدار را از خارج از ایران وارد کنید، قیمت ارز با قیمت ورق آجدار رابطه‌‌ی مستقیمی خواهند داشت.


راهنمای خرید ورق آجدار

در خرید ورق آجدار شما این امکان را دارید تا خرید را از تولید‌‌کنندگان ایرانی و یا خارجی انجام دهید. در صورتی که تصمیم به وارد کردن محصول بگیرید باید مراحل گمرکی را نیز در نظر بگیرید.
اما به صورت کلی اولین قدم شناخت انواع ورق آجدار و کاربرد هر نوع است. تشخیص اینکه چه مدلی برای کسب و کار و یا نیاز شما متناسب است بسیار حائز اهمیت است. داشتن اطلاعات کافی و درست در این زمینه به شما کمک می‌‌کند تا علاوه بر صرفه‌‌جویی و استفاده بهینه از سرمایه خود، زمان و روند کاری را نیز به هدر ندهید.
علاوه بر نوع، ضخامت ورق آجدار نیز می‌‌تواند بین تولید‌‌کنندگان مختلف متفاوت باشد که باید قبل از خرید از انواع آن مطلع شد.
در مرحله‌‌ی بعد باید از کیفیت تولیدی و فر‌‌آیند تولید‌‌کننده مطلع باشید. هم‌‌چنین اینکه ورق آجدار را از قراضه یا شمش فولادی تهیه می‌‌کنند بسیار مهم است.
شما این امکان را دارید که از تولید‌‌کنندگان مختلف قیمت را استعلام کنید تا بتوانید مناسب‌‌ترین خرید ورق آجدار را انجام دهید.

 

ورق آجدار چیست؟
ورق آجدار نوعی ورق فلزی است که روی آن شبکه‌‌های لوزی شکل برجسته شده است. این برجستگی‌‌ها به صورت منظم روی ورق‌‌ها حک شده است. جنس این ورق‌‌ها می‌‌تواند آلومینیوم، استیل، روغنی و یا ورق سیاه باشد.
به طور کلی اگر مراحل تولید این ورق‌‌ آجدار را با مراحل تولید ورق سیاه مقایسه کنیم، تنها تفاوت در وجود یک غلتک طرح‌‌دار است که ورق سیاه را به ورق آجدار تبدیل می‌‌کند.
کاربرد ورق آجدار بسیار زیاد است. ورق آجدار در راه‌‌پله‌‌ها و پله‌‌ها برای جلوگیری از افتادن و سر‌‌خوردن افراد استفاده می‌‌شود.
در یدک‌‌کش‌‌ها و وسیله‌‌های بار‌‌بری نیز از ورق آجدار استفاده می‌‌شود تا آسیب کمتری به وسایل نقلیه وارد شود و هم یک فضای اصطحکاکی ایجاد شود. کف اتاق‌‌ها، وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون یا وانت‌‌بار‌‌ها نیز استفاده می‌‌شود.