× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
ورق اسیدشویی

قیمت ورق اسید شویی ، قیمت روز ورق اسید شویی در تمامی سایز ها

 

عوامل مؤثر بر قیمت ورق اسیدشویی

ورق اسیدشویی از ورق‌های آلیاژی است که کاربرد زیادی در صنایع دارد. قیمت ورق اسیدشویی به عوامل متفاوتی مانند کشور و برند تولیدکننده و نحوه تولید آن بستگی دارد. این محصول هرچقدر دارای سطحی براق و کیفیت بالایی باشد موجب افزایش قیمت ورق اسیدشویی خواهد شد. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت ورق اسیدشویی می‌توان به ابعاد و ضخامت ورق اشاره کرد. ورق اسیدشویی در ابعاد و ضخامت متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌شود که قیمت هر یک از آن‌ها متغیر است. معمولا این ورق در ضخامت‌های 1.5 تا 6 میلیمتر و در عرض 125 سانتیمتر ساخته می‌شود. 
عرضه و تقاضا در تعیین قیمت ورق اسیدشویی مؤثر است. قیمت ارز، واردات و صادرات محصول از جمله مواردی است که بر قیمت ورق اسیدشویی نیز تأثیرگذار می‌گذارد. دلار و ارزش پول ملی یک کشور از عوامل مؤثر بر قیمت ورق اسیدشویی به شمار می‌رود. ریال پول ملی ایران است که هرچه از ارزش آن نسبت به دلار کاسته شود موجب افزایش قیمت محصول می‌شود.
                              
                

راهنمای خرید ورق اسیدشویی

مهم‌ترین نکته در هنگام خرید ورق اسیدشویی توجه به سطح ظاهری ورق و کیفیت آن است. ورق اسیدشویی باید دارای سطحی براق و فاقد هرگونه آلودگی باشد. پیشنهاد می‌شود برای خرید ورق اسیدشویی، آن‌ها را از نزدیک بررسی کرد و از عدم زنگ‌زدگی و بریدگی آن مطمئن شد. شناخت روش‌های اسیدشویی، ویژگی‌ها و مشخصات ورق، کاربردهای مختلف آن و استانداردهای تولید در انتخاب صحیح و خرید ورق اسیدشویی کمک زیادی می‌کند. 
تهیه ورق باید از مراکز و تولیدکنندگان معتبری انجام شود. در صورتی که مراحل اسیدشویی به درستی و با رعایت استانداردهای لازم، انجام نشده باشد موجب کاهش بازدهی محصول می‌شود. بنابراین خرید ورق اسیدشویی از مراکز مطمئن، تضمین‌کننده محصول باکیفیت است. بر همین اساس برای خرید ورق اسیدشویی می‌توان برای دریافت اطلاعات به شرکت‌های مربوطه مراجعه کرد و از تجربیات مشاوران استفاده کرد. یکی از الزامات قبل از خرید ورق اسیدشویی، استعلام قیمت این ورق‌ها است. در غیر این صورت ممکن است محصول با قیمت بالایی خریداری شود. 

 

ورق اسیدشویی چیست؟
ورق‌هایی که به وسیله نورد گرم به ضخامت مناسبی رسیده‌اند، با استفاده از اسیدکلریدریک چربی‌هایی موجود بر روی ورق پاک می‌شود که به این فرآیند اسیدشویی گفته ‌می‌شود. ورق اسیدشویی از ورق‌های سیاه تهیه می‌شود و طی مراحلی سطح رویی آن‌ها اسیدشویی شده و زغال‌های روی ورق را پاکسازی می‌کنند و شکل آن به صورت صیقلی درمی‌آید. این ورق به دو شکل رول و شیت ساخته می‌شود و معمولا عرض رول‌ها 100 و 125 سانتیمتر است. از کاربردهای ورق اسیدشویی می‌توان استفاده در صنایع لوله‌سازی، تولید مخزن‌های گاز، تحت‌فشار و مایع، اتومبیل‌سازی، کشتی‌سازی، مصارف خانگی مانند تولید لوله و پروفیل، فرم‌دهی و کشش سیلندر گاز و ... اشاره کرد. برای تولید این محصول، ورق‌ها را برای شست‌وشوی سطح آن توسط اسید به بخش اسیدشویی منتقل می‌کنند. در این بخش رول‌ها به وسیله قرقره‌های بازشونده وارد حوضچه‌های اسیدکلریدریک می‌شوند. رول‌ها پس از تمیز شدن و خروج از اسید توسط آب شسته و سپس خشک می‌شوند. پس از فرآیند اسیدشویی، ورق‌ها را به بازار عرضه می‌کنند.