× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
ورق رنگی

 قیمت ورق رنگی، قیمت انواع ورق گالوانیزه رنگی

ورق رنگی چیست

ورق رنگی نوعی ورق فلزی از جنس گالوانیزه است که روی سطح ورق را، لایه‌ای مخصوص از رنگ گالوانیزه پوشانده است. این پوشش گالوانیزه در طی مراحلی با نام الکترواستاتیک تولید شده و به بازار عرضه می‌شود. ورق رنگی در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف ساخته شده و برای تهیه انواع شیروانی بسیار کاربرد دارد. ورق رنگی در طرح‌هایی مانند شیروانی، طرح سفال، ذوزنقه، شادولاین و کرکره‌ای فرم داده می‌شوند. هر یک از این طرح‌ها با استفاده از قالب‌های مخصوصی تولید می‌شوند.


رنگ‌آمیزی ورق‌ها به صورت مکانیزه انجام می‌شود و این کار با روش دستی امکان‌پذیر نیست. برای رنگ‌آمیزی این ورق‌ها به صورت اتوماتیک آماده‌سازی می‌شوند و سپس در خط تولید قرار می‌گیرند که این رنگ می‌تواند به صورت جداگانه روی شیت‌ها برش بخورد و یا به طور کلی بر روی یک کلاف انجام شود. ورق‌های رنگی به صورت رول و همچنین شیت‌فابریک عرضه می‌شوند. تنوع رنگی این ورق‌ها بالاست و رنگ‌های مختلف مانند قرمز، آبی، سفید، قهوه‌ای و ... در بازار وجود دارد. امروزه بسیاری از صنایع تولیدی با این ورق‌ها پشتیبانی شده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند. از مزایای ورق‌های رنگی می‌توان به مقاومت آن در برابر رطوبت آب و هوا، عدم تغییر رنگ، عدم شکستگی آن، وزن سبک و ایمنی در برابر زلزله و ... اشاره کرد. 


تعیین قیمت ورق رنگی و گالوانیزه

در بازار ایران قیمت ورق رنگی نسبت به مواردی مانند تیرآهن و میلگرد از نوسانات لحظه‌ای کمتری بهره‌مند است ولی به طور کلی افزایش قیمت تیرآهن و سایر فرآورده‌های آن بر قیمت ورق رنگی هم تأثیرگذار است. البته عوامل مهمی مانند قیمت نفت، هزینه حمل‌ونقل و تورم جهانی در قیمت آهن تأثیر می‌گذارد. موارد داخلی تقاضا و تورم داخلی هم بر قیمت ورق رنگی مؤثر است. در سایت‌های مرتبط قیمت روز ورق رنگی کارخانه‌های مختلف را می‌توان مشاهده کرد و نسبت به خرید آن‌ها اقدام کرد. با مقایسه قیمت ورق رنگی می‌توان اطلاعات جامع و دقیقی از قیمت‌های موجود هر یک از کارخانه‌ها به دست آورد.

 

خرید ورق رنگی و ورق رنگی گالوانیزه 

 ورق رنگی و ورق رنگی گالوانیزه بیشتر در جاهایی که ظاهر در اولیت باشد کاربرد دارند. بنابرین کارخانه ها و کارگاه هایی به دنبال خرید ورق رنگی هستند که در تولید محصول خود باید توجه ویژه به ظاهر داشته باشند.

اگر قصد خرید انواع ورق رنگی را دارید در تجارت گرام شما می‌توانید لیست تمامی فروشندگان و تولید کننده‌گان این محصول را مشاهده کنید


کاربرد ورق گالوانیزه رنگی

کاربردهای ورق گالوانیزه رنگی گسترده است و در صنایع تولید لوازم خانگی، صنعت حمل‌ونقل و ساختمان‌سازی از آن استفاده می‌شود. ولی یکی از مصارف زیاد استفاده از ورق رنگی، ساخت و نصب شیروانی ساختمان، پوشش سقف ویلاها و منازل شهرهای دارای رطوبت است. عامل مهم مقاوم بودن این ورق‌ در برابر زنگ‌زدگی در انتخاب به عنوان شیروانی ساختمان مؤثر است. استفاده از این ورق‌ به دلیل اینکه از رنگ‌های جذاب و متنوع به جای رنگ اصلی فلز به کار رفته است، بر کاربرد بیشتر آن می‌افزاید.


از ورق گالوانیزه رنگی برای ساخت اقسام وسایل استفاده می‌شود مانند: تولید لوازم خانگی مثل لباس‌شویی، یخچال، ساخت صنایع فلزی مثل تولید بدنه رایانه، ساختن کابینت، در صنعت خودروسازی به عنوان تهیه مواد اولیه، در ساخت کانتیر و بسیاری از موارد دیگر این ورق مورد استفاده قرار می‌گیرد.   

 

قابل توجه مشتریان عزیز در وبسایت تجارت گرام قیمت روز ورق رنگی و قیمت روز ورق گالوانیزه رنگی  برای شما فراهم آمده است.