× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت لوله درزدار، خرید لوله درزدار در انواع مختلف و تمامی سایز ها

 

قیمت لوله درزدار و عوامل مؤثر بر آن

تجهیزات مورداستفاده در تولید لوله‌های درزدار، تغییرات نوسانات ارز و انتخاب تأمین‌کننده مناسب از عوامل مؤثر و تأثیرگذار بر قیمت لوله درزدار است. لوله درزدار سبک نوعی از لوله‌های درزدار است که وزن سبک‌تر و ضخامت دیواره نازک‌تری دارند. قیمت روز مواد اولیه به‌کاررفته در لوله درزدار در قیمت آن مؤثر است. نرخ جهانی سنگ‌آهن، قیمت سوخت و انرژی‌های موردنیاز، نرخ حمل‌ونقل کالا و تورم و ... بر قیمت لوله درزدار تأثیر دارند. فرایند تولیدی لوله درزدار بر قیمت آن تأثیرگذار است.

 

راهنمای خرید لوله درزدار

ازآنجایی‌که این لوله‌ها در مناطق حساس استفاده می¬شوند اگر از جنس باکیفیت و مرغوبی برخوردار نباشند، صدمات جبران‌ناپذیری را به مجموعه وارد خواهند کرد؛ لذا مراجعه به مراکز و تأمین‌کنندگان معتبر جهت خرید این لوله اهمیت دارد. در زمان خرید لوله درزدار می‌بایست به ضخامت و وزن لوله توجه شود. انتخاب لوله درزدار کاملاً به پروژه و بودجه موردنظر استفاده‌کننده بستگی دارد. باید در نظر گرفت که لوله درزدار نسبت به معادل بدون درز خود مقرون‌به‌صرفه است. فرایند تولید لوله‌های درزدار نسبت به لوله¬های بدون درز راحت‌تر است. تنوع تولید در ابعاد و ضخامت‌های مختلف برای لوله‌های درزدار بیشتر است.
پیش از خرید لوله المان‌هایی چون سایز لوله قطر خارجی لوله، ضخامت یا رده لوله (این پارامتر را به‌اختصار با WT نمایش می‌دهند – ضخامت لوله همراه با عواملی چون ماده اولیه تولید لوله، فرایند ساخت و پوشش‌های اعمال شده بر لوله بر طول عمر لوله تأثیرگذارند)، تست‌های گذرانه و قبول شده و شرایط کاری لوله، آلیاژ بکار رفته در لوله (از استانداردهای تولید لوله در بازار ایران استاندارد آمریکایی API است)، میزان موردنیاز لوله، قیمت لوله و محل تخلیه و ارائه بار را مدنظر قرار داد.
به منظور استعلام قیمت بهتر است از منبع و تأمین‌ کننده‌ای استعلام صورت گیرد که معتبر باشد و تمامی تغییرات قیمتی و نوسانات را در لحاظ کند.

 

لوله یک استوانه توخالی با ابعاد گوناگون است که برای انتقال انواع سیالات مورداستفاده قرار می‌گیرد. اگر تمایل دارید با انواع دسته¬بندی لوله¬ها آشنا شوید و ویژگی‌ها و کاربردهای هرکدام از لوله‌ها را بدانید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

انواع لوله درز دار


لوله2های فولادی معمولاً به دو روش ساخته می2شوند:
لوله‌های درزدار یا Welded Pipe یا لوله با درز جوش
در این روش ورق فولادی با ضخامت موردنظر و بر ساس سایز لوله برش و پس از عبور از غلتک¬های نورد به شکل گرد در می¬آیند. در ادامه درز به وجود آمده جوشکاری شده و به این روش نورد گفته می¬شود. به‌منظور جوشکاری درزجوش در این روش از دو نوع روش جوش استفاده می‌شود:
جوش ERW یا Electric Resistance Welded : در روش ERW ا ایجاد آمپر بالا توسط دستگاه جوش باعث ایجاد حرارت در لبه¬های درزجوش شده و این لبه¬ها ذوب می¬گردند و این موجب جوش خوردن دو لبه می¬شود. در این روش نیاز به الکترود برای جوشکاری نیست و به آن جوشکاری لب‌به‌لب نیز می‌گویند.
جوش HFI یا High Frequently Induction : در روش HFI با فرکانس بالا با عبور جریان برق با فرکانس بالا از لبه¬های درزجوش باعث حرارت زیاد شده و منجر به ذوب شدن لبه و جوش خوردن آن می‌گردد. کیفیت جوش در این روش بیشتر از روش قبلی است.


لوله‌های درزدار در اندازه‌هایی بین 2/1 تا 120 اینچ و در ضخامت¬های مختلف تولید می¬شوند. لوله¬های درزدار به سه نوع مختلف لوله درزدار یا درزجوش، لوله جدار چاهی و لوله داربستی تقسیم می‌شوند:
لوله درزجوش: لوله صنعتی یا لوله سیاه از اسامی دیگر لوله درزجوش است. در انتقال سیالات با فشار پایین از این نوع لوله استفاده می¬شود. لوله درزجوش به روش¬های مدل ماهیچه¬ای مستقیم، لوله درز مخفی و اسپیرال تولید می‌شوند.


لوله جدار چاهی: این لوله‌ها در دیواره چاه‌ها کاربرد دارند و به دلیل اینکه در چاه و مخازن زیرزمینی کاربرد دارند ضخامت و استحکام بالایی دارند. لوله جدار چاهی در دو نوع شیاردار و بدون شیار تولید می‌شود.


لوله داربستی: این لوله‌ها در کارهای عمرانی کاربرد زیاد دارند. لوله داربستی برای انتقال سیالات استفاده نمی‌شود.


لوله‌های درزدار قطر خارجی بین 6 تا 4064 میلیمتر، ضخامت دیواره بین 3/0 تا 50 میلیمتر، طول لوله¬ای بین 6 تا 18 متر دارند.


در طبقه‌بندی دیگری بر اساس سطح تولید می¬توان لوله¬ها را در دو سطح PSL1 و PSL2 بررسی کرد.
لوله‌های سطح 1 یا PSL1: لوله¬های سطح 1 برای بخش¬هایی که حساسیت کمتری دارند کاربردی هستند. سایز لوله¬های PSL1 بین 4/0 تا 80 اینچ است.
لوله‌های سطح 2 یا PSL2: لوله¬های سطح 2 زمانیکه سیستم نیاز به تحمل فشار و دمای بالا دارد و سیالات حساسی مانند نفت در آن جریان دارند از لوله‌های سطح 2 استفاده می‌شود. لوله‌های سطح 2 نسبت به سطح 1 استحکام کششی و تسلیم بیشتری دارند و در سایزهای بین 5/4 تا 80 اینچه تولید و روانه بازار می‌شوند.


 لوله‌های بدون درز یا Seamless Pipe
تولید لوله‌های بدون درز یا مانیسمان مستلزم فرایندی است که طی آن یک شمش فولادی تبدیل به لوله می‌شود. عموماً با کشش و نورد شمش¬های گرد بدون جوش لوله‌های بدون درز تولید می‌شود.

 

لوله درزدار باکیفیت

لوله‌های درزدار لوله‌های اقتصادی هستند که باتوجه‌به وزن کم سختی زیاد دارند و نیروها و فشار بالایی را تحمل می¬کنند. قیمت لوله درزدار به دلیل سرعت ساخت نسبت به لوله مانیسمان بدون درز، پایین‌تر است. از لوله‌های درزدار باکیفیت به‌منظور انتقال سیالات با فشار و دمای پایین استفاده می¬شود. به دلیل راحت‌تر بودن مراحل ساخت لوله¬های درزدار نسبت به لوله‌های بدون درز، تنوع اندازه و ضخامت در لوله¬های درزدار بیشتر است. باید توجه شود که هرچه سطح لوله درزدار صاف¬تر باشد، جوش لوله بادقت و تجهیزات مناسب¬تری صورت‌گرفته باشد، کیفیت لوله درزدار بیشتر می¬شود. علاوه بر المان¬های اعلام شده المان‌هایی نظیر نوع ساخت لوله، ضخامت، طول، روش ساخت و برند لوله درزدار بر قیمت نهایی لوله درزدار تأثیر می¬گذارد.

 

نحوه تولید لوله درز دار

لوله درز دار یکی از انواع لوله های پر کاربرد در صنعت به شمار می رود. قیمت لوله درز دار بر اساس نحوه تولید این لوله ها متغیر است. پارامترهای مختلفی در نحوه ی تولید این لوله ها اهمیت دارند که کیفیت هرکدام از آن ها می تواند قیمت لوله درز دار را تحت تاثیر قرار دهد. خرید لوله درز دار نیز علاوه بر قیمت لوله درز دار به کیفیت تولید بستگی  دارد. معمولا خرید لوله درز دار با نام لوله با درز جوش در بازار صورت می گیرد. خرید لوله درز دار در صنایعی که با سیالات پر فشار و انتقال نفت و گاز همراه هستند بسیار پر تقاضا است. در ادامه به بررسی نحوه تولید لوله درز دار می پردازیم.
لوله درز دار بر پایه ی ورق های فولادی تولید می شود. در ابتدا ورق های فولادی را در ضخامت های مختلف آماده ی اعمال تغییر می کنند. برای این کار ورق های فولادی را در ابعاد مورد تقاضا برش می دهند. کیفیت و دقت فرایند برش دهی یکی از پارامتر های موثر بر روی قیمت لوله درز دار است. به هر میزان که کیفیت بالا باشد، قیمت لوله درز دار بالاتر می رود. این موضوع متقاضیان خرید لوله درز دار را افزایش می دهد. پس از فرایند برش دهی، ورق ها از روی غلتک های چندگانه عبور داده می شوند. با عبور از غلتک ها ورق ها به شکل استوانه ای در می آیند. هنگامی که دو سر این استوانه به هم نزدیک شد، درز موجود را با مدل های مختلف جوشکاری، جوش داده می شود. پس از آن درز لوله ها از نظ کیفیت بررسی شده و در فشار های مختلف تست می شود.
جوش کاری در تولید لوله درز دار معمولا به دو روش انجام می شود که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.


جوش کاری مقاومتی
لوله درز دار در روش جوش مقاومتی به صورت ساده تری تولید می شود. در جوش کاری مقاومتی، با استفاده از یک منبع تغذیه ی الکتریکی با آمپر بالا گرمای زیادی را در محل درز ایجاد کرده و با ذوب شدن لبه های ورق باعث پیوند خوردن آن ها می شود. جوش کاری مقاومتی به لب به لب نیز معروف است. لازم به ذکر است که قیمت لوله درز دار بر اساس نوع روش جوشکاری که انجام می دهد متغیر خواهد بود. علاوه بر این خرید لوله درز دار در صنعت معمولا متناسب با قیمت و نیز کیفیت جوش انجام می شود.


جوش کاری القایی
در روش جوش کاری القایی با استفاده از ایجاد نیروی الکترومغناطیس حاصل سیم پیچ قدرتمند، دمای زیادی را در محل درز ایجاد می کنند. بالا رفتن دما منجر به ذوب شدن درز ها شده و آن ها را به هم متصل می کند. جوش کاری القایی معمولا از کیفیت بهتری برخوردار بوده و قیمت لوله درز دار در این روش بیشتر است. خرید لوله درز دار با استفاده از جوش کاری القایی در برخی کاربرد ها که به کیفیت درز جوش بهتری احتیاج دارند مطلوب تر است.
کاربرد لوله درز دار

 

کاربرد لوله درزدار

خرید لوله درز دار به منظور کاربرد های مختلف این نوع لوله ها در صنعت بازار پر تقاضایی را رقم زده است. صنایعی همچون گاز و نفت از جمله صنایع بزرگری هستند که اقدام به خرید لوله درز دار می کنند. علاوه بر آن خرید لوله درز دار برای کاربرد هایی همچون تاسیسات بهداشتی، انتقال آب و نیز در تولید شوفاژ ها نیز صورت می‌گیرد.

لوله‌های درزدار در خطوط انتقال نفت، گاز، پتروشیمی و آب کاربرد دارد. همچنین در کشتی‌سازی، تونل و معدن از لوله درزدار استفاده می¬شود. پایه‌ی پل‌ها و اسکله‌ها ستون‌گذاری در ساختمان‌ها و نرده‌ها از دیگر کاربردهای لوله درزدار است. در ساخت لوازم‌خانگی و تولید مبلمان نیز از لوله درزدار استفاده می‌شود.

لوله درزدار سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
لوله درزدار لوله پروفیل نبرد تایباد بدون تست ضخامت 2 و 2.5 میلیمتر 26,400 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
لوله درزدار لوله پروفیل نبرد تایباد بدون تست ضخامت 3 به بالا 26,350 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد