× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت تسمه نوردی ، خرید تسمه نوردی با بالاترین کیفیت

 

 خرید تسمه نوردی هر آنچه قبل از لازم است بدانید

تسمه نوردی که برخی نیز آن را به عنوان تسمه کوره ای می شناسند، تسمه ای است که طی پروسه نورد گرم تولید می شود. تولید تسمه نوردی از این نظر همانند تولید میلگرد، پروفیل و تیرآهن می باشد. برای ایجاد این تسمه، ضایعات آهن جمع آوری می شوند و طی فرآیند تولیدی که اشاره شد به عنوان مواد پیش نیاز در ساخت این تسمه فلزی تزریق می شوند. متاسفانه یا خوشبختانه قیمت پایین این تسمه ها سبب شده تا بخش قابل توجهی از میزان مصرف بازار به تسمه نوردی تعلق بگیرد. به این معنا که تقاضای بیشتری در مقایسه با سایر تسمه های فلزی موجود در بازار دارد. اگر بخواهیم یک توصیف کلی از تسمه نوردی ارائه دهیم، باید بگوییم این تسمه نسبت به سایر تسمه ها از قیمت نازل تری برخوردار می باشد و جنس و کیفیت آن نیز از لحاظ ترکیبات و سایزبندی، پایین تر است. گفتنی است که قیمت پایین و کیفیت نه چندان عالی این تسمه، به علت مواد خام استفاده شده (ضایعات آهن) در فرایند تولید این محصول است.


مورد از مزیت های مهم تسمه نوردی
قیمت پایین تر
قیمت تسمه نوردی به عنوان اصلی ترین ویژگی مثبت این تسمه شناخته شده است. این مورد باعث می شود تا بسیاری از مشتریان از بین تسمه های موجود در بازار، به دنبال ارزان ترین آن باشند و در انتها تسمه نوردی را انتخاب کنند. اگر قصد خرید تسمه نوردی را دارید، بهتر است بدانید که در مقایسه با تسمه ماشین کاری، تسمه ترانس، تسمه فابریک و . . . قیمت تسمه نوردی به نسبت کمتر است که علت آن تنها به دلیل کیفیت مواد اولیه در خط تولید آن است.


تنوع تولید برای خرید ابعاد دلخواه
دومین ویژگی خاص تسمه نوردی، تولید متنوع برای پاسخ به اندازه های دلخواه و متناسب با درخواست مشتری می باشد. در واقع مشتری بعد از بررسی قیمت تسمه نوردی می تواند عرض و ضخامت دلخواه خود را در هر سایزی سفارش دهد. این درحالی است که سایر تسمه ها نتوانستند این شرایط خوب را برای مشتریان خود فراهم کنند.

 

مورد از معایب مهم تسمه نوردی


طول غیرثابت
تسمه نوردی در کنار مزایایی که دارد، معایب قابل ملاحظه ای نیز دارد که باید به آنها توجه داشت. اولین ایرادی که می توان از این نوع تسمه ها گرفت، طول متغیر و غیرثابت آن است. در واقع این تسمه ها برخلاف سایر تسمه های فلزی که دارای طول ثابت 6 متری هستند، بین 5 تا 7 متر طول دارند. این موضوع از استاندارد لازم تعیین شده پیروی نمی کند.


تلرانس بالا و عدم داشتن سطح صاف
تسمه نوردی ایراد دیگری نیز دارد که آن دقت در سایز آنها می باشد. به عبارتی دارای تلرانس بالاتری نسبت به باقی تسمه های آهنی هستند. نداشتن سطحی صاف و صیقلی، سومین عیب تسمه نوردی می باشد. تسمه نوردی برخلاف رقبای خود، از جنسی زبر و رنگی مایل به قرمز تشکیل شده است. این موضوع می تواند به دلیل مواد اولیه کم ارزش ( ضایعات آهن) این تسمه باشد که در کیفیت تسمه، تأثیر منفی گرذاشته است.


عدم وجود آلیاژ یکسان در فرایند تولید
عدم داشتن آلیاژ ثابت در هر بسته تسمه نوردی، یکی دیگر از معایب این محصول می باشد. در واقع آلیاژ استفاده شده در تسمه های هر بسته با یکدیگر فرق دارد و دلیل آن نیز مواد خام استفاده شده در ساخت این تسمه می باشد. البته مشتری در زمان خرید تسمه نوردی می تواند مشخص کند که نوع آلیاژ استفاده شده برایش اهمیت دارد یا خیر. اگر آلیاژ به کار رفته برایش مهم بود، می تواند سفارش خود را در جهت آلیاژ مد نظر خود ارائه دهد تا تولید کننده متناسب با درخواست سفارش دهنده مواد اولیه را جدا و آماده کند. 

 
خلاصه 5 مرحله اساسی در تولید تسمه ‌نوردی
برش و تفکیک مواد اولیه مانند ضایعات آهن، بر اساس وزن
حرارت 1200 درجه مواد خام برش داده شده درون کوره و سپس انتقال به خط تولید
عبور مواد حرارت دیده از بین غلطک ها و خط تولید و بدست آمدن محصول نهایی
سرد شدن تسمه نوردی و انتقال به خط بسته بندی
بسته بندی نهایی براساس سایز تسمه ها

 

عوامل موثر بر روی قیمت تسمه نوردی

خرید تسمه نوردی نیز مانند دیگر محصولات مشابه دیگر ملزم به دانستن اطلاعات کاربردی و رایج در آن مورد است. عوامل مختلفی می تواند بر روی قیمت تسمه نوردی تاثیر بگذارد که از این عوامل می توان به مواردی مانند نوع محصول، مدل آن، سایز و اندازه، کارخانه تولید کننده، قیمت لحظه ای تسمه نوردی، قیمت تعیین شده به وسیله کارخانه سازنده، نرخ ارز، میزان تورم، وضعیت اقتصادی کشور، نوسان های اقتصادی ، کیفیت ساخت و موارد دیگر اشاره کرد. در نهایت می توان گفت تمامی این موارد بر روی قیمت تسمه نوردی می توانند تاثیر گذار باشند.

 

راهنمای خرید تسمه نوردی

برای خرید تسمه و محصولات مشابه در این زمینه بهتر است از قبل از خرید آن اطلاعات کافی درباره مشخصات و ویژگی های آن داشته باشید و بعد از اینکه اطلاعات کافی را در این باره کسب کردید می توانید اقدام به خرید تسمه نوردی کنید. برای این کار یا باید خودتان در این زمینه اطلاعات داشته باشید و اگر در این باره اطلاعی ندارید می توانید از کارشناسان و مشاوران باتجربه در این زمینه راهنمایی بگیرید. همچنین توصیه می کنیم درباره خرید مرغوب ترین تسمه نوردی دقت زیادی را داشته باشید و قبل از خرید به خوبی در این باره تحقیق کنید تا بتوانید بهترین محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب را در این حیطه تهیه کنید.

 

تسمه نوردی

تسمه نوردی که با اسم های دیگری مانند تسمه کوره ای نیز شناخته می شود ، یک نوع تسمه است که به وسیله روند نورد گرم تولید می شود، مواد خام آن از ضایعات آهن و خط تولید آن به صورت کامل توسط اپراتور مدیریت می شود و تولید آن به نسبت دیگر تسمه های دیگر مانند تسمه فابریک دارای حجم تولید بسیار پایین تری است و خط تولید تسمه های نوردی در مقایسه با تسمه فابریک بسیار ساده و راحت است و همین سادگی باعث می شود که کیفیت آن به نسبت دیگر تسمه های فابریک نسبتا بالاتر و البته قیمت تسمه نوردی پایین تر باشد.


تسمه نوردی چیست
این تسمه یک نوع حلقه است که از مواد انعطاف پذیر ساخته شده است و  برای ساخت پیوندهای مکانیکی و منتقل دادن انرژی بین دو یا چند شفت به کار گرفته می شود. تسمه ها را معمولا با معیارهای اندازه گیری میلی متر یا اینچ اندازه گیری می کنند که در تسمه های میلی متری قطر خارجی و در تسمه های اینچی قطر داخلی ملاک اندازه گیری محسوب می شود. تسمه های مقطعی صاف به صورت چهار گوش و مستطیلی شکل است که بر اساس نوع و سایز دارای کاربردهای مختلفی است و با قیمت های مختلفی می توان خرید تسمه نوردی را انجام داد.

 

انواع تسمه نوردی

تسمه ها دارای انواع مختلفی هستند و به طور نرمال در سه گروه زیر تقسیم می شوند:
تسمه نوردی
تسمه ماشینکاری
تسمه ترانسی

 

کاربرد تسمه نوردی

تسمه های نوردی دارای کاربردهای زیادی است که از جمله مهم ترین موارد آن می توان به تولید قالب های بتنی، قالب های صنعتی، فلنج های مختلف، درب های آکاردئونی، ساخت انواع گریتینگ ها، انواع لوازم های کشاورزی، ساخت نرده، ساخت پله، ساخت پنجره، درب های آهنی، انواع کمربندهای مختلف برای لوله، بشکه و مخزن، ساخت انواع واشر، ساخت یخچال، ساخت بخاری صنعتی و موارد دیگر استفاده می شود.