× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت مفتول، قیمت روز مفتول در انواع و مدل های مختلف

 

عوامل موثر بر روی قیمت مفتول

هر نوع افزایش قیمت داخلی یا جهانی این فلز تاثیر مستقیمی را بر روی قیمت انواع سیم مانند سیم مفتول می گذارد. از طرف دیگر این محصول مانند دیگر محصولات سیمی و کابلی شبیه دارای عایق پلیمری هستند که در نتیجه می توان گفت تغییر و نوسان قیمت ماده های اولیه پلیمری به خصوص PVC باعث تغییر به صورت کاهش و یا افزایشی در قیمت مفتول خواهد شد. برای این که از قیمت مفتول با خبر شوید می توانید به سایت های آنلاین معتبر در این زمینه مراجعه کنید.


راهنمای خرید مفتول

برای خرید مفتول و محصولات شبیه به آن بهتر است ابتدا با مشاوران و کارشناسان با تجربه و متخصص در این زمینه مشورت کنید و بعد از این که به جواب سوالات مهم خود در این باره رسیدید و ذهنیت روشنی از این محصول پیدا کردید، اقدام خرید مفتول کنید چرا که با این کار می توانید از صحیح و مناسب بودن انتخاب خود مطمئن شوید. همچنین بهتر است درباره خرید فولاد کم آلیاژ دقت لازم را داشته باشید و قبل از خرید به خوبی درباره آن تحقیق کنید تا بتوانید خرید خود را به صورت موفق و مناسب انجام دهید.

 

مفتول

در زمان امروزی یکی از آلیاژهای معروف و کاربردی که برای ساخت انواع مختلف محصول و تجهیزات از آن استفاده می شود مفتول است. در حالت کلی به وسایلی که از این آلیاژ ساخته می شوند محصولات مفتولی می گویند. در زمان حاضر این محصول به علت خصوصیاتی که دارد یک محصول مادر محسوب می شود. این محصول دارای کاربردهای زیادی است و در صنعت ساختمان سازی به طور گسترده استفاده می شود. مصارف صنعتی آن به مراتب بیش تر از مصارف ساختمانی آن است. شما می توانید با قیمت مناسب خرید مفتول را از شرکت های معتبر انجام دهید.


مفتول چیست؟
سیم مفتول با نام های سیم مفتول، سیم نصب ثابت و سیم خشک در بازار شناخته می شود. مفتول از یک سیم تک رشته ای که هادی آن از جنس فلز مس است تشکیل شده است و عایقی که در آن استفاده شده است در این سیم نیز از نوع PVC و PVC/C است. از این سیم، سیم نصب ثابت و یا سیم خشک در سیم کشی داخلی تابلوها و توزیع کننده های برق استفاده می شود.
همچنین از آن که با نام سیم غیر قابل انطعاف و سیم نصب ثابت می توان در لوله ها و زیر گچ ها استفاده کرد.


انواع سیم مفتول
سیم مفتول در حالت کلی به دو نوع فابریک و غیر فابریک تقسیم بندی می شوند که نحوه ساخت هر کدام از آن ها به این ترتیب است:
نوع فابریک از کشش و نازک کردن میلگرد تولید می گردد.
نوع غیرفابریک از تسمه های فلزی تهیه می شود.
بعضی از این محصولات بر اساس کاربرد و جنسی که دارد به دسته بندی هایی مانند زیر تقسیم بندی می شوند:
گالوانیزه
سیاه یا همان آرماتوربندی
سفید که شامل سیم گلخانه، سیم قپان، سیم رابیتس، سیم اسکوپ بندی، سیم توری فنس و سیم خاردار می شود.
سیم استیل