× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

فرومنگنز کم کربن

وقتی سیلیکون منگنز مایع با سنگ منگنز یا MnO غنی از سرباره واکنش نشان می‌دهد، این سیلیکون با افزایش مقدار منگنز آلیاژ بدون افزایش مقدار کربن اکسیدی می‌شود. این روش معمولا در آفریقای جنوبی برای تولید انواع فرومنگنز کم کربن با 75 الی 80 درصد فرومنگنز و مقدار کربن 0.1 درصد تا 2 درصد استفاده می‌شود. هرچقدر مقدار کربن در آن بیشتر باشد، قیمت آن کاهش می‌یابد. کوره برقی رایج برای تولید فرومنگنز کم کربن از نوع کوره ثابت است که سیلیکو منگنز به عنوان ماده خام به کار می‌رود و سنگ منگنز به وسیله سیلیکون القا می‌شود. در حین عملیات، مواد خام به طور کامل ذوب می‌شوند که با تولید فرومنگنز پر کربن یا سیلیکو منگنز متفاوت است. در این روش، تشعشع حرارت از سطح کوره بسیار زیاد است.
با پیشرفت بیشتر در این زمینه، دمای ذوب آلیاژ به دمای بالای 1650 تا 1900 درجه سانتی‌گراد رسیده است.

 

خرید فرومنگنز کم کربن


برای تهیه این محصول باید اگاهی لازم در مورد کارایی و کاربرد آن داشت. برای خرید فرومنگنز کم کربن اگر دانش کافی در این زمینه را دارید مشکلی پیش روی شما نخواهد بود در غیر اینصورت باید از افرادی که تجربه کافی در این زمینه را دارند یاری بگیرید.
در تجارت گرام متخصصان ما آماده ارائه مشاوره در مورد خرید فرومنگنز کم کربن به شما عزیزان هستند.

 

قیمت فرومنگنز کم کربن


برای خریداران در کنار کیفیت محصول قیمت آن نیز بسیار با اهمیت است. در نتیجه قیمت فرومنگنز کم کربن نیز برای افرادی که مشتری آن هستند مد نظر است.
در ادامه برخی از مواردی که در تعیین قیمت این ماده نقش دارند بیان میکنیم
هزینه تولید، نرخ تورم و ارز، میزان عرضه و تقاظا، نرخ جهانی محصول از جمله عواملی هستند که در تعیین قیمت نهایی فرومنگنز کم کربن تاثیر گذارند.

 

کاربرد فرومنگنز کم کربن


در چدن، منگنز عمدتا برای مقابله با تاثیرات بد سولفور استفاده می‌شود.
در فولاد، منگنز به عنوان یک دی‌اکسیدکننده عمل می‌کند و با سولفور ترکیب می‌شود، از این رو موجب بهبود خواص فولاد می‌شود. همچنین استحکام و سفتی آن را افزایش می‌دهد.
در صنعت جوشکاری نیز استفاده می‌شود.
برای کاهش خطر شکستن قطعات از فرومنگنز کم کربن استفاده می‌شود.
زمانی که باید کربن خیلی کمی افزوده شود و امکان کاهش کربن بعد از اضاغ کردن فروآلیاژ وجود ندارد از فرومنگنز کم کربن استفاده می‌شود. با توجه کاربرد فروان این ماده قیمت لحظه ایی فرومنگنز کم کربن رصد نمی شود و دارای نواسانات زیادی نیست.

 

خواص فرومنگنز کم کربن


منگنز از نظر خواص شبیه شیمیایی و فیزیکی شبیه به آهن است، اما سفت‌تر و شکننده‌تر است. اکثر سنگ‌های معدنی شامل دی‌اکسید منگنز هستند که مهم‌ترین ترکیب محسوب می‌شود. بیش از 95 درصد منگنز تولید شده به شکل آلیاژ فرومنگنز و سیلیکومنگنز برای تولید آهن و فولاد به کار می‌رود. این فلز در هوا اکسیدی می‌شود و در هوای مرطوب دچار زنگ خوردگی می‌شود. مشابه با آهن با افزایش دما در اکسیژن/هوا می‌سوزد. انواع بسیار دیگری از آلیاژ منگنز در بازار وجود دارد از جمله آلیاژ فرومنگنز، آلیاژ فرومنگنز مس، آلیاژ منگنز بُر و آلیاژ منگنز نیکل. در ساخت فولاد از 80 درصد آلیاژ منگنز استفاده می‌شود.
تاثیر منگنز بر بهبود خواص شیمیایی فولاد به مقدار کربنی بستگی دارد که در آن استفاده شده است. همچنین کربن باعث افزایش سخت شدن فولاد می‌شود. تاثیر آن بر قابلیت سفت شدن فولاد نسبت به آلیاژهای دیگر بیشتر است.

فرومنگنز کم کربن


فرومنگنز کم کربن (LC-FeMn) یک ترکیب ضروری برای فولاد با آلیاژ کم و فولاد ضد زنگ است. روش سیلیکوترمی در مقیاس صنعتی برای تولید فرومنگنز کم کربن شامل چندین مرحله است. شبیه‌سازی ترموشیمیایی فرآیند گدازگری، تاثیر چشمگیر خاصیت قلیایی و بازی را بر منگنز، آهن، سیلیکون و فسفر بین فلز و سرباره نشان داده است.

 

در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد ریخته گری داشته باشید.

 

02122791943