× Fa فارسی En English

درباره ما

شیشه فلوت

 خرید شیشه فلوت با کیفیت ، استعلام آخرین قیمت 

 

شیشه فلوت یا تخت چیست؟

شیشه فلوت یا تخت شیشه‌ای کاملا صاف و بدون‌ موج است که پس از بیرون‌آوردن شیشه از کوره، آن را در حوضچه مذاب قلع قرار می‌دهند تا به صورت صاف و مسطح و ضخامت‌دار درآید و تبدیل به شیشه فلوت شود. نام دیگر این شیشه، شیشه جام و سکوریت‌نشده است که در صنعت نمای ساختمان کاربرد بیشتری دارد. ابتدایی‌ترین شکل شیشه تولیدشده، شیشه فلوت است. شیشه فلوت در ضخامت‌های 2 میلیمتر تا بیش از 20 میلیمتر تهیه و به بازار عرضه می‌شود، ولی معمولا شیشه‌هایی که ضخامت آن‌ها 4-12 میلیمتر است بیشتر در ساختمان‌ها کاربرد دارد. شیشه فلوت با روش خاصی که تولید می‌شود، اغلب بدون موج و خمیدگی است و از این جهت در ساختمان‌ها و پنجره مصرف زیادی دارد. می‌توان این شیشه را به شکل اولیه و یا فرآوری‌شده و افزودن کارایی‌های جدید استفاده کرد.

 

راهنمای خرید شیشه فلوت

نخست باید بدانیم که شیشه فلوت را می‌توان به دو صورت عمده و جزئی تهیه کرد. در زمان خرید شیشه فلوت توجه به نکاتی لازم و ضروری است از جمله: سطح روی شیشه را دقیق بررسی کرد چون سطح آن باید صاف، مسطح و بدون هیچ‌گونه خمیدگی و انحنایی باشد، در غیر این صورت شیشه کیفیت مطلوبی ندارد. هنگام خرید شیشه فلوت توجه داشته باشیم که در ابعاد استاندارد و موردنیاز خود این شیشه‌ها تهیه شود. 
در زمان خرید شیشه فلوت توجه به ضخامت و قطر آن اهمیت زیادی دارد؛ زیرا شیشه با توجه به ضخامتی که دارد، دارای کاربردهای متفاوتی است. برای اطلاع از تعرفه‌های جدید می‌توان لیست قیمت‌ها را تهیه کرد و متناسب با سرمایه و نیاز خود، محصول را خریداری کرد. خرید شیشه فلوت به صورت حضوری و هم به صورت غیرحضوری و آنلاین امکان‌پذیر است و مشاوران زیادی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. در زمان خرید شیشه فلوت برای اطمینان از کیفیت محصول، باید برندهای معتبری را انتخاب کرد. برای خرید این محصول باید از عدم وجود ترک و لب‌پریدگی در شیشه اطمینان پیدا کرد. 

 

نکات هنگام انتخاب شیشه فلوت

دقت در کیفیت محصول از موارد اساسی در انتخاب شیشه فلوت است. شیشه فلوت کم‌ترین مقدار حباب را درون خود دارا است و از این لحاظ کیفیت مناسبی دارد. در انتخاب شیشه فلوت باید در نظر داشت کیفیت ظاهری شیشه‌های دیگر مانند شیشه شیت معمولا براساس وجود ضربه و خراش و دانه‌های شن‌ریز در داخل شیشه است ولی کیفیت ظاهری شیشه فلوت را عبور نور و وجود حباب تعیین می‌کند.
هنگام انتخاب شیشه فلوت مواردی مانند عایق صوتی، عایق حرارتی، زیبایی و نما، امنیت، استحکام و ... مورد توجه قرار می‌گیرد و برحسب نیاز و متناسب با نوع کاربرد، این شیشه انتخاب می‌شود. شیشه انتخابی باید شفاف باشد و شفافیت آن در تمام سطوح به شکل یکنواخت باشد.  

 

عوامل مؤثر بر قیمت شیشه فلوت

به طور کلی نوسانات قیمت بازار، تورم و نرخ‌ارز بر روی این محصول بی‌تأثیر نخواهد بود؛ بنابراین با هر نوسان قیمتی، از قیمت شیشه فلوت کاسته و یا افزایش می‌یابد. شیشه فلوت در ابعاد مختلفی تولید می‌شود که هر یک از این ابعاد تعیین‌کننده قیمت شیشه فلوت است برای نمونه شیشه فلوت بزرگ در ابعاد 2.25 و 3.34 و شیشه فلوت متوسط ابعادی 1.67 دارد. 
قیمت شیشه فلوت به عواملی مانند ضخامت شیشه و کیفیت آن بستگی دارد، هر چقدر شیشه فلوت دارای ضخامت و کیفیت بالاتری باشد، قیمت شیشه فلوت افزایش پیدا می‌کند و برعکس در صورت عدم کیفیت مناسب از قیمت شیشه فلوت کاسته می‌شود. یکی از عوامل مهم در قیمت‌گذاری شیشه، نوع مواد به‌کاررفته در تولید آن است. علاوه بر مواد اولیه که در ساخت این شیشه به کار می‌رود، افزودن سایر مواد پالایش‌دهنده‌ها و رنگ‌ها می‌تواند قیمت شیشه فلوت را افزایش دهد. 

 

شیشه فلوت و شیشه ساده در موادی که هنگام تولید استفاده می‌شود با یکدیگر تفاوت دارند. سطح شیشه فلوت کاملا صاف و بدون حباب و خوردگی است که این دلیل بر فرآیند تولید آن است. برای تهیه شیشه فلوت از موادی مانند ماسه‌های دریایی، خاکستر سودا، دولومیت، سیلیس، منیزیم و ... استفاده می‌شود. هر یک از این مواد با مقدار معینی در کوره ذوب می‌شود تا مایع شیشه شکل بگیرد و پس از مشخص‌شدن ضخامت آن، با کمربند شیشه‌ای جلا می‌دهند و پس از سخت ‌شدن، سرد می‌شود. تفاوت دیگر شیشه فلوت با شیشه ساده این است که شیشه ساده شکننده است و شفافیت چندانی ندارد و در اثر بارش برف و باران شکل ظاهری آن تغییر می‌کند، ولی دو طرف شیشه فلوت شفاف و یکنواخت است و پستی و بلندی ندارد. شیشه فلوت در صنعت آینه بیشتر از شیشه‌های دیگر کاربرد دارد و نمای زیبایی به وجود می‌آورد. 

 

02122791943