× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید کنسانتره مرغوب، مناسب ترین قیمت کنسانتره

 

عوامل موثر بر قیمت کنسانتره 

مهم ترین عاملی که در نرخ کسنانتره نقش دارند کیفیت و نوع آن است. هرچه عیار ان بالا تر بوده و کیفیت بالا تر باشد طبیعی است که قیمت کنسانتره بالاتر خواهد بود.

این مواد چون جز محصولات صنعتی و معدنی حساب می‌شوند تاثیر پذیر نرخ ارز هستند در نتیجه قیمت کنسانتره هم دست خوش تغییرات نرخ ارز خواهد بود و در ادامه به برخی دیگر از این عوامل اشاهر خواهد شد:

هزینه ایی که برای تولید آن استفاده می‌شود ماننده مزد کارگران، مهندسان و ماشین آلان مورد استفاده

نرخ جهانی محصول

میزان عرضه و تقاظا

هزینه انرژی مصرف شده برای استخراج وتولید 

از جمله موارد کلی هستند که در قیمت کنسانتره تاثیر گذارند.

 

نکات هنگام خرید کنسانتره

یکی از مهم ترین مواردی که باید در زمان خرید کنسانتره به آن توجه کرد خلوص و عیار آن است. همانطور که گفتیم کنسانتره صنعتی از سنگ معدن استخراج شده بدست می‌آید. با توجه به انواع گوناگون سنگ معدنی پس تعداد کنسانتره ها نیز افزایش خواهند داشت.

باید بدانید که چه نوعی از کسانتره را برای کار خود نیاز دارید. چون در ابتدا ذکر کردیم تنوع در این محصول بسیار بالاست و هرکدام کارایی خاص خود را دارند

خرید کنسانتره یک کار تخصصی است که نیاز به علم و تجربه بالای است افرادی که این مهارت را دارد بدون در زمان خرید بدون مشکل خواهند بود. اما اگر شما جز آن دسته از افراد هستین که دانش کافی در این زمینه را ندارید حتما با کسانی که در این زمینه تجربه کافی را دارند مشورت کنید. خرید این دسته از محصولات بدون داشتن آگاهی های لازم منجر به از دست رفتن سرمایه و یا پایین آمدن راندمان کاری شما خواهد شد

 

کنسانتره چیست و انواع آن کدام‌ها هستند؟

سنگ معدن فرآوری شده تبدیل به کنسانتره می‌شود. بخش زیادی از سنگ معدن، سنگ معدن پیچیده است که شامل چندین فلز مختلف است. این سنگ معدن برای شکل‌گیری کنسانتره‌های معدنی خرد می‌شوند که بعدا می‌توانند به فلزات خالص در ذوب‌کننده‌ها فرآوری شوند. ما کنسانتره‌های مس، سرب، نیکل و روی را تولید می‌کنیم. بزرگ‌ترین منبع مواد خام برای ذوب‌کننده‌ها، کنسانتره‌های فلزی است. در مرحله فرآوری، مواد معدنی به مواد خام قابل کاربرد تبدیل می‌شود. برای مثال، سنگ معدن آهن خرد می‌شود و سپس به روش‌های متفاوتی کنسانتره می‌شود، برای مثال به وسیله جداسازی مغناطیسی. در همان محل، سنگ معدن فرآوری می‌شود و برای استفاده در تولید فولاد گندله‌سازی می‌شود. 

یکی از مهم ترین دلایل تبدیل سنگ معدنی به کنسانتره کم کردن هزینه تولید است. استفاده از نوع کنسانتره فلز باعث پایین آمدن هزینه ذوب فلزات می‌باشد. چرا که مقدار انرژی که برای ذوب کردن کسانتره به مراتب کم تر از نوع شمش و پودر معولی است. لازم به ذکر است که استفاده از کنسانتره باعث ایجاد آلودگی کمتر نسبت به دیگر فرآورده اهی مشابه است.

این مواد در چند دسته فلزی و نافلزی قرار می‌گیرند و کاربرد بسیار بالایی در صنایع مختلف به خصوص متالوژی دارند. این مواد به سختی به تولید می‌شود و نیاز علم مهندسی بالا و ماشین آلات و تجهیزات بروز وکاملی هستند 

 

قابل توجه مشتریان عزیز اگر در مورد خرید کنسانتره و یا قیمت روز کنسانتره نیازه به مشاوره داشتید کرشناسان ما آمده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

 

انواع کنسانتره‌ها 

 

کنسانتره فلزی 

کنسانتره فلزی در زمینه تامین فلز در سراسر جهان بسیار مشهور است و محصولات آن در بسیاری از بازارهای جهانی به فروش می‌رسد. در کنسانتره فلز مراحل زیر انجام می‌شود: 

- طراحی و تولید محصولاتی که شامل طلای ضرب شده، نقره و میله‌های پلاتین هستند. 

- تصفیه فلز و مواد زائد در جواهرات 

- طراحی محصولات در جواهرات 

- تامین آلیاژهای قیراط شده طلا، نقره و پلاتین و آلیاژهای اصلی؛ 

کنسانتره سنگ معدن 

سنگ معدن به مواد جامدی گفته می‌شود که یک فلز خالص می‌تواند از آن به دست آید. فرآیند حذف مواد ناخواسته از سنگ معدن، کنسانتره سنگ معدن نامیده می‌شود. کنسانتره سنگ معدن شامل چندین مرحله است. جداسازی مواد مورد نیاز از سنگ معدن به تفاوت‌ها در خواص فیزیکی ترکیب فلز و کلوخه آن بستگی دارد.

کلوخه سنگ به مواد ناخواسته‌ای گفته می‌شود که قسمتی از یک ماده معدنی است. تنها ماده معدنی مفید، سنگ معدن است. کلوخه از ماده معدنی استخراج شده برداشته می‌شود. 

 

کنسانتره آهن 

مواد خام سنگ آهن، مواد معدنی حاوی Fe هستند که برای فرآوری بیشتر در آهن، القای مستقیم آهن و فروآلیاژها تهیه می‌شوند. کنسانتره آهن محصولی است که حاوی عناصر و ترکیبات کانی‌شناسی است که شرایط فرآوری متارلوژی را برآورده می‌کند. این کنسانتره به عنوان یک محصول تجاری تامین می‌شود و می¬‌تواند برای تولید بریکت‌های حاوی آهن استفاده می‌شود. توسعه فناوری‌ها برای تزریق کنسانتره سنگ معدن آهن در کوره‌ها، یکی از زمینه‌های خوشبینانه برای تولید کوره بلند در نظر گرفته می‌شود. کنسانتره آهن از سنگ آهن مغناطیسی تولید می‌شود و برای تولید پلت برای کوره‌های بلند استفاده می‌شود. 

 

کنسانتره مس 

روش‌های استخراج مس به روش‌هایی برای به دست آوردن مس از سنگ معدن آن اشاره می‌کند. این تبدیل شامل مجموعه‌ای از فرآیندهای شیمیایی، فیزیکی و الکتروشیمیایی است. روش‌ها در هر کشوری متغیر می‌باشد و به منبع سنگ معدن، مقررات زیست محیطی و عوامل دیگر بستگی دارد. 

همانند همه عملیات‌های استخراج، سنگ معدن معمولا باید کنسانتره شود. برای انجام این کار، مس نیز خرد می‌شود و سپس باید برای تبدیل سولفید به اکسید گدازگری شود. در نهایت، تحت دستخوش فرآیندهای مختلف تصفیه قرار می‌گیرد. به دلایل اقتصادی و زیست محیطی، بسیاری از محصولات فرعی استخراج مجددا اصلاح می‌شوند. برای مثال، گاز دی اکسید سولفور به دست می‌آید و به اسید سولفوریک تبدیل می‌شود که در فرآیند استخراج استفاده می‌شود. 

 

افراد زیادی نیز در بازار خرید و فروش انواع کنسانتره در قالب خریدار، فروشنده، واسطه ، ناوگان حمل و نقل و … فعالیت می کنند اگر جز این دسته از افراد هستید و نیاز به اسعلام قیمت انواع کنسانتره را دارید انواع مختلف و متنوع کنسانتره با کیفیت بالا را در سایت تجارت گرام برای شما عزیزان قابل مشاهده است