× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت شمش چدن ، خرید شمش چدن با مرغوب

 

نحوه تعیین قیمت شمش چدن

مهم ترین عاملی که در قیمت شمش چدن تاثیر دارد، کیفیت و درجه ی خلوص آن است. البته که انواع مختلف شمش چدن با توجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند، ویژگی هایی که دارند از قیمت متفاوتی نیز برخوردارند. نوسانات بازار به گونه ایست که قیمت ها ممکن است روزانه تغییر کنند بنابراین لازم است پیش از اقدام به خرید و یا فروش آن قیمت ها را چک کنید.


راهنمای خرید شمش چدن

حتما پیش از اقدام به خرید شمش چدن، کیفیت مورد نظر خود را تعیین کنید و با توجه به کاربردی که مورد نیاز شماست، نوع چدن مورد نظر خود را انتخاب کنید.
اگر هنگام خرید شمش چدن با ویژگی های آن آشنایی کافی نداشته باشید و با توجه به نیاز خود، محصول مناسب را خریداری نکنید قطعا سرمایه ی شما هدر خواهد رفت.
فروش شمش چدن با توجه به دامنه ی گسترده کاربرد های و انواع مختلفی که دارند، توسط شرکت های مختلف صورت می گیرد و شما می توانید با توجه به نیاز خود محصول مورد نظر خود را از یک شرکت معتبر خریداری کنید.

 

شمش چدن
چدن یک آلیاژ آهنی با کاربرد های فراوان است که دارای ۲ الی ۴ درصد کربن می باشد. چدن یک آلیاژ بسیار سخت و ترد است و همین ویژگی ها  این امکان را به وجود می آورد که شمش چدن به یک آلیاژ بسیار عالی با قابلیت ریخته گری بسیار زیاد تبدیل شود.
چدن ها دارای انواع مختلفی از جمله: چدن خاکستری، چکش خار، سفید، نشکن، با گرافیت فشرده، با گرافیت کروی و ... هستند، که تفاوت آن ها در درصد آلیاژ های مورد استفاده در در آن ها می باشد.


کاربرد های انواع مختلف چدن
همانطور که گفته شد چدن دارای انواع مختلفی است که هر کدام ویژگی و کاربرد های مختص به خود را دارند. به عنوان مثال؛ چدن سفید به دلیل تردی بیش از حد کاربرد بسیار کمی دارد و بیشتر در پروانه ی توربین های بادی مورد استفاده قرار می گیرد.


چدن خاکستری
چدن از پر کاربرد ترین آلیاژ های چدن است که در صنایع‌ مختلفی مانند: خودرو سازی، ساخت اتصالات و شیرآلات، ساخت قطعات و تجهیزات ماشین آلات صنعتی، ساخت پمپ، ساخت بدنه ی موتور های الکتریکی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
چدن نشکن
چدن نشکن، که به تازگی تولید شده است و به چدن داکتیل نیز معروف است در صنعت خودرو سازی، ساخت لوله و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
چدن گرافیت فشرده
چدن گرافیت فشرده، در واقع یک نوع چون بیت چدن خاکستری و چدن نشکن محسوب می شود که کاربرد های موثری در قالب های شمش ریزی فولاد، ساخت محافظ برای توربین ها، سر سیلندر موتور و ... دارد.
چدن چکش خوار
چدن چکش خوار، طی فرآیند خاصی با حرارت دادن چدن سفید به دست می آید. از این نوع چدن در ساخت قطعات کشاورزی، قطعات خودرو، قطعاتی که در صنایع معدنی مورد استفاده قرار می‌ گیرد، صنایع اتصالات و ... استفاده می شود. شما می توانید در بازار هر کدام از موارد بالا را به صورت شمش چدن خریداری کنید.


نحوه تولید شمش چدن
شمش چدن طی فرآیند خاصی با ذوب قطعات چدن در کوره های مخصوص به روش های مختلفی تولید می شود.
در گذشته برای انجام این کار با استفاده از کوره های بلند صورت می گرفت. بعد ها کوره هایی به وجود آمدند به نام کوره های کوپل که روند تولید چدن را آسان تر می کرد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن کوره های الکتریکی و القایی روند تولید شمش چدن بسیار آسان تر شده و  همچنین از آسیب رساندن به محیط زیست نیز جلو گیری می شود.