× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت ضایعات برنز ، (خرید ضایعات برنز در انواع مختلف)

 

عوامل موثر بر قیمت ضایعات برنز

قیمت همواره یکی از عوامل بسیار مهم در ارزیابی و تعیین ارزش کالاست. قیمت ضایعات برنز به عوامل بسیاری بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها میزان برنز به کار رفته در کالاست در واقع هر چقدر مقدار برنز موجود در کالایی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
البته عوامل دیگری مثل خرید از واسطه ها و دلالان یا نوسانات بازار و ... نیز در تعیین قیمت ضایعات برنز نقش دارند.

 

راهنمای خرید ضایعات برنز

برای خرید ضایعات برنز لازم است که توانایی تشخیص اصل بودن آن را داشته باشید. عوامل مختلفی هستند که برای تشخیص اصل بودن برنز به شما کمک می کنند. یکی از واضح ترین آن ها رنگ  است، رنگ برنز اصل طلایی مایل به مشکی است.
عامل مهم دیگری که می تواند هنگام خرید ضایعات برنز در تشخیص اصل یودن آن به شما کمک کند، وزن آن است. برنز اصل به دلیل وجود چگالی بالا وزن سنگینی دارد. همچنین لازم به ذکر است که آلیاژ برنز فاقد آهن بوده و جذب آهن ربا نمی شود.

 

ضایعات برنز و دلایل اهمیت بازیافت

وجود اثرات زیست محیطی مفیدی که به همراه دارد یکی از دلایل اهمیت بازیافت ضایعات برنز می باشد. بازیافت برنز یک عمل ارزشمند و حیاتی برای محیط زیست است زیرا در بازیافت از منابع کمتری استفاده می شود در نتیجه بازیافت به یک صنعت درآمدزا تبدیل خواهد شد و به همین منظور بازار خرید ضایعات برنز رونق بسیاری دارد.
بازیافت برنز به حفظ ذخایر کمک کرده و‌ در نتیجه از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. قیمت برنز بازیافت شده ارزان تر خواهد بود. مراحل تولید برنز سخت و دشوار بوده و وقت زیادی را صرف خواهد کرد اما بازیافت برنز آسان تر است.


کاربردهای ضایعات برنز

برخی از کاربردهای رایج ضایعات برنز که به بازار خرید و فروش ضایعات برنز رونق به سزایی داده است عبارتند از:
برای ساخت وسایل تزیینی و ظروف پذیرایی و لوستر ها می توان از برنز بازیافت شده استفاده کرد. همچنین برای ریخته گری، مجسمه سازی و وسایل و ابزارهای سوار کاری استفاده می شود.

 

مجسمه سازی

محبوب ترین استفاده از ضایعات برنز در زمینه هنر به خصوص به عنوان ماده اصلی در مجسمه سازی می باشد. این فلز سنگین و متراکم می باشد اما کار با آن آسان بوده و به راحتی می توان آن را به هر شکل و فرمی تبدیل کرد.‌ به همین دلیل است که توجه مجسمه سازان را به خود جلب کرده است.

ساخت و ساز و معماری

اگرچه در دنیای امروزه فولاد جایگزین برنز شده اما این فلز هنوز جایگاه خود را در برخی از موارد حفظ کرده به عنوان مثال در بسیاری از پل های متحرک، صفحه گردان ها در مل؛ چرخ های کرم درایوها از برنز ساخته می شود.

در ساخت ابزارهای ایمنی مدرن مثل چکس، آچار پتک از برنز به کار گرفته می شود. این بزار قبلا با فولاد ساهته می شد اما به دلیل خطر آتش سوزی و انفجار ناشی از جرقه های ایجاد شده توسط فولاد، برنز جایگزین این فلز شده است.

برای ساخت قاب و سخت افزار درب و پنجره، صندوق های مستی، ناودان ها، سخت افزار مبلمان و تزیینات دکوری این آلیاژ مصرف می شود.

صراحی ماشین آلات

برای ساخت تعدادی از قطعات ماشین مانند چرخ دنده های محرک، بوش، یاتاقان، اجزای سوپاپ و غیره از برنز استفاده می شود. زیرا این ماده رسانای الکتریکی بوده و مقاومت حرارتی بالایی دارد و اصطکاک و سایش را کاهش می دهد.