× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 بهترین خریدار ضایعات آلومینیوم ، (خرید وفروش ضایعات آلومینیومی)

 

تعیین قیمت ضایعات آلومینیوم

قیمت ضایعات آلومینیوم از نظر ارزش با تغییرات قیمت آلومینیوم دچار تغییر می شود. اگر ضایعات آلومینیومی در طی بازیافت به یک وسیله با کیفیت تبدیل شود تفاوتی با شمش آلومینیوم نداشته و از ارزش آن نیز کم نخواهد شد.

قیمت ضایعات آلومینیومی نوسان بسیاری دارد که تحریم نیز نقش بسیاری در این نوسانات دارد. همچنین قیمت آلومینیوم به میزان تقاضا بستگی دارد‌ یعنی قیمت آلومینیوم با افزایش تقاضا بالا می رود. بالا رفتن قیمت آلومینیوم تاثیر بسیاری بر افزایش قیمت ضایعات دارد.

 

راهنمای خرید ضایعات آلومینیوم

از آنجایی که فلز آلومینیوم یک فلز بسیار پر کاربرد است، خرید و فروش ضایعات آن نیز از بازار خوبی برخوردار است.
برای خرید یا فروش ضایعات آلومینیوم لازم است که اطلاع دقیق از قیمت روز این ضایعات داشته باشیم برای این کار تنها کافیست به سایت های معتبر اعلام قیمت ها مراجعه کنیم و روزانه از قیمت ضایعات مطلع شویم.
 توجه به این نکته نیز ضروری است قیمت خرده بار ضایعات مقداری کمتر از قیمت بار عمده است.
هنگام خرید ضایعات آلومینیومی لازم است به خوبی با ویژگی های آن آشنا باشید تا هنگام خرید بتوانید آن ها را از فلزات دیگر تشخیص دهید.

 

ضایعات آلومینیوم

آلومینیوم دومین فلز پر مصرف در جهان می باشد که به دلیل سبک وزن بودن و مقاومت بالای این آلیاژ در صنایع بسیاری استفاده می شود. بازیافت ضایعات آلومینیوم از نظر کیفیت و خصوصیات با آلومینیوم استخراج شده تفاوتی نداشته و برای صرفه جویی در منابع و کاهش زیان هایی که محیط زیست وارد می شود صورت می گیرد.

کاربرد های ضایعات آلومینیوم
 
موارد مصرف آلومینیوم استخراجی نسبت به  بازیافت ضایعات آلومینیوم بسیار مقرون به صرفه تر است برای اینکه تولید آلومینیوم از معدن یک فرآیند طولانی دارد که انرژی زیادی را صرف می کند اما بازیافت آلومینیوم کاری آسان می باشد.
 

ضایعات  آلومینیوم به چند دسته تقسیم می شوند؟

ضایعات آلومینیوم به آلومینیوم نرم و خشک دسته بندی می شوند. تفاوت این دو در مقدار خلوص و کیفیت آنها می باشد.
آلومینیوم نرم از خالصیت، کیفیت و انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است اما آلومینیوم خشک شکننده تر بوده و از کیفیت پایین تری برخوردار می باشد. به این دلیل است که ارزش آلومینیوم نرم از آلومینیوم خشک بیشتر است.

آلومینیوم نرم مانند ظروف و قابلمه آلومینیومی، ورق های آلومینیوم، کابل و سیم های روکش دار، سیم های لخت آلومینیومی، کابل های خود نگهدار و ....
آلومینیوم حشک مانند رینگ های خودرو، ظروف چدن، کرکره آلومینیومی، پره های شوفاژ، پیستون ماشین، قطعات آلومینیومی و .....

مزایای بازیافت ضایعات آلومینیوم

یکی از عوامل مهم و کارآمد بازیافت ضایعات آلومینیوم می باشد به طوری که اگر جلوی بازیافت آن گرفته شود آسیب و ضرر های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می کند.
هنگامی که آلومینیوم بازیافت می شود ضایعات آلومینیوم به آلیاژهای آلومینیومی تبدیل می شوند که توان این را دارند بار دیگر در صنایع مختلفی که با آلومینیوم ارتباط دارند استفاده شوند.
تولید آلومینیوم بازیافتی از استخراج آلومینیوم آسان تر بوده و همچنین قیمت آن کاهش یافته و قیمتی مناسب و مقرون به صرفه خواهد داشت.
بازیافت مزایای بسیار زیادی دارد این مزایا عبارتند از:

در استفاده از منابع صرفه جویی می شود.
درصد آلودگی منابع آبی و هوا کمتر خواهد شد.
صرفه جویی در انرژی افزایش می یابد.
در منابع آبی صرفه جویی و مواد خام افزایش می یابد.
در مصرف آلومینیوم صرفه جویی می شود.