× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت تنگستن ، خرید محصولات تنگستن به صورت مستقیم

 

تنگستن یکی از فلزات گران بها و ارزشمند در معاملات بازار فلزات محسوب می شود. خرید تنگستن به دلیل کاربرد گسترده ی آن از جمله معاملات پر سود در بین فلزات گران بها است. تنگستن کلمه ای با ریشه ی سوئدی است. واژه ی تنگستن به معنای سنگ ثقیل یا سنگین است. نخستین بار زمانی که سازندگان سلاح در قرون وسطی برخی فلزات را ذوب می کردند نام تنگستن بر روی سنگ های حاوی قلع و تنگستن گمارده شد. خرید تنگستن از آن جهت که دارای بیشتری دمای ذوب در بین فلزات است بسیار ویژه و پر سود به شمار می رود. بنابراین قیمت تنگستن در بین معامله گران همواره مورد توجه بوده است.
خرید تنگستن همچنین برای کاربرد هایی که به مقاومت بالا در برابر خوردگی نیاز دارند انجام می شود. تنگستن با وجود مقاومت بالا به حد مطلوبی منعطف است. اگر به آلیاژ های فولاد تنگستن اضافه شود سختی بیشتری کسب می کنند. قیمت تنگستن نیز متناسب با همین نوع خصوصیات تغییر می کند. قیمت روز تنگستن در کشور های مختلف متفاوت است و بر اساس نوع تنگستن تغییر می کند. ولفرامیت و شئلیت دو نوع پر کاربرد از سنگ های اولیه تنگستن می باشند.

 

عوامل موثر بر قیمت تنگستن


مقررات محیط زیستی
قیمت تنگستن به عوامل مختلفی از جمله مقررات محیط زیستی بستگی دارد. در کشور های مختلف همواره مقررات و قوانین سختی به منظور حفاظت از محیط زیست و منابع زیرزمینی وضع می شود. فلز تنگستن یکی از با اهمیت ترین و در عین حال کمیاب ترین ذخایر زیرزمینی است. با این وجود انتشار گرد و غبار تنگستن باعث ایجاد سرطان و مشکلات گوارشی در انسان و برخی حیوانات می شود. به همین دلیل کاهش تولید و استخراج آن تاثیر افزایشی بر روی قیمت تنگستن خواهد گذاشت. با افزایش قیمت تنگستن، خرید تنگستن نیز سخت تر خواهد شد. خرید تنگستن در کشور هایی که با کمبود ذخایر تنگستن مواجه هستند همواره پر هزینه بوده است. معمولا متوسط قیمت روز تنگستن در جهان توسط کشور های عمده تولید کننده تنگستن همچون روسیه و کانادا تعیین می شود. با این حال چین بزرگترین مصرف کننده ی تنگستن است. خرید تنگستن به صورت عمده توسط چین نیز تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت می گذارد.


عرضه و تقاضا
قیمت تنگستن به میزان عرضه و تقاضا نیز بستگی دارد. عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در نهایت منجر به نوسانات قیمت تنگستن می شود. میزان عرضه ی تنگستن در برخی کشور ها همچون روسیه، کانادا و بولیوی بسیار بیشتر از برخی کشور های دیگر است. میزان تقاضای تنگستن نیز در برخی کشور ها همچون چین به دلیل گسترش صنعت و نیز رشد تکنولوژی در این کشور رو به افزایش است. حال اگر میزان تقاضا در کشوری بیشتر از میزان عرضه و تولید باشد بدیهی است زمینه برای رشد قیمت تنگستن در آن کشور فراهم می شود. همچنین خرید تنگستن توسط چین بخش اعظمی از تنگستن موجود در چین را به خود اختصاص داده است. همین موضوع خرید تنگستن توسط دیگر کشور ها را با مشکل مواجه کرده است. از طرفی قیمت تنگستن نیز به همین دلیل دچار نوسان است.
کیفیت و ترکیب تنگستن
قیمت تنگستن همچنین به کیفیت تنگستن تولید شده بستگی دارد. معمولا خرید تنگستن بر اساس نوع کیفیت آن انجام می شود. قیمت روز تنگستن برای کیفیت های مختلف متفاوت است. بخش مهمی از تنگستن تولید شده در مصارف آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال از سولفید تنگستن، اکسید تنگستن، کاربید تنگستن و نیز آلیاژ های مختلف آن در مصارف مختلف استفاده می شود که در بخش کاربرد ها به آن اشاره خواهد شد. معمولا آزمایشگاه ها با دقت بیشتری به خرید تنگستن اقدام می کنند. علاوه بر این ها کاهش یا افزایش قیمت تجهیزات آزمایشگاهی که مستقیما بر روی کیفیت تنگستن تولید شده تاثیر می گذارد باعث نوسان قیمت تنگستن نیز می شود. قیمت روز تنگستن با گران شدن تجهیزات آزمایشگاهی افزایش پیدا می کند. گران شدن تجهیزات صنعتی می تواند به دلایل مختلفی از جمله افزایش ارزش دلار صورت بگیرد. خرید تنگستن بر اثر افزایش قیمت تجهیزات صنعتی کاهش پیدا میکند.


حجم سرمایه گذاری
قیمت تنگستن رابطه ی مستقیمی با حجم سرمایه گذاری دارد. به هر میزان که حجم معاملاتی تنگستن در بازار فلزات افزایش پیدا می کند ارزش معاملاتی آن نیز بالا می رود. قیمت روز تنگستن در بازار معاملاتی فلزات گران بها به دلایل مختلفی بستگی دارد که می توان با کمک تحلیل های بنیادی پیشرفته به تخمین مناسبی برای آن رسید. قیمت تنگستن همچنین به میزان اقبال و سرمایه گذاری های کلان نیز بستگی دارد. زمانی که سرمایه گذاران اصلی بازار به خرید تنگستن اقدام می کنند، صف تقاضا برای خرید تنگستن ایجاد می شود. ایجاد صف خرید تنگستن قیمت تنگستن را بالا می برد. قیمت تنگستن نیز همچون سایر فلزات دارای روند های قیمتی است که باید با توجه به شاخص بازار و نوسان گیری به نقطه ی خرید مناسب دست یافت.

 

راهنمای خرید تنگستن

خرید تنگستن همچون سایر فلزات باید با در نظر گرفتن کاربرد آن صورت بگیرد. خرید تنگستن به پارامتر های مختلفی از جمله مقررات خرید کشور میزبان، قیمت روز تنگستن، متوسط جهانی قیمت تنگستن، کاربرد تنگستن و نیز روند بازار فلزات بستگی دارد. تنگستن خالص در شکل های مختلفی همچون مفتول، سیم، ورق و انواع دیگر به فروش می رسد. قیمت تنگستن در اشکال مختلف تنگستن متفاوت است. برای خرید باید به نوع کاربرد مورد نیاز برای خرید تنگستن توجه کنید. اخیرا پس از نوسانات قیمت تنگستن بعد از همه گیری کرونا خرید تنگستن در محدوده ی قیمتی 200 تا 250 دلار انجام می شود. برای تخمین قیمت تنگستن پیش از خرید تنگستن باید به شناخت درستی از بازار صنعت دست یافت.

 

کاربرد تنگستن

تنگستن در اشکال مختلف برای کاربرد های گسترده استفاده می شود. بیش از سی درصد از خرید تنگستن جهانی برای مصارف خودروسازی صورت می گیرد. همچنین بخش قابل توجهی از خرید تنگستن برای تولید مواد سخت در صنایع نظامی و نیز کاتالیزور های صنعتی انجام می شود. از تنگستن در لامپ های خلا، لوازم مکانیکی و ساخت و تولید نیز استفاده می شود. قیمت تنگستن برای مصارف فضایی بسیار بالاست. نقش قابل توجه کاربرد تنگستن در قیمت تنگستن زمانی مشخص می شود که وقفه ی کوتاه مدتی در صنایع خودروسازی اتفاق بیافتد. قیمت تنگستن نقش اساسی را بر روی قیمت خودرو ها ایفا می کند.