× Fa فارسی En English

درباره ما

ضایعات آهنی سوپر ویژه

ضایعات آهنی سوپر ویژه یکدست و بدون ناخالصی هستند و طولی کمتر از یک متر دارند و ضخامتی بالاتر از 8 میلیمتر را شامل میشوند. به‌منظور استفاده از ضایعات آهنی سوپر ویژه آنها را به قطعات کوچکتری تقسیم میکنند، تا به‌راحتی در کوره قرار گرفته و بارگیری شوند و اصطلاحاً رو باشند به این معنی که آنها را بتوان بدون ایجاد تغییری داخل کوره انداخت تا ذوب شوند و برای مصرف مجدد آماده شوند. کارخانجاتی نظیر فولاد گستر، توکا تدارک، غلتک سازان، صنایع فولاد خوزستان، فولادسازان جم قم، فولاد سلفچگان، اطمینان فولاد، فولاد دامغان، تارا شمش یزد، پردیس کوهپایه، سهند آذر آسیا، سپهر شرق، فولاد سفید دشت، فولاد روهینا دزفول، آدر غلطک، درفک رشت و فولاد انزلی از جمله کارخانجات متقاضی خرید ضایعات آهنی سوپر ویژه هستند. تفاوت میان ضایعات آهنی سوپر ویژه و ویژه بسیار ناچیز است. در واقع ضایعات آهنی ویژه همان ضایعات آهنی سوپر ویژه در ابعاد و اندازههای بزرگتر میباشند.
 

خرید ضایعات آهنی سوپر ویژه 

خرید ضایعات آهنی سوپر ویژه اگرچه هزینه خرید اولیه بالاتری را برای کارخانه های متقاضی شامل می شود اما به دلیل راندمان تولیدی خوب خرید ضایعات آهنی سوپر ویژه صرفه اقتصادی مناسبی خواهد داشت. زمانی که قصد ذوب ضایعات آهنی در کوره را داریم می بایست از ضایعات آهنی یکسان استفاده شود و این نکته در خرید ضایعات آهنی سوپر ویژه می بایست مورد توجه قرار گیرد تا ضایعات آهنی دسته های دیگر همراه با ضایعات آهنی سوپر ویژه در کوره قرار نگیرند.
 

قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه 

قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه متناسب با تغییرات قیمتی آهن متغیر خواهد بود و تمامی عواملی که بر قیمت آهن تأثیرگذار است بر قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه نیز تأثیر خواهد گذاشت. نوع آهن‌ قراضه در قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه تأثیرگذار است. به‌منظور تعیین قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه میتوان از سایتهای معتبر و یا از تولیدکنندگان آهن استعلام شود و قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه تعیین گردد. ضایعات آهنی برگشت‌پذیر بوده و ارزش مالی بالایی دارند و از این جمله میتوان به قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه اشاره کرد که قیمت بالاتری دارند. 
 

ضایعات آهنی سوپر ویژه چیست؟

در واحدهای تولیدی و کارگاههای ریخته گری از پارامترهای تاثیرگذار بر کیفیت و هزینه نهایی، کیفیت خوراک یا آهن‌قراضه یا همان ضایعات ورودی است. برخی واحدهای ریخته گری کوره های کوچکی دارند و به قراضه های مرغوب و باکیفیت نیاز بیشتری پیدا میکنند. در کوره های القایی و متوسط و نسبتاً بزرگ نیز برای تعویض نسوز کوره و شارژ اولیه به قراضه های باکیفیت نیاز پیدا خواهیم کرد. انواع قطعات ضایعاتی در درصد آهن، میزان زنگ زدگی، اندازه و ... با هم متفاوتند و این عوامل بر قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه نیز تأثیرگذار است. باید توجه شود که هر دسته ضایعات می بایست با ضایعات مشابه خود در کوره ریخته شود و این مورد در خرید ضایعات آهنی سوپر ویژه میبایست مورد توجه قرار گیرد. 
به‌منظور تفکیک ضایعات کارگران یا دستگاه های خودکار جهت جداسازی وجود دارند، لذا جداسازی ضایعات آهنی هزینه بر بوده و بر قیمت ضایعات آهنی سوپر ویژه نیز تاثیر خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که در صورت نزدیک بودن آنالیز قراضه مورد استفاده با محصول تولیدی، میزان مصرف فروآلیاژها کاهش خواهد یافت. فروآلیاژها آلیاژهای مختلف آهن نظیر منگنز، آلومینیوم، سیلیس، کروم و ... را در بر میگیرند. ضایعات آهنی سوپر ویژه ضایعاتی هستند که بسیار مرغوب و باکیفیت هستند. ضایعات آهنی سوپر ویژه قطعات آهنی کوچک‌تری هستند تا در کوره قرار بگیرند و چگالی کمتری داشته باشند و جزو ضایعات فلزی محسوب شوند. ضایعات آهنی سوپر ویژه و ویژه اصطلاحی بازاری و عامیانه است که افراد برای تمایز در میزان مرغوبیت ضایعات آهنی از این اصطلاحات استفاده میکنند.
ضایعات سوپر ویژه از ساختمانها و مراکز صنعتی به دست می آیند. افراد و دست اندرکاران به دنبال آن هستند تا پسماندهای ساختمانی را جمع کرده و ذوب و فرآوری نماید و مجدداً در چرخه صنعت و ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. پسماندهای آهنی، پسماند خرده میلگرد، پسماند مس، پسماند آلومینیوم و چدن جزو ضایعات آهنی سوپر ویژه مطرح میگردند. بسیاری از کارخانه های فولاد به دنبال خرید ضایعات آهنی سوپر ویژه بوده تا این ضایعات را بازیافت کرده و محصولات فلزی جدیدی تولید نماید.لازم به ذکر است که ضایعات آهنی سوپر ویژه تنها از تخریب ساختمانها و مراکز صنعتی به دست نمی آید، بلکه قدیمی شدن ساختمان و نیاز به بازسازی مجدد و یا تغییرات در معماری ساختمان و ایجاد معماری جدید سبب تولید ضایعات آهنی سوپر ویژه خواهند شد. ضایعات آهنی سوپر ویژه پس از جمعآوری به کارخانههای ذوب منتقل می شوند تا دوباره پس از ذوب شدن فرآوری شده و مورد استفاده قرار گیرند. از جمله ضایعات آهنی سوپر ویژه میتوان به ورق روغنی زنگ‌خورده، خرده میلگرد، نبشی و ناودانی، انواع تیرآهن، قوطی و پروفیل زیر 80 سانتیمتر ضایعات آهنی سوپر ویژه میگویند. اولین نکته در خصوص ذوب ضایعات آهنی سوپر ویژه آن است که بر آهن هیچ‌گونه رنگی وجود نداشته باشد، زیرا در صورت وجود رنگ آلودگی محیط‌زیست ایجاد خواهد شد و این آلودگی به دلیل سوختن رنگ موجود بر روی ضایعات آهنی و تولید دود است.
استفاده از ضایعات آهنی سوپر ویژه موارد زیر را به دنبال خواهد داشت:
• صرفه جویی به میزان 75 درصد از انرژی
• صرفه جویی 90 درصدی در مواد اولیه مصرفی
• کاسته شدن 86 درصدی آلودگی هوا
• کاسته شدن 40 درصدی مصرف آب
• کاسته شدن 76 درصدی آلودگی آب
• کاهش 97 درصدی در ضایعات و معدن
 
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد ریخته گری داشته باشید.
 

ضایعات آهنی سوپر ویژه سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
ضایعات آهنی سوپر ویژه خرده بار 9,960 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی سوپر ویژه خرده بار 10,064 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
ضایعات آهنی سوپر ویژه عمده بار 10,956 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی سوپر ویژه عمده بار 11,260 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول

02122791943