× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت تسمه ، خرید و فروش انواع تسمه فولادی وصنعتی در جه یک

 

انواع تسمه

قیمت تسمه آهنی با توجه به انواع تسمه و با یکی ازعوامل اصلی یعنی قیمت فولاد آلیاژی رابطه مستقیم دارد. به دلیل استفاده تسمه در ساخت وسازها و عملیات مکانیکی در فرآیند تولید محصول از فولادهای آلیاژی استفاده می کنند. درتولید انواع تسمه ازآلیاژهای متفاوتی با توجه به درخواست سفارش دهنده وکیفیت کارخانه استفاده می شود. با این تفاوت قیمت تسمه نیز به صورت افزایشی و کاهشی تغییر می کند. تسمه آهنی باید به صورت آلیاژی تولید شود تا با توجه به کربن کم و عنصرهای مفید دارای استقامت، مقاومت و نیروی کششی قابل قبولی باشد. انعطاف پذیر بودن این تسمه ها مسئله دیگراست که باید در انواع تسمه آهنی وجود داشته باشد تا درکاربردهایی که به انعطاف نیاز دارند، به راحتی مورد استفاده قراربگیرند. انواع تسمه از فولاد های آلیاژشده خوب و متوسط تولید می شوند. نکته مهم تر اینکه در انواع محصولات باید اختلاف بین عرض وضخامت تسمه ها زیاد باشد.
قیمت تسمه در مرکز تجارت گرام به صورت روزانه از کلیه تولید کننده گان کشوری  در دسترس خریداران تسمه آهنی قرار می گیرد. قیمت تسمه آهنی با توجه به نوسانات فولاد آلیاژشده در جدول قیمت مرکز به صورت لحظه ای قابل مشاهده است.


انواع تسمه آهنی با توجه با نوع ساخت، میزان ابعاد، ضخامت و شکل ظاهری عبارتند از:
تسمه آهنی نوردی
قیمت تسمه نوردی نسبت به انواع دیگر آن ارزان تر است. به دلیل استفاده ازضایعات آهن در تولید تسمه های نوردی، قیمت تسمه در مدل نوردی پایین تر از بقیه و ارزان است. فلزات متنوعی با تولید تسمه آهنی به چرخه طبیعت باز گشته و در نتیجه هزینه های تولید بسیار کاهش می یابد. از نکات مثبت نوارآهنی نوردی می توان به برش ورق های سیاه با ابعاد دلخواه اشاره کرد. قیمت تسمه نوردی با توجه به نوسانات ورق سیاه تغییر می کند. از سمت دیگر ورق های برش خورده و آماده طبق استاندارد های مطرح در بازار برای تولید تسمه های نوردی به مشتریان عرضه می شوند. میزان آلیاژدر نوارهای نوردی به صورت یکسان توزیع نشده است از این جهت طول نوارها از نقاط نرم وسخت تشکیل شده اند که عملیات روی این نفاط به صورت دشوارانجام می شود بنابراین سفارش دهنده گان باید تقاضای نورد تمام سخت و یا تمام نرم کنند. مشکل دوم محصول عدم تساوی در طول نوار ها است. یعنی طول نوارها در بسته بندی به صورت یکسان نیست. به دلیل وجود لایه اکسید آهن بر روی سطح محصول با نام تسمه های  قرمزهم شهرت دارند.


فابریک
قیمت تسمه درنوع فابریک به دلیل استفاده ازفولاد آلیاژی درجه یک از نوع تسمه های قرمز گران تر است. با توجه به تولید با آلیاژهای درجه یک، سطح محصول از یکپارچگی و مقاومت یکنواختی برخوردار است. در واقع می توانند به صورت سفارشی ساخته شوند. قیمت تسمه در نوع فابریک با توجه به قیمت آلیاژهای درجه یک تغییر می کند. در ساخت نوارهای فابریک می توان از دستگاه های تمام اتومانیک و نیمه اتوماتیک استفاده کرد بنابراین تولید محصول در حجم های بالا مورد استقبال خیلی از کارخانه های تولیدی است. تولید محصولات فابریک در اندازه های دلخواه فرآیند سختی را می طلبد بنابراین می توانید از نوارهای نوردی برای تحقق اندازه دلخواه استفاده کنید.


ماشین‌کاری
تسمه های ماشین‌کاری نوعی از نوارهای آهنی هستند که قیمت تسمه در این نوع نسبت به مدل های فابریک ونوردی دوبرابر گران تر است. در نوار های ماشینکاری دست مشتری برای انتخاب آلیاژها باز است بنابراین می تواند با توجه به نیاز کاربردی خود نوع آلیاژ تسمه آهنی را سفارش دهد ازاین جهت قیمت تسمه آهنی از نوع ماشینکاری نسبت به انواع دیگر گران تر است. عملیات تاب گیری و لبه گیری در نوار های ماشینکاری به دلیل برش صفحات استاندارد با قیچی برای جلوگیری از خطرات احتمالی مانند لبه های برنده وتیز و همچنین رفع تاب خوردگی انجام می شود. استفاده از تلورانس بسیار کم در قیمت تسمه از نوع ماشینکاری مؤثر است.


ترانس
بهترین کیفیت از نظر نوع فولادآلیاژی، شکلظاهری، سطح یکنواخت از نظر توزیع آلیاژها و استفاده از استاندارد های مفید در تسمه های ترانس وجود دارد. قیمت تسمه در نوارهای ترانس به دلیل کیفیت بالا و شکل ظاهری مناسب بالا می باشد. در پروسه تولید نوارهای ترانس از ترکیب نوارهای ماشینکاری و نوردی استفاده می شود و در نهایت با رفع نقطه ضعف و عیب های نوار نوردی و برخورداری از نقاط قوت نوار های ماشین کاری مانند انتخاب بهترین آلیاژو مقاومت بالا، تسمه ترانس به عنوان یکی از بهترین تسمه آهنی ها شناخته می شود. قیمت تسمه آهنی از نوع ترانس با توجه به درجه کیفیت و انتخاب نوع آلیاژتغییر می کند.


تسمه چیست؟
تسمه ها امکان جا به جایی و منتقل کردن نیروی تولید شده از یک موتور به یک موتور دیگر را فراهم می کنند. استفاده از انواع تسمه آهنی در بیش تر صنایع یک احتیاج مهم بوده و جزء شاخص های اصلی صنایع محسوب می شود. برای به دست آوردن قابلیت های سادگی و پایین آوردن هزینه می توانید از نوارهای آهنی استفاده کنید. مهندسین و افراد فعال در صنایع مختلف برای به ست آوردن قابلیت های سادگی و هزینه های پایین باید با قیمت تسمه و مزایای آن بیشتر آشنا شوند.
تسمه به شکل یک حلقه و از مواد اولیه فولاد آلیاژی جهت انعطاف بالا ساخته می شود. از نوارها برای منتقل کردن انرژی مختلف بین دویا چند شفت استفاده می کنند.
 وظیفه نوار این است که دور پولی یا قرقره ها حلقه بزند و نیروی ایجاد شده در قرقره اول را به قرقره دوم منتقل کند. از این روش برای منتقل کردن نیرو بین دو مکان با فاصله کم از هم استفاده می شود به همین علت نسبت به روش های سخت مانند استفاده از چرخ دنده دارای هزینه های کم تر است و در نتیجه می توانید خرید به صرفه و مناسبی را انجام دهید. قیمت تسمه با توجه به زمینه کاربرد در صنایع ساخت وسازو یا مصرفی ساختمانی وصنعتی باهم متفاوت است.
مزایای تسمه آهنی عبارت اند از:
احتیاجی به موازی بودن دقیق شفت ها مانند چرخ دنده را ندارد.
در مقابل تغییرات ناگهانی تحمل بار بسیار مقاوم هستند.
سر و صدای زیاد تولید نمی کنند.
راندمان کاری بالاتر به نسبت زنجیر دارد یعنی حدود 90 الی 98 درصد و در معمول ترین حالت 95 درصد راندمان تسمه آهنی از زنجیر بالاتر است. علاوه برراندمان بالا
احتیاج به روغن کاری ندارد. با توجه به این قابلیت های مثبت قیمت تسمه از زنجیر بسار کم تربوده و وزن سبک تری دارد.


سایزهای مختلف تسمه

سایزهای مختلف تسمه با توجه به عوامل زیادی تعیین می شود. قیمت تسمه می تواند با توجه به سایزهای مختلف آن نیزمشخص شود. یکی از مهم ترین عوامل مؤثربر سایز نوارها، میزان بار قابل حمل است. یعنی با توجه به میزان باری که می تواند تحمل کند، سایزمورد نظر نوار تولید می شود. با توجه به انواع مختلف تسمه آهنی، تولید با سایزهای ثابت و دلخواه انجام می شود. سایزهای ثابت نوار با توجه استانداردهای مطرح جهانی تعیین می شوند و سایز های دلخواه با توجه به نظر سفارش دهنده گان مشخص می شوند امّا بهتراست که سایز های دلخواه به استانداردها نزدیک باشند تا در هنگام استفاده با مشکلات مهم مانند عدم تحمل بارمواجه نشوید. بنابراین در بسته بندی های تسمه آهنی می توانید شاهد سایزهای مختلف آن باشید.  
عوامل موثر بر روی قیمت تسمه
عوامل مختلفی می تواند بر روی قیمت تسمه تاثیر داشته باشد که از مهم ترین آن ها  می توان به نوع محصول، سایز، حالت ظاهری، نوع استاندارد، محل بارگیری، محل تحویل، واحد تولیدی، قیمت لحظه ای تسمه، نرخ ارز، میزان تورم، شرایط اقتصادی و موارد دیگر اشاره کرد. همچنین هر نوع تغییر قیمت در فلز و محصولات مشابه نوار آهنی می تواند بر روی قیمت تسمه تاثیر داشته باشد و همچنین نوسانات قیمت ماده اولیه می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت تسمه داشته باشید. جهت بررسی قیمت تسمه آهنی می توانید به جداول قیمت محصول در مرکز تجارت گرام مراجعه کنید تا علاوه بر قیمت های مصوب از کلیه تولید کننده گان تسمه، نگرانی هم بابت کیفیت آن نداشته باشید.


راهنمای خرید تسمه

جهت خرید تسمه نیز مانند هر محصول دیگر باید در این باره اطلاعات کاربردی داشته باشید امّا عدم آگاهی از اطلاعات مهم نوارهای آهنی نگران کننده نیست به این دلیل که مشاوران و کارشناسان مرکز تجارت گرام به صورت تلفنی و آنلاین آماده پاسخگویی به سؤالات احتمالی در زمینه خرید وفروش انواع تسمه ها هستند. از طریق مرکز می توانید با کلیه تولید کننده گان انواع تسمه های فولادی ارتباط برقرار کنید. برای خرید تسمه دقت لازم از نظر میزان آلیاژهای به کاررفته در نوارها که تعیین کننده کیفیت محصول هستند را اشته باشید و قبل  از خرید درباره آن به خوبی تحقیق کنید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین تسمه آهنی را تهیه کنید.
مرکز تجارت گرام به صورت رسمی ارتباط خریداران را با تولیدکننده گان برتر تسمه آهنی برقرارمیکند و امکانات بسیاری مانند جدول های قیمت به روز در زمینه قیمت تسمه را در اختیار مشتریان قرارمی دهد تا بتوانند به صورت کلی با تمام تولیدکننده گان ارتباط برقرار کرده و از قیمت تسمه مطلع شوند جهت دسترسی به این امکانات می توانید به بخش جامع فلزات آهنی مراجعه کرده و زیرمجموعه  انواع تسمه را مشاهده و بررسی کنید.