× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

شمش و ساچمه فولادی

 قیمت شمش و ساچمه و فولادی، قیمت کارخانه وتولیدی

 

انواع ساچمه فولادی

با تعریف و شناسایی انواع ساچمه فولادی می توانید برای خرید بهترین نوع محصول اقدام کنید. قیمت شمش و ساچمه فولادی می تواند با توجه به قیمت فولاد در انواع محصولات فولادی متغیر باشد. آشنایی با انواع ساچمه فولادی و شمش در شناسایی محصول بیشتر کمک می کند و درنهایت خیلی راحت می توانید با عاملّیت فروش مجازمحصول در مرکز تجارت گرام، خرید محصول را با کمترین قیمت شمش آهن انجام دهید. قیمت شمش آهن امروز و روزهای آینده به صورت لحظه ای در جدول قیمت شمش و ساچمه فولادی مرکز قابل مشاهده است.
انواع ساچمه براساس بهترین استاندارد در سایز های متفاوت و با قطرهای مختلف تولید می شوند. کوچیک و بزرگ بودن منحنی در انواع ساچمه فلزی با توجه به نوع کاربرد، کارایی متفاوت در قطعات صنعتی دارد. در حالت کلی هرچه منحنی ساچمه کوچکتر باشد عملیات تمیزکاری و یا پولیش را بهتر و سطحی صاف تر در قطعه ایجاد می کند، برعکس در انواع ساچمه با سایز بزرگ منحنی، پولیش کاری خشن تر بر روی قطعه انجام شده و سطح زبرتری ایجاد می کنند. بنابراین قیمت شمش و ساچمه فولادی می تواند بر مبنای سایز درشتی و ریزی محصول هم تعیین شود.  سایز و یا گرید انواع ساچمه فلزی  به عنوان شاخص اصلی و تعیین کننده ویژگی های نهایی سطوح فلزی و قطعاتی است که عملیات تمیزکاری به واسطه ساچمه ها روی آن ها انجام شده است.
انواع ساچمه فلزی به دلیل استفاده از فولاد های آلیاژی در برابر فشار مقاومت بالایی دارند. نوسانات فولاد آلیاژی در قیمت شمش و ساچمه فولادی مؤثر است. طبقه بندی انواع ساچمه براساس سایز استانداردهای بین المللی مهندسی شده انجام می شود. انواع مختلف منحنی، بسته به میزان مقاومت، سختی، تراکم و یا دانسیته تا 3 هزار بار مورد استفاده می باشد. از مهمترین قطعات بلبرینگ، ساچمه است در حدی که به ساچمه فولادی ریز، ساچمه بلبرینگ هم می گویند. شکل گرد و کروی و نوع فولاد محصول باعث مقاومت بالا ساچمه فلزی در برابر فشار می شود. قیمت شمش و ساچمه فولادی می تواند به میزان سختی و استحکام فولاد به کار رفته شده در محصولات بستگی داشته باشد. همچنین سرعت تمیزکننده گی محصول فولادی به میزان سختی و مقاومت جنس فولاد آن بستگی دارد به این طریق که هرچه کیفیت فولاد از نظر آلیاژشدن بالاتر باشد درنتیجه مقاومت و سختی محصول هم بالا رفته و در نهایت سرعت عملیات تمیزکاری  بالا می رود .
خرید انواع ساچمه فولادی با بالاترین کیفیت مواد اولیه از کلیه تولیدکننده گان مطرح ایران عبارتند از:
ساچمه فولادی گرد
ترکیبی از ساچمه سوزنی و گرد است که ویژگی های ساچمه گرد را همراه با نفوذپذریر ساچمه سوزنی دارد.
ساچمه فولادی سوزنی
نوع سوزنی ساچمه فولادی در کارهای ریز و یا کوچک کاربرد فراوان دارد و همچنین به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد. ساچمه های سوزنی نیاز کمبود فضای بسیاری از دستگاه های صنعتی را رفع می کنند به این صورت که با استفاده از محصول می توان تا حد ممکن اندازه دستگاه را کم کرده و از این راه به تولید یک دستگاه حرفه ای و ظریف پرداخت.
ساچمه فولادی مخروطی
محصول مخروطی با توجه به شکل ظاهری  فشاربار را درتمام نقاط به خوبی پخش می کند. شکل مخروطی باعث سهولت توازن در فشار بار های سنگین می شود در نتیجه از بروز انواع مشکلات جلوگیری می کند.
محصول فولادی استوانه ای
ویژگی های تحمل بار در فشار های سنگین و چرخش با سرعت بسیار بالا به این نوع از ساچمه ها تعلّق دارد.
شمش فولادی چیست؟
زمانی که  فولاد  به طور مستقیم از توليد به مصرف نورد برسد به آن شمش آهن  يا بيلت گفته مى شود. بیلت یا شمش با نام شمشال نیز در بازار خرید و فروش شمش آهنی به خریداران عرضه می شود که به طورمعمول طول شمشال بیشتر  از شمش است و همچنین سطحی به شکل دایره یا مربع با عرض کمتر از ۱۵سانتی متر دارد. از شمشال بیشتر برای تولید انواع پروفیل های فولادی مانند میلگرد و سیم استفاده می شود.
ماده اولیه تولید فولاد، سنگ آهن است. بنابراین قیمت شمش آهن به هزینه های استخراج سنگ آهن هم بستگی دارد به این دلیل که برای تولید فولاد از  فرآیند های زمان بر طولانی  همراه با سختی و هزینه زیاد استفاده می شود. بیشتر سنگ آهن های استخراج شده  جهان در کوره ‌های بلند مورد استفاده قرار می گیرند. طی پروسه تولیددر کوره‌ ها، پس از مرحله پیش پخت و کلوخه سازی، کک و آهک را به کوره اضافه می‌کنند تا آهن را از سنگ آهن جدا کنند و در نهایت از این طریق فلز آهن استخراج می شود و برای تهیه انواع مقاطع آهنی به کار می رود. قیمت شمش و ساچمه فولادی با فرآیند استخراج سنگ آهن و تبدیل به فولاد رابطه مستقیم دارد.
ساچمه فولادی چیست؟
ساچمه  فولادی که به آن شات و گریت فولادی نیز گفته می شود، رایج ترین ساینده  فلزی است که در تکنیک های پلاستینگ یا تمیز کای صنایع بکار می رود. از ساچمه فولادی برای از بین بردن پوسته های اکسیدی، زنگ و رنگ قدیمی و ماسه زدایی از قطعات ریخته گری و همچنین عملیات شات پینینگ استفاده می گردد. انواع مختلف شمش و ساچمه فولادی در مرکز مجاز تجارت گرام از جانب کلیه کارخانه های تولیدی محصول در حال خرید و فروش است. قیمت شمش و ساچمه فولادی در جدول قیمت مخصوص محصولات به صورت روزانه و لحظه ای در اختیار خریداران قرار دارد. خرید و ارسال محصولات با قیمت های مصوب به سراسر ایران انجام می شود.

سایت تجارت گرام مرجع استعلام قیمت آهن الات و قیمت انواع محصولات صنعتی میباشد.
 

 

کاربرد ساچمه فولادی

کاربرد ساچمه فولادی به این معنا است که باید زمینه های صنعتی استفاده از این محصول فولادی را شناسایی کنید. کاربرد محصول در صنایع مختلفی نظیر قطعه سازی می باشد به گونه ای که در هرنوع کاربرد یک نوع عملکرد مانند تمیز کاری از خود نشان می دهد. عملکرد های تحمل بار ناشی از فشارهای سنگین و جلوگیری از خوردگی و اصطحکاک در انواع دستگاه ها از سایر کاربرد های محصول به شمار می روند. شناسایی این کاربردها باعث آشنایی دقیق محصول شده و درزمان خرید می تواند ارزان ترین قیمت شمش و ساچمه فولادی را مشخص کند. قیمت شمش و ساچمه فولادی بر پایه قیمت شمش آهن می چرخد. اطلاع از قیمت شمش آهن آنلاین در به دست آوردن قیمت لحظه ای شمش آهن بسیار کمک کننده است.  
از کاربرد های اصلی محصول می توان به این مطلب اشاره کرد که ساچمه فولادی به عنوان یک کمک کننده اصلی در قطعات صنعتی مانند بلبرینگ می تواند اصطحکاک بین دو قطعه یا دو سطح را به شدت کاهش دهد.
کاربردی ترین استفاده از انواع ساچمه در اسلحه و دستگاه های صنعتی می باشد.
کاربرد محصول در دستگاه های پزشکی و اشعه ایکس به فور دیده می شود.
استفاده از ساچمه فولادی در ساخت زیور آلات
کاربرد ویژه ساچمه فولادی ضد زنگ در صنعت اسپری سازی مانند اسپری رنگ، اسپری عطر، اسپری مواد شیمیایی و...
کاربرد در ساختار پیچ های ساچمه ای مورد استفاده در صنعت فولاد
ساچمه فولادی ضد زنگ مورد استفاده در صنایع غذایی و کشاورزی
ساچمه های تجاری و صنعتی مورد استفاده در بخش انرژی مانند کارخانه های زغال سنگ و...
کاربرد تخصصی ساچمه فولادی در اتصالات قطعات مختلف
 استفاده در انواع بلبرینگ و یاتاقان
قیمت شمش و ساچمه فولادی در مرکز تجارت گرام به عنوان نمایند رسمی کارخانه های تولید ساچمه فولادی و شمش برحسب قیمت شمش آهن به صورت لحظه ای به روزرسانی می شود. جهت رافاه خریداران جدول قیمت شمش و ساچمه فولادی در بخش فلزات آهنی به صورت لحظه ای قابل مشاهده است. با وجود فروش آنلاین انواع ساچمه فولادی و شمش فولادی به همراه قیمت شمش آهن آنلاین، دسترسی به محصول برای سراسر ایران مهیّا می باشد. نکته قابل توجه این است که تجارت گرام، عاملیّت فروش کلیه کارخانه های تولیدی ساچمه فولادی و شمش با قیمت های بدون واسطه برای سراسر کشور می باشد.

 

02122791943