× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت ورق آجدار، قیمت روز ورق آجدار در تمامی سایز ها

 


عوامل موثر بر قیمت ورق آجدار

قیمت ورق آجدار به عوامل مختلفی وابسته است. مهم‌‌ترین عامل در تعیین قیمت ورق آجدار، جنس آن است. بهترین نرخ و کیفیت مربوط به ورق آجدار استیل است. دیگر جنس‌‌ها مانند آلومینیوم در رده‌‌های بعدی قرار دارند.
کیفیت تولید نیز نقش اساسی را در قیمت ورق آجدار ایفا می‌‌کند. هر‌‌چقدر فر‌‌آیند تولید بیشتر از استاندارد‌‌های جهانی پیروی کند، محصول نهایی و تمام شده کیفیت بالاتری خواهد داشت و رضایت بیشتری را برای شما به همراه دارد. مسئله‌‌ای که مطرح است این است که هزینه‌‌ی پرداختی شما در چنین شرایطی ممکن است بالاتر باشد اما در ازای هزینه‌‌ی بیشتر شما کیفیت بالاتری دریافت خواهید کرد. ورق آجدار از طریق روش نورد گرم تولید می‌‌شود. این روش تولید در عین سادگی نکاتی دارد که برای بالا بردن کیفیت ورق آجدار باید به آن توجه کرد. مانند استفاده از غلتک متناسب با خصوصیات ورق و شرایط متالوژیکی و مکانیکی.
هم‌‌چنین قیمت انواع ورق آجدار در قیمت آن نیز موثر است. هر مدل از ورق آجدار وزن مخصوص به خود را دارند و این مسئله در قیمت ورق آجدار تاثیر دارد.
اگر شما ورق آجدار را از خارج از ایران وارد کنید، قیمت ارز با قیمت ورق آجدار رابطه‌‌ی مستقیمی خواهند داشت.


راهنمای خرید ورق آجدار

در خرید ورق آجدار شما این امکان را دارید تا خرید را از تولید‌‌کنندگان ایرانی و یا خارجی انجام دهید. در صورتی که تصمیم به وارد کردن محصول بگیرید باید مراحل گمرکی را نیز در نظر بگیرید.
اما به صورت کلی اولین قدم شناخت انواع ورق آجدار و کاربرد هر نوع است. تشخیص اینکه چه مدلی برای کسب و کار و یا نیاز شما متناسب است بسیار حائز اهمیت است. داشتن اطلاعات کافی و درست در این زمینه به شما کمک می‌‌کند تا علاوه بر صرفه‌‌جویی و استفاده بهینه از سرمایه خود، زمان و روند کاری را نیز به هدر ندهید.
علاوه بر نوع، ضخامت ورق آجدار نیز می‌‌تواند بین تولید‌‌کنندگان مختلف متفاوت باشد که باید قبل از خرید از انواع آن مطلع شد.
در مرحله‌‌ی بعد باید از کیفیت تولیدی و فر‌‌آیند تولید‌‌کننده مطلع باشید. هم‌‌چنین اینکه ورق آجدار را از قراضه یا شمش فولادی تهیه می‌‌کنند بسیار مهم است.
شما این امکان را دارید که از تولید‌‌کنندگان مختلف قیمت را استعلام کنید تا بتوانید مناسب‌‌ترین خرید ورق آجدار را انجام دهید.

 

ورق آجدار چیست؟
ورق آجدار نوعی ورق فلزی است که روی آن شبکه‌‌های لوزی شکل برجسته شده است. این برجستگی‌‌ها به صورت منظم روی ورق‌‌ها حک شده است. جنس این ورق‌‌ها می‌‌تواند آلومینیوم، استیل، روغنی و یا ورق سیاه باشد.
به طور کلی اگر مراحل تولید این ورق‌‌ آجدار را با مراحل تولید ورق سیاه مقایسه کنیم، تنها تفاوت در وجود یک غلتک طرح‌‌دار است که ورق سیاه را به ورق آجدار تبدیل می‌‌کند.
کاربرد ورق آجدار بسیار زیاد است. ورق آجدار در راه‌‌پله‌‌ها و پله‌‌ها برای جلوگیری از افتادن و سر‌‌خوردن افراد استفاده می‌‌شود.
در یدک‌‌کش‌‌ها و وسیله‌‌های بار‌‌بری نیز از ورق آجدار استفاده می‌‌شود تا آسیب کمتری به وسایل نقلیه وارد شود و هم یک فضای اصطحکاکی ایجاد شود. کف اتاق‌‌ها، وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون یا وانت‌‌بار‌‌ها نیز استفاده می‌‌شود.

 

نحوه تولید ورق آجدار

در تولید ورق آجدار با روش منبت کاری نقوش برجسته یا عمیق را بر صفحه فلزی طراحی می‌کنند. این فرآیند می‌تواند بسته به سفارش خرید ورق آجدار، با قالب‌های نر و ماده انجام گیرد. دیگر نحوه تولید ورق آجدار، با عبور دادن صفحه یا قطعه فلزی میان نوردها الگوی مطلوب قالب می‌خورد که قیمت ورق آجدار را متفاوت خواهد‌ نمود. با اعمال گرما و فشار بر صفحه فلزی، بسته به اینکه چه روشی مورد نیاز است، قالب‌زنی رخ می‌دهد، چراکه باید قیمت ورق آجدار بهینه باشد تا خرید ورق آجدار نیز بیشتر گردد. با عبور از قالب‌های نر و ماده، طرح بر روی فلز نقش می‌بندد و به طرف خواهان خرید ورق آجدار تحویل داده می‌شود.

انواع ورق آجدار


ورق آجدار فولاد ضد زنگ
انواع ورق آجدار در بازار وجود دارد. قیمت ورق آجدار برای هر جنس فرق می‌کند. دوام و قیمت ورق آجدار فولادی نسبت به دوام و قیمت ورق آجدار دیگر فلزها  بالاتر است. همچنین در کنار تاب‌آوری وزن سنگین، باتوجه به فرم‌پذیری بالا می‌تواند در شرایط متفاوت به کار رود. نظر به ضدزنگ بودن، خرید ورق آجدار فولادی مناسب رطوبت و مقاوم نسبت به خوردگی است. خرید ورق آجدار فولادی برای مصارف صنعتی معقول است اگرچه بالاترین قیمت ورق آجدار را دارا باشد.


ورق آهنی
هرکدام از مدل‌های مختلف ورق آجدار مشتری خود را دارند و خرید ورق آجدار آهنی نیز تقاضای زیادی دارد. ورق آهنی، مقاومت کمتری علیه خوردگی داشته و زودتر مستهلک می‌شود پس باید هنگام خرید ورق آجدار آهنی به این نکات دقت شود. قیمت ورق آجدار آهنی حتی با طرح‌های مختلف مانند عدس و بید و ...، ارزان ترین است. همچنین پشت صفحه آن‌ها صاف است که مناسب بستن آن‌ها به سطوح مانند کف اتاق است. قیمت ورق آجدار آهنی نیز در دسته ارزان است در نتیجه خرید ورق آجدار آهنی منجر به کاهش هزینه می‌شود.


ورق گالوانیزه
انواع ورق آجدار استحکام متفاوتی دارند. گالوانیزه‌ها مقاومت نسبی علیه خوردگی دارند و در رمپ و بالابر استفاده می‌گردند، زیرا قیمت ورق آجدار گالوانیزه متناسب است. ورق‌های گالوانیزه به افراد خواهان خرید ورق آجدار به دو شکل صفحه یا رول ارایه می‌شود. با توجه به مقاومت نسبت به خوردگی آنها مناسب کاربرد در کف شناورها و سقف‌های شیروانی هستند. ورق گالوانیزه حد وسط را برای قیمت ورق آجدار دارا
می باشد. که خرید ورق آجدار گالوانیزه را انتخابی مطلوب می‌نماید. قیمت ورق آجدار گالوانیزه با توجه به مشتری طرف خرید ورق آجدار گالوانیزه تعیین می‌شود.


ورق آجدار فابریک
انواع ورق آجدار متفاوت اند. در آجدار فابریک، ورق در پوشش مضاعفی از آج قرار می‌گیرد. به تبع آن وزن ورق اضافه می‌گردد، البته سطح پشتی صاف و روان است. حالا نیم دهه است که این ورق در داخل تولید می‌گردد که قیمت ورق آجدار را پایین‌تر آورده است. قیت ورق آجدار فابریک نسبت به قیمت ورق آجدار پرسی، گزینه گرانتر خرید ورق آجدار خواهد بود. ضخامت ورق آجدار فابریک در قیمت ورق آجدار فابریک اثر دارد پس با توجه به نیاز طرف خرید ورق آجدار اناع متفاوتی به خود می‌گیرد.


ورق آجدار پرسی
این ورق، ساده و محصول فشار بوده و علت کم بودن قیمت ورق آجدار پرسی نیز همین است. سطح پشتی خلا داشته و تدریجا دفرمه و اصطکاکش کم می‌گردد. بنابراین، این ورق ها مناسب مکان‌های کم گذر هستند. کم‌ترین قیمت ورق آجدار برای خرید ورق آجدار پرسی است. اگرچه در صورت نیاز طرف خرید ورق آجدار، می‌توان ضخامت را افزایش داد که البته قیمت ورق آجدار نیز بالا می‌رود.

کاربرد ورق آجدار

خرید ورق آجدار انتخاب مناسبی علیه قدرت‌های فرسایشگر طبیعت است. علاوه بر اینکه خرج کم و دوام بالا دارند و کاربرد ورق آجدار را در معماری و ساختمان سازی عیان می‌کند که هدف قشر مهندس و معمار از خرید ورق آجدار است. مناسب بودن قیمت ورق آجدار منجر به استفاده‌ی رایج‌تر آن در صنعت ساختمان، در سایه بان‌ها، و راه‌آهن و ... شده است.
استفاده در مرسولات و محصولات به دلیل ظاهر آراسته از دیگر موارد خرید ورق آجدار است. مقاومت و قدرتش موجب شده در مرسولات ارزشمند استفاده گردد و از رده‌های مختلف به لحاظ قیمت ورق آجدار، در لیست خرید ورق آجدار فروشگاه‌ها قرار گیرند. خرید ورق آجدار در این موارد لوکس علی‌رغم بالا بودن قیمت ورق آجدار مقرون به صرفه است. در پزشکی که از حیطه‌های خرید ورق آجدار است در ابزار‌آلات و لوازمی مانند عصا و ابزارهای پیچیده کاربرد دارند. اگرچه قیمت ورق آجدار بالا است، در چنین مواردی، خرید ورق آجدار معقول به نظر می‌رسد.


قیمت ورق آجدار و خرید ورق آجدار
بعد از خرید ورق آجدار، حالا به قیمت ورق آجدار می‌پردازیم: قیمت ورق آجدار به ضخامت، بهای ورق سیاه، پرسی/فابریک بودن و نوع وررق بستگی دارد. علاوه بر این‌ها، هزینه کارخانه تا بازار نیز، بر هزینه‌ خرید ورق آجدار اضافه می‌شود. بنابراین قیمت ورق آجدار ناشی از این 5 مورد است.