× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت سنگ سیلیس ، خرید و فروش انواع سنگ سیلیس

  عوامل مختلفی قیمت سنگ سیلیس در بازار را تعیین می‌کنند؛ از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت سنگ سیلیس می‌توان به کاربرد مصرف، درجه کیفی و نحوه بسته‌بندی اشاره کرد. بسته‌بندی سنگ سیلیس در کنار حجم سفارش نیز بر قیمت نهایی سنگ سیلیس مؤثر است.

درجه کیفی سنگ سیلیس به‌طورکلی ناشی از سایزبندی دانه‌های سنگ سیلیس و درصد خلوص است. قیمت سنگ سیلیس مورداستفاده در صنایع مختلف که نیازمند استفاده از درجات کیفی ممتاز (برای صنایع کاشی یا پشم‌شیشه) ، درجه‌یک (برای ریخته‌گری و تصفیه آب) یا درجه‌دو (تولید آجر) هستند، با یکدیگر متفاوت است. قیمت سنگ سیلیس در ساختار آمورف که برای تولید سیلیکاژل استفاده می‌شود نیز با موارد قبل تفاوت زیادی دارد. 

بنابراین برای بررسی نهایی قیمت سنگ سیلیس لازم است کاربرد مصرف آن (برای تعیین درجه کیفی)، میزان مصرف و بسته‌بندی مورد تقاضا اعلام شده تا کارشناسان شرکت نسبت به اعلام قیمت نهایی سنگ سیلیس اقدام کنند. 

 

راهنمای خرید سنگ سیلیس

خرید سنگ سیلیس با درجات کیفی متفاوت برای مقاصد مختلف صنعتی صورت می‌گیرد. ازآنجاکه فاکتورهای مهم در خرید سنگ سیلیس برای ساختمان‌سازی با خرید سنگ سیلیس برای استفاده در صنعت تولید کاشی و سرامیک یا به‌عنوان نیمه‌هادی الکتریکی متفاوت است، لازم است تا نکاتی رعایت شوند:

1- درجه کیفی سنگ سیلیس ارتباط مستقیم با ساختار شیمیایی سنگ دارد. درصد سیلیس در هر کانی و مقادیر سایر اکسیدهای فلزی در کانی با هم تفاوت دارند. این مسئله بر ساختار شیمیایی، خواص فیزیکی و در نهایت فاکتورهای مؤثر بر قیمت و خرید مؤثر است.

2- آنالیز شیمیایی سنگ سیلیس می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در خرید سنگ سیلیس داشته باشد. در برگه‌های آنالیز درصد مواد مختلف متشکله ذکر شده است؛ ازاین‌رو می‌توان از خرید سنگ سیلیسی که دارای ترکیباتی است که به کاهش خواص فیزیکی موردنظر در صنعت می‌انجامد، جلوگیری کرد.

3- کانی‌شناسی و آنالیز فیزیکی سنگ نیز از فاکتورهایی است که در هنگام خرید سنگ سیلیس باید موردتوجه قرار گیرد. بررسی فیزیکی سنگ سیلیس، دانه‌بندی سنگ و نحوه خردشدگی سنگ را نشان می‌دهد که این مسئله در انتخاب سنگ سیلیس مناسب و در هنگام خرید تعیین‌کننده است. 

 

سنگ سیلیس به‌عنوان یکی از فراوان‌ترین سنگ‌های معدنی، کاربردهای متنوع صنعتی دارد، ازاین‌رو قیمت سنگ سیلیس و فاکتورهای مؤثر در هنگام خرید سنگ سیلیس برای صاحبان صنایع موردتوجه است. 

سنگ سیلیس چیست؟

سیلیکون دی‌اکسید یا سنگ سیلیس، یکی از پرکاربردترین مواد معدنی در بخش‌های مختلف صنعت است. ساختار بلورین SIO2 در طبیعت و در پوسته زمین به‌وفور یافت می‌شود. سنگ سیلیس تنها ترکیب پراستفاده از سیلیسیوم نیست؛ بلکه این عنصر پرمصرف در ۵۹ درصد ترکیبات مختلف و با ساختارهای مختلف شیمیایی وجود دارد.

در صنعت از سنگ سیلیس در تولید کاشی، شیشه و تولید سرامیک و حتی ظروف چینی استفاده می‌شود. کاربرد عمده دیگر سنگ سیلیس در تولید پشم‌شیشه و ماسه سنگ خورد شده، است که همین کاربرد اخیر آن را مبدل به یکی از پرمصرف‌ترین مواد در صنعت ساختمان کرده است.