× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت لوله داربستی، خرید لوله داربستی با حمل و نقل سریع

 

عوامل مؤثر بر قیمت لوله داربستی

نخستین عامل مؤثر بر قیمت لوله داربستی، کیفیت آن است. کیفیت این محصول بر اساس آلیاژهای مختلفی که در روند تولید توسط کارخانه‌ها به کار می‌رود، متنوع است. قیمت لوله داربستی با توجه به برندهای آن، متفاوت است. قیمت لوله داربستی بر اساس طول و سایز آن که مشخص‌ کننده قطر داخلی و خارجی لوله است، بستگی دارد. عواملی مانند جنس لوله داربستی و وزن که متأثر از ضخامت و سایز آن است، بر قیمت لوله داربستی تأثیر می‌گذارد.
قیمت لوله داربستی با توجه به نوع درزدار و بدون درز در بازار دارای قیمت‌های مختلفی است. نوع درزدار لوله‌ها در مقایسه با بدون درز از هزینه تولید کمتری برخوردار بوده و به مراتب قیمت پایین‌تری دارد، ولی نوع بدون درز از ایمنی بیشتر و قیمت بالایی برخوردار است. قیمت لوله داربستی به صورت شاخه‌ای و وزنی محاسبه می‌شود؛ بنابراین اگر قیمت لوله داربستی سبک، شاخه‌ای محاسبه شود نسبت به نوع سنگین آن، ارزان است ولی در محاسبه وزنی، قیمت لوله‌های سبک و سنگین تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت لوله داربستی، ضخامت آن است که بیشتر در ضخامت 2 و 2.5 به فروش می‌رسد.    

 

راهنمای خرید لوله داربستی

لوله داربستی از تنوع زیادی برخوردار نیست ولی از آنجایی که با جان افراد ارتباط مستقیم دارد، در زمان خرید لوله داربستی رعایت نکاتی ضروری است. برای خرید لوله داربستی باید به برند این محصول توجه داشت که توسط کدام واحدهای صنعتی ساخته شده‌است و از میان آن‌ها بهترین برند را انتخاب کرد. در هنگام خرید لوله داربستی با توجه به مصرف بالای این محصولات در ساختمان‌سازی، افراد به یک راهنمای خرید جامع نیاز دارند. برای خرید لوله داربستی دریافت مشاوره از کارشناسان خبره بسیار مفید است.
در هنگام خرید لوله داربستی بهتر است افراد از تغییرات لحظه‌ای نرخ لوله داربست آگاهی داشته باشند تا محصول را با قیمت مناسب تهیه کنند. برای خرید لوله داربستی مراجعه به مراکز معتبر بسیار حائز اهمیت است. مراکز تولیدی و کارخانه‌ها بهترین مکان برای تهیه این محصولات است؛ زیرا بدون واسطه و با قیمت مناسب می‌توان خرید کرد.

 

لوله داربستی چیست
لوله داربستی لوله سیاه فلزی است که 3 یا 6 متر طول دارد و در دو نوع سبک و سنگین برای شرایط وزنی مختلف ساخته می‌شود. لوله داربستی با نام لوله صنعتی نیز در بازار مطرح است. این لوله‌ها به عنوان انتقال‌دهنده سیالات کاربرد ندارد و از این جهت در معرض آزمایش‌های آب و گاز قرار نمی‌گیرد. این لوله‌ها فقط برای اسکلت‌بندی داربست و سازه‌های صنعتی کارایی دارد. داربست از متصل کردن لوله‌های داربست برای دسترسی به قسمت‌های بلند و دشوار ساختمان ایجاد می‌شود. این لوله‌ها به وسیله بست‌های مخصوصی به یکدیگر وصل می‌شوند. لوله داربستی در سایزهای متفاوتی تولید میشود که متداول‌ترین آن 1.2 1 اینچ یا نمره 5 است. لوله‌ها از ورق سیاه با روش نورد گرم و از جنس فولاد و گالوانیزه ساخته می‌شود. لوله داربستی در دو مدل درزدار و بدون درز در بازار موجود است، ولی معمولا تولید مدل بدون درز آن بیشتر است؛ زیرا ایمنی بالایی دارد.

 

انواع داربست مزایا و معایب هرکدام

خرید لوله داربستی متناسب با کاربرد این نوع لوله ها صورت می گیرد. برای خرید لوله داربستی باید پیش از خرید لوازم ولوله ها با انواع لوله داربستی آشنا شده و مزیت ها و نزی معایب هرکدام را بشناسیم. قیمت لوله داربستی در بازار ساختمان سازی برای انواع مختلف فرق می کند. برای مثال قیمت لوله داربستی برای داربست هایی که برای محل های خاص و در معرض رطوبت قرار دارند متفاوت است. همچنین قیمت لوله داربستی برای ساختمان سازی های مرتفع متناسب با نوع لوله داربستی بالاتر است. سازه ی داربست به انواع مختلفی دسته بندی می شود که در ادامه به معرفی آن ها و نیز مزایا و معایب هرکدام به تفکیک خواهیم پرداخت.

 

داربست مثلثی

قیمت لوله داربستی در کیفیت و کاربرد های مختلف متفاوت است. کاربرد های متنوع داربست ها نیز در میزان خرید لوله داربستی تاثیر گذار است. داربست مثلثی یکی از انواع پر کاربرد داربست ها در صنعت ساختمان سازی هستند. یکی از مزیت های داربست مثلثی نصب و راه اندازی بسیار راحت آن ها است. معمولا افراد مبتدی هم می توانند با در نظر گرفتن قیمت لوله داربستی، اقدام به خرید لوله داربستی کنند و با کمی آموزش آن ها را سرپا نمایند.
در داربست مثلثی، تعدادی مشخص لوله داربستی به شکل مثلثی و با کمک اتصالات لازم پیوند می خورند. مثلث ها در داربست مثلثی به روش نر و ماده به هم پیوند می خورند. داربست مثلثی به طول های 0.5 تا 1 متر ساخته می شود. البته عرض این داربست ها 1.2 متر می باشد. قیمت فولاد و آهن بر روی قیمت لوله داربستی تاثیر ویژه می گذارد. این موضوع خرید لوله داربستی از جمله داربست مثلثی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

 

داربست چکشی-ستاره‌ای

لوله داربستی همچنین به شکل ترکیبی چکشی- ستاره ای نیز مورد استفاده قرار می گیرد. داربست چکشی ستاره ای از یک ساختار منظم با پایه های عمودی به طول 3 متر تشکیل شده است. علاوه بر این لوله داربستی های مهار افقی نیز وجود دارند. مهار های افقی به نحوی در داربست قرار می گیرند که ستون های داربست مثلثی بر روی آن ها پیاده شوند. لازم به ذکر است که این مهار های افقی به آسانی و با کمی فشار و ضربه روی ساختار داربست قرار می گیرند. مزیت این داربست ها این است که به راحتی می توان آن ها را باز کرده یا جمع آوری کرد. همچنین این داربست ها به نحوی هستند که می توان آن ها را متناسب با ارتفاع دلخواه تنظیم کرد.

 

داربست چکشی کاسه‌ای

داربست چکشی-کاسه ای یکی دیگر از انواع داربست ها می باشد که دارای مهار های افقی و تعدادی لوله داربستی قائم است. طول لوله های پایه در این داربست از 0.6 متر تا 3 متر متغیر است. مزیت این نوع داربست در تنظیم راحت ارتفاع و نیز وجود سرجک ها و پایه های قابل تنظیم است. همچنین این داربست در کار های مرتفع نیاز به لوله های مهار افقی ندارد. خرید لوله داربستی برای این نوع داربست ها بسیار پر تقاضا است. از این نوع داربست در ساخت سقف های گنبدی و غیر تخت و نیز ارتفاع های بلند استفاده می شود.   
 

داربست معلق

از این داربست ها برای کاربرد هایی استفاده می شود که به دلیل شرایط خاص زمین نمی توان داربست را بر روی سطح زمین پیاده کرد. برای این مشکل داربست را بر روی دیوار نما پیاده می کنند. نحوه ی تشخیص این دارست ها آسان است. معمولا داربست های معلق از بدنه ی ساختمان در حال ساخت بیرون زده و قابل تشخیص هستند. قیمت لوله داربستی برای این نوع داربست ها به دلیل شرایط خاص نصب کمی بیشتر است. میزان خرید لوله داربستی در داربست های معلق متناسب با ارتفاع مورد نظر و نیز دیوار نمای کار می باشد.