× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت مشتقات میلگرد، خرید مشتقات میلگرد به صورت مستقیم

 

انواع مشتقات میلگرد

 قیمت مشتقات میلگرد با توجه به انواع آن، نوسانات ارزی بازار آهن و سایر مواد اولیه تشکیل دهنده متغییر است بنابراین در هنگام خرید با بررسی و شناخت انواع مشتقات میلگرد می توانید بهترین نوع آن را با کمترین قیمت تهیه کنید. قیمت آنلاین مشتقات میلگرد به صورت آنی و لحظه ایی در مرکز تجارت گرام قابل مشاهده است به گونه ای که این قیمت ها شامل کلیه تولیدکننده گان مشتقات آهنی از سراسر کشور می شود در واقع در یک لحظه می توانید همزمان قیمت مشتقات میلگرد تمام تولیدکننده گان را مشاهده و بعد از مقایسه جهت خرید با مرکز تماس گرفته و انواع مشتقات آهنی مورد نظر را خریداری کنید.
 مشتقات میلگرد با توجه به نام مورد نظر به انواع محصولات آهنی جانبی اشاره می کند که از میلگرد به دست می آیند در واقع پس از تولید این مقطع آهنی،  محصولات آهنی زیادی می توانند از آن مشتق شوند. به دلیل دامنه وسیع استفاده از این محصول آهنی در سازه های ساختمانی و صنعتی، استفاده از مشتقات آن هم روی کار آمد. مهندسان معماری و سایر افراد پیمانکار وقتی از میلگرد در انواع سازه ها استفاده کردند با بررسی و مطالعه بیشتر این محصول دریافتند که می توان محصولات کاربردی دیگری از این محصول آهنی تولید کرد و با نام مشتقات میلگرد در انواع زیاد به بازار خرید و فروش  وارد شدند. قیمت مشتقات میلگرد در صورت محاسبه اشتباه وزن و یا ضخامت ممکن از هزینه را بالاببرد.
انواع مختلف مشتقات آهنی در داخل و خارج از ایران کاربرد دارند، به دلیل استفاده از آلیاژ آهن در این محصولات، قیمت مشتقات میلگرد همزمان با قیمت آلیاژ آهن تغییر می کند. به دلیل حساسیت استفاده از این محصولات باید از مواد اولیه با کیفیت در تولید آن ها استفاده شود. در زمان خرید انواع مشتقات آهنی از کیفیت کارخانه تولیدی اطمینان حاصل کنید به این طریق که حتماً از استانداردهای مطرح و دقیق در طراحی محصولات استفاده کرده باشد تا کیفیت بالا آن ها حفظ شود. اگر در ساخت مادر این مشتقات از مواد اولیه با کیفیت استفاده نشود در هنگام استفاده در سازه ها امکان عدم تحمل بار برای ساختمان پیش می آید بنابراین عدم توجه به این امر می تواند خطرات مالی و جانی جبران ناپذیری داشته باشد. کیفیت انواع مشتقات محصول آهنی در گرو کیفیت محصول آهنی مادر آن است.
انواع رایج  و پر مصرف مشتقات میلگرد عبارتند از:

مش یا توری مشبک میلگردی
مش یا توری مشبک و یا مش توری یکی از مشتقات میلگرد به شمار می رود قیمت مشتقات آهنی مش به میزان استفاده از آهن در آن بستگی دارد. مش یا توری مشبک از یک شبکه میلگردی به شکل های مربع و یا مستطیل تولید می شود. به این طریق که میلگردهای طولی و عرضی را با زاویه 45 درجه روی هم قرار می دهند و سپس به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک آن ها را در نقاط اتصال مشترکی که تشکیل می دهند به یک دیگر متصل و جوش می دهند. این مش های آهنی مشتق در دو مدل شبکه مش پیش جوش آجدار و شبکه مش پیش جوش ساده ساخته می شوند.
 باتوجه به اینکه محصول مادر از دو طرح  آجدار یا ساده تشکیل می شود بنابراین مشتق مش آن هم باید دارای دو نوع ساده و آجدار باشد. مشتق مش آجدار برای مکان هایی به کار می رود که می خواهند از خاصیت لغزندگی جلوگیری شود. شبکه مش آجدار می تواند برای این مکان ها مناسب باشد. عمده مصرف این شبکه های آهنی در انواع ساختمان ها و سازه های صنعتی مانند کل بدنه ساختمان، کف ساختمان و داخل بتون است. در این بین بیشتر برای مقاومت بتن از آن ها استفاده می شود.
 براساس استاندارد های ایران مش میلگردی عبارت است از بافت هندسی میلگردهای طولی و عرضی با زاویه قائم که در تمام نقاط تقاطع به یکدیگر جوش خورده و متصل شده اند. برای این محصولات هم از استانداردهای مطرح جهانی و ایران استفاده می شود تا در طراحی و خروجی آن کیفیت و حساسیت های وزنی، تحمل فشار و نیروهای وادره حفظ شود. در فرآیند ساخت این شبکه های آهنی باید از جوشکاری مقاوتی و یا نقطه جوش استفاده کرد. قیمت مشتقات آهنی از نوع مش به کیفیت جوش مقاومتی هم بستگی دارد. بررسی قیمت آنلاین مشتقات میلگرد شبکه ای در مرکز تجارت گرام به صورت لحظه ای مهیا است. قیمت مشتقات میلگرد مش در شبکه های آجدار گران تر از شبکه های ساده است. عملیات جایگذاری مفتول ها باید با سرعت بالایی انجام شود بنابراین استفاده از شبکه مش یا توری های مشبک بهترین انتخاب برای بالابردن سرعت در این عملیات است. پروسه حمل و نقل و هزینه های مصرفی در توری های مش بسیار آسان و به صرفه است.


عوامل مؤثر در قیمت مش میلگردی

قیمت مشتقات  از نوع مش یا توری مشبک باتوجه به پارامترهای زیادی بالا و پایین می شود در نتیجه عوامل تأثیرگذار در قیمت توری مش عبارتند از:
قیمت میلگرد که به دلیل پایه اصلی مشتقات میلگردی
میزان ضخامت مفتول و میلگردی که در ساخت توری مش به کار رفته اند
حجم توری مش مورد نیاز مشتریان
نوع پوشش توری اعم از سیاه، گالوانیزه و یا استیل


کاربردهای توری مش میلگردی

کاربردهای استفاده از توری مشبک  در انواع ساختمان ها، صنایع تولیدی و کشاوزی بسیار رایج است در نهایت کاربردهای مش توری عبارتند از:
مورد استفاده در کف سالن های برزگ
استفاده در پی های ساختمان جهت ثبات استحکام و مقاومت سازه ساختمانی
مورد استفاده در انواع فنداسیون های ساختمانی و صنعتی
استفاده در سازه های پل، مترو و کف استخرها
 استفاده در انواع مختلف سقف کامپوزیت و دیوارها
حصارکشی انبارها، فرودگاه ها و پارکینگ ها
ایجاد سدهای بتنی، سیلو های بتنی و مخازن بتنی
استفاده در کانال های مخصوص آب رسانی
مزایای استفاده از شبکه مش میلگردی
مصرف بهینه در میلگردها
حمل ونقل آسان و راحت در مش ها
افزایش سرعت در عملیات جایگذاری مفتول
بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه از نظر وزن مناسب، اتلاف وقت پایین و مقاومت بالا
مقاومت بالا به دلیل جوش های نقطه ای و نظم حاکم در گره ها

مشتق مفتول میلگردی
قیمت مشتقات میلگرد مفتولی به دلیل وابسته بودن به میلگرد و شاخص آهن در رنج های بالا و پایین بازار در حال چرخش است.  بنابراین در هنگام خرید مشتق مفتولی حتماً از قیمت انلاین مشتقات میلگرد مطلع باشید. مفتول در مفهوم به معنا سیم، تابیده و تافته است. در واقع در سازه های صنعتی و ساختمانی از مفتول آهنی به شکل سیم استفاده می شود، مفتول یکی از مشتقات پرکاربرد و اصلی میلگرد است. با نازک کردن میلگردها تا زمانی که بتوانند آن ها را بهم گره دهند و انعطاف پذیر شوند، مفتول تولید می شود. مشتق مفتول به دلیل ساخته شدن از میلگرد با نام سیم مفتول فابریک در بازار خرید وفروش به مشتریان عرضه می شود. به صورت کلی مفتول در دسته محصولات نیمه تمام و برای تولید انواع سیم در صنعت مورد استفاده قرارگرفته است. مفتول های گالوانیزه و آرموتوربندی از معروف ترین سیم های مفتول آهن هستند.


عوامل مؤثر در قیمت مفتول میلگردی

قیمت مفتول میلگردی با توجه به جنس آهن آن به عوامل زیادی بستگی دارد. عوامل مؤثر در قیمت مشتقات میلگرد مفتولی عبارتند از:
نوسانات قیمت ارز و دلار
هزینه های حمل و نقل
هزینه های تهیه مواد اولیه
نوسانات و قیمت آلیاژ آهن
قیمت نفت و سوخت
نوسانات وشرایط بازار خرید و فروش میلگرد
ویژگی های  مفتول میلگردی
به دلیل استفاده از میلگردها در تهیه این مفتول می توان مزایای استفاده از این محصول آهنی را به ویژگی های این مشتق آهنی اضافه کرد بنابراین ویژگی های برجسته استفاده از مفتول عبارتند از:
سیم های مفتولی دارای مقاومت و سختی بسیار بالایی هستند
به دلیل نازک شدن استاندارد میلگرد، قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد بنابراین در زمان تاباندن به راحتی پیچ شده وگره می خورد.
قیمت مشتقات میلگرد مفتول بسیار مناسب و به صرفه می باشد بنابران در انواع سازهخ های ساختمانی و صنعتی از آن استفاده می شود.


  کاربردهای مشتق مفتول میلگردی

سیم مفتول کاربردهای فراوانی ازجمله در مقاومت میلگرد ها و بتن ها دارد به صورت کلی کاربرد های سیم مفتول عبا رتند از:
در تولید سیم خاردارهای خطی و حلقوی به عنوان سیم راسته از سیم مفتول استفاده می شود.
برای بستن انواع قالب هایی که به عنوان حصار در بتن ریزی استفاده می شوند
برای بستن قسمت های مختلف میلگرد یا آرموتور از سیم مفتول آرموتور استفاده می شود
برای بستن رابیتس گالوانیزه
تولید انواع سیم جوش و انواع فنر های فولادی
انواع مهره بولت، میلگرد زیگزاگ، و سیم نجاری از دیگر مشتقات آهنی محسوب می شوند.
با توجه به دامنه گسترده استفاده از انواع مشتقات میلگردی و نوسانات لحظه ای بازار ارز و بازار خرید و فروش بررسی دقیق و لحظه ای قیمت مشتقات میلگرد امری بسیار ضروری به شمار می رود. مرکز تجارت گرام با استفاده از امکانات رفاهی بسیار به عنوان عامل اصلی و مجاز تولیدکننده گان، قیمت انواع مشتقات آهنی به صورت لحظه ای و با استفاده از جدول قیمت آنلاین مشتقات میلگرد از کلیه تأمین کننده گان کشوری را در اختیار تمام مشتریان  قرارداده است.