× Fa فارسی En English

درباره ما

سنگ کوارتزیت

قیمت سنگ کوارتزیت مرغوب ، خرید سنگ کوارتزیت با حمل ونقل سریع

 

عوامل موثر بر قیمت سنگ کوارتزیت

یکی از نکات مثبت در قیمت سنگ کوارتزیت، پایین  بودن آن می باشد و از این رو می توانید آن را  بیشتر در ساختمان های روستایی مشاهده کنید. به دلیل هم خانواده بودن کوارتزیت با نمونه سیلیس قیمت سنگ کوارتزیت مناسب است. با توجه به گزینه های میزان خالصی و کیفیت، میزان مقاومت و رنگبندی، قیمت سنگ کوارتزیت متفاومت است. با بررسی قیمت به روز سنگ کوارتزیت می توانید بهترین خرید را برای این سنگ انجام دهید.

 

راهنمای خرید سنگ کوارتزیت

در هنگام خرید سنگ کوارتزیت به شباهت این سنگ با گرانیت دقت کنید برای بررسی این امر بدانید که کوارتزیت از گرانیت بسیار سخت تر و ظاهر زبر و بلوری دارد، همچنین در این حال قیمت سنگ کوارتزیت با توجه به نوع آن از سنگ گرانیت کمتر می باشد. غیر از نما و مکان های داخلی در مکان های عمومی از این سنگ استفاده می شود.  مکان های عمومی مانند: اطراف استخر های رو باز به دلیل  مقاوم بودن در برابر نور خورشید نسبت به سایر سنگ های طبیعی و پایین نگه داشتن دمای سنگ، این موضوع در زمان خرید سنگ کوارتزیت بسیار کمک کننده می باشد.  می توانید خرید سنگ کوارتزیت را به منظور استفاده آن در مکان های داخلی خانه مانند: آشپزخانه، پذیرایی و سرویس بهداشتی انجام دهید. برای این منظوردر نظر داشته باشید که بعد از خرید سنگ کوارتزیت جهت استفاده در فضای پذیرایی منزل،  قطعات مستطیل شکل این سنگ را به صورت منظم وخطی در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین اگر خرید سنگ کوارتزیت را برای مکان هایی نظیر سرویس بهداشتی انجام می دهید، قطعات آن را به صورت مربع های کوچک در کنار یک دیگر نصب کنید تا تداعی بخش شکل موزاییک باشد. جهت خرید بهترین سنگ کوارتزیت می توانید ازمراکز پخش معتبر و تحت نظر شرکت های فرآوری این سنگ خرید را انجام داده و سنگ طبیعی خالص را تهیه کنید.

 

سنگ کوارتزیت چیست؟
کوارتزیت یک واژه آلمانی و از انواع سنگ های  دگرگون سخت محسوب می شود.  این سنگ در اثر دگرگونی و فشار و گرمای بسیار بالای لایه‌های زمین  روی ماسه سنگ(کوارتزآرنیت) به وجود آمده است. نمونه خالص آن به رنگ‌های سفید تا خاکستری و در صورت وجود ناخالصی اکسید آهن Fe۲O۳ به صورت رنگ های صورتی تا قرمز و همچنین رنگ های زرد و نارنجی هم دیده می شود. اصولاً بالای تپّه ها و پشته ها تشکیل می شود. مقاومت در برابر هوازدگی های شیمیایی می تواند یکی از مزیت های خرید سنگ کوارتزیت باشد. معادن این سنگ در کشورهای خارجی  و ایرانی یافت می شود کشورهایی مانند: پنسیلوانیا در امریکا، شرق داکوتای جنوبی، مرکز تگزاز، یوتا نزدیک سالت لیک سیتی، در معدن مس مورنسی در آریزونا همچنین در انگلستان، کانادا (در بریتیش کلمبیا) و در ایران در استان فارس یافت می شود.
کاربرد این سنگ در نمای ساختمان‌ها و پوشش دیوارها، کف زمین، روی سطح راه پله یا کاشی بام و... می باشد. بنابراین جهت استفاده  درصنعت ساختمان سازی، در مکان های بیرونی و درونی کاربرد دارد. این سنگ  دارای سطح زبر و سخت  و بلوری شکل است.  ظاهر سنگ کوارتزیت سفید  شبیه به مرمریت بوده اما مقاومت آن از مرمریت بیشتر و در عین حال قیمت سنگ کوارتزیت از مرمریت کمتر می باشد.

02122791943