× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت پروفیل، خرید پروفیل سبک، آلومینیوم، فولادی

 

قیمت پروفیل چگونه تعیین می شود

قیمت پروفیل در بازار های جهانی و داخلی بر اساس نوسانات بازار ارز تعیین می گردد.به این ترتیب که ارزش دلار باعث تعیین نرخ آهن و نرخ آهن نیز قیمت روز پروفیل را تعیین می کند.

نرخ آهن و فلزات آهنی

عوامل مختلفی نیز بر تعیین نرخ ارز اثر می گذارد که تحریم ها از مهمترین این موارد برای قیمت روز پروفیل میباشد .

اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که قیمت انواع پروفیل در قیاس با دیگر موارد مثل قیمت میلگرد و ارزش تیرآهن و قیمت ورق آهن از نوسانات کمتری برخوردار است. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد قیمت پروفیل که کالای نهایی تولیدات آهن و فولاد می باشد از قیمت آهن آلات پیروی می کند. بر این اساس می توان بیان نمود که اگر قیمت آهن در حال نزول و یا سعود باشد قیمت پروفیل نیز در حال کاهش و یا افزایش است.

ارزش نفت بر نرخ پروفیل 

علاوه بر نرخ ارز و ارزش آهن آلات که در تعیین قیمت انواع پروفیل تاثیر گذار است عوامل دیگری نیز بر قیمت پروفیل و انواع آن موثر است که می توان نوسانات قیمت نفت در بازار جهانی را بیان نمود.

 

خرید پروفیل و نکاتی که باید به آن توجه کرد

زمانی که قصد خرید  پروفیل را دارید  باید به نوع مصرف خود و اینکه از پروفیل در چه فضایی استفاده خواهد شد، توجه داشت باشید.نوع و محلی که میخواهید این محصول را مصرف کنید یکی از فاکتورهای  خرید انواع پروفیل است. دلیل تفاوت قیمت  خرید پروفیل به کیفیت آن برمی گردد.

 

انتخاب انواع پروفیل

نکته مهمی که در زمان خرید انواع پروفیل باید در نظر داشته باشید این است که پروفایل را برای چه سازه ای قرار است استفاده نمایید. اگر بدانید که چه نوع از پروفیل را برای چه منظور نیاز دارید با آگاهی بیشتری اقدام به خرید پروفیل می نمایید .

 

پروفیل
از زمان بسیار دور که انسان ها به فکر ساختن سر پناه و تجهیزات برای خود افتادند ساختن پروفیل ها مرسوم بوده است. خرید پروفیل نیز از همان زمان ها در بازار رایج بوده است. اما در آن زمان پروفیل ها به تکه های برش پیدا کرده از چوب خلاصه می شدند. در واقع در آن زمان پروفیل ها تکه های چوبی بودند که به صورت منظم و در ابعاد طول و عرض مشخص برش داده می شدند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این پروفیل ها از جنس های مستحکم تر و با دوام تری ساخته شدند. بنابراین قیمت پروفیل ها نیز متناسب با جنس آن ها تغییر پیدا کرد. پس از پروفیل های چوبی در ابتدا پروفیل های فلزی توپر ساخته شدند و امروزه به منظور کاهش هزینه ها و نیز سبک شدن محصول خروجی از پروفیل های فلزی تو خالی استفاده می کنند. قیمت پروفیل های فلزی متنساب با اشکال مختلف تولید شده و نیز ابعاد آن متغیر است.
پروفیل های امروزی بر پایه ی فولاد هستند. امروزه خرید پروفیل توسط صنایع مختلف نظامی، خودرو سازی و نیز ساختمان سازی به صورت گسترده انجام می شود. برخی از پروفیل ها درز دار بوده و در آن ها از جوشکاری استفاده می شود. برخی دیگر نیز بدون درز بوده و با ریخته گری و ذوب مواد ساخته می شوند. خرید پروفیل در صنعت معمولا برای طول های شش و دوازده متری انجام می شود. قیمت پروفیل رابطه ی مستقیمی با ابعاد آن دارد. به هر میزان که ابعاد پروفیل بیشتر و بزرگتر باشد قیمت پروفیل نیز بیشتر خواهد بود.
پروفیل ها متنساب با نوع کاربردشان به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که در ادامه به طور خلاصه به معرفی انواع پروفیل می پردازیم


پروفیل چیست؟
با پاسخ به سؤال بالا می توانید با آگاهی کامل محصول را خریداری کرده و با این آگاهی کمترین قیمت پروفیل را برمبنای جدول قیمت روز پروفیل برای خود تخمین بزنید. به زبان ساده پروفیل یا نیم رخ یعنی مجموعه ای از مقاطع آهنی یا فولادی که به صورت باز، بسته، سبک و سنگین با شکل های بسیار گوناگون مانند مربع، مستطیل، دایره و جعبه ای تولید می شوند و در ساخت و ساز های ساختمانی و صنعتی از آن ها استفاده می کنند. نیم رخ مجموعه ای از مقاطع ثابت با طول های متنوع است. با دخالت فولاد یا آهن در محصولات نهایی بی شک قیمت پروفیل به انواع ورق های آهن وابسته می شود به همین دلیل اطلاع از قیمت پروفیل آهن، از اهمیّت ویژه ای برخوردار می شود. مسئله قیمت پروفیل امروز به علت نوسانات بازار آهن به یک معظل بزرگ تبدیل شده است که با امکان جدول قیمت به روز تجارت گرام به راحتی حل شده است. نیم رخ ساختمانی برای استحکام و مقاومت در ساخت وساز استفاده می شود و عمده مصرف محصول در صنعت و صنایع مختلف برای قطعه سازی به کار می رود.

 

روش تولید قوطی و پروفیل

در تولید قوطی های فلزی و نیز پروفیل ها از فرایند های نورد گرم و سرد استفاده می شود. در این روش پروفیل با استفاده از ورق های فولادی برش داده شده تولید می شود. بنابراین با افزایش قیمت فولاد، خرید پروفیل یا خرید قوطی نیز تاثیر می پذیرد. در فرایند نورد گرم قطعات فولادی از روی غلتک ها عبور داده شده و تحت دمای بسیار زیاد در کوره قرار می گیرند. در این حالت طول و ابعاد آن ها نیز به دلخواه تغییر می یابد. پس از آن قطعه ی نورد شده سرد شده و تمیزکاری می شود. در فرایند نورد سرد همان قطعات فولادی نورد گرم شده را تحت پرداخت و نورد های دیگری قرار می دهند. برای این کار از غلتک های بیشتری استفاده شده و فشرده سازی می شود.


کاربرد پروفیل

قیمت پروفیل در انواع کاربردهای صنعتی و ساختمانی متفاوت است. بررسی کاربرد پروفیل ساختمانی و صنعتی می تواند اطلاعات خریداران از جمله قیمت پروفیل طبق نرخنامه اتحادیه را کامل کند. به دلیل استفاده زیاد از محصول، آگاهی از قیمت آهن پروفیل می تواند به قیمت روز پروفیل کمک کند. آشنایی با مفهوم پروفیل قبل از بررسی کاربرد آن ضروری است که در مطلب پایین به آن اشاره شده است.

 

بنابراین کاربردهای نیم رخ در انواع ساختمانی و صنعتی عبارتند از:

 

پروفیل های ساختمانی

پروفیل های ساختمانی در صنعت ساخت و ساز منازل و ساختمان ها استفاده می شوند. از این پروفیل ها برای دکوراسیون داخلی و نیز چهارچوب درب و پنجره بیشتر استفاده می شود. خرید پروفیل ساختمانی ارتباط پیوسته ای با قیمت مسکن دارد. همچنین پروفیل های ساختمانی به روش های نورد گرم و سرد تولید می شوند. قیمت پروفیل ساختمانی متناسب با نحوه تولید نیز فرق می کند. برای مثال در هر کدام از روش های نورد گرم و سرد قیمت پروفیل تولید شده متفاوت است. نکته ی حائز اهمیت در خرید پروفیل ساختمانی، میزان تقاضا است. میزان تقاضا برای خرید پروفیل ساختمانی به تقاضا برای خرید مسکن در کشور بستگی دارد.


کاربرد پروفیل ساختمانی

قیمت پروفیل با توجه به نوع کاربرد آن در سازه های ساختمانی تعیین می شود. نیم رخ ها در ساخت و ساز های ساختمانی به عنوان مجموعه ای از ابزارهای مفید کششی، چرخشی و تحمل نیرو برای کمک به مقاومت و استحکام ساختمان و همچنین پایداری اسکلت های ساختمانی آمده اند. از جهت حساسیت و مقاوم سازی ساختمان، از فولاد آلیاژی در ساخت نیم رخ های ساختمانی استفاده می شود. کاربرد نیم رخ ها در ساختمان عبارتند از:
نیم رخ های درب و پنجره که بیشترین کاربرد را در زمینه ساخت و ساز درب و پنجره ها دارند.
از نیم رخ ها با مقطع کوچیک و با شکل های مربع و مستطیل به عنوان نرده های فلزی در درب و پنجره، چهارچوب و راه پله ها استفاده می شود.
مقاطع پروفیلی با سایز های بزرگ برای استفاده و ساخت ستون ها و اسکلت فلزی در مجتمع های ساختمانی آسمان خراش استفاده می شود.

 

پروفیل های صنعتی

پروفیل های صنعتی به دلیل کاربرد های ویژه تر و صنعتی تر نحوه ی تولید متفاوتی دارند. از این پروفیل ها در صنایع نظامی و خودروسازی استفاده می شود. در تولید این پروفیل ها باید دقت بالایی صورت بگیرد. خرید پروفیل های صنعتی بر اساس استاندارد های خاصی صورت می گیرد که وابسته به نوع کاربرد و نیاز مورد نظر است. خرید پروفیل های صنعتی عموما از جانب خریداران کلان صورت می گیرد. به همین دلیل میزان خرید آن ها بر روی قیمت پروفیل صنعتی تاثیر گذار است.

 

کاربرد پروفیل صنعتی

نیم رخ های صنعتی به دسته ای از محصولات نیم رخ اشاره می کند که در صنعت ماشین سازی، صنایع نظامی و کارخانه و... به عنوان قطعات و متعلقات صنعتی استفاده می شوند. . تولید و بهروه وری نیم رخ های صنعتی بسیار زمان بر و هزینه زیادی صرف می کند در نتیجه پروسه تولیدی زمان بر، هزینه بر و سایر ویژگی های خاص نیم رخ های صنعتی باعث شده است که قیمت پروفیل صنعتی با قیمت پروفیل ساختمانی متفاوت و گران تر باشد. سطح کیفیت در محصولات صنعتی درجه بندی می شود. در واقع نیم رخ های صنعتی همان نیم رخ های ساختمانی امّا با ابعاد و ضخامت های بالاتر و بزرگ تر هستند. به دلیل توان باربری و استحکام خیلی بالا در طراحی های غول پیکر استفاده می شوند.
کاربرد نیم رخ های صنعتی عبارتند از:
ساخت  سازه ها و پل های فلزی
ساخت تابلو های تبلبغاتی بزرگ
استفاده و ساخت شاسی تریلیرها
ساخت تجهیزات صنعتی کارخانه ها
حصارکشی و نرده کشی محیط های بزرگ
استفاده در ساختمان های احداثی در کارگاه ها و کارخانه ها

 

پروفیل های گالوانیزه

پروفیل های گالوانیزه از نظر استحکام و مقاومت در میان پروفیل های دیگر از شهرت برخودار است. خرید پروفیل گالوانیزه برای ساختمان های بسیار مرتفع و نیز کاربرد هایی که در معرض رطوبت و فشار هستند صورت می گیرد. یکی از کاربرد های گسترده ی پروفیل های گالوانیزه در ساخت چهارچوب پنجره های دو جداره است. لازم به ذکر است که در کشور ایران از این نوع پروفیل ها به وفور استفاده می شود. قیمت پروفیل گالوانیزه در کشور ایران از نرخ منطقی تری نسبت به دیگر پروفیل ها برخوردار است. همچنین قیمت پروفیل گالوانیزه به متریال اصلی آن نیز بستگی دارد.

 

پروفیل قوطی شکل

پروفیل های قوطی شکل تفاوت ساختاری با دیکر پروفیل ها دارند. در این پروفیل ها دو طرف ساختار، بسته است. بنابراین این پروفیل ها شبیه قوطی هستند. از این قوطی ها در ساخت درب و پنجره استفاده می شود. معمولا این پروفیل ها را با روش نورد سرد تولید می کنند. این محصولات مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین از آنجا که تو خالی هستند سبک بوده و برای استفاده در ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد. خرید پروفیل قوطی شکل برای کاربرد هایی که نیاز به ایمنی سازی ساختمان دارد بسیار پر متقاضی است.

 

انواع پروفیل

 

انواع پروفیل از نظر وزن

منظور از انواع نیم رخ ها از نظر وزن یعنی نیم رخ های آهنی که وزن شاخص اصلی آن ها است. قیمت پروفیل در این محصولات می تواند با توجه با وزن مشخص شود. انواع نیم رخ های باز و بسته به شرح زیر می توانند نمونه های بارز از نیم رخ های برحسب وزن باشند. نیم رخ های مستطیلی نوعی از نیم رخ ها هستند که برحسب وزن پایین می توانند استحکام سازه را بالا برده و از وزن نهایی سازه کم کنند. در واقع نیم رخ های برحسب وزن در برخی نمونه ها از وزن سازه های صنعتی و ساختمانی کم می کنند.


 انواع نیم رخ از نظر وزن عبارتند از:

 

پروفیل های باز

دسته از نیم رخ ها هستند که شکل ظاهری آن ها مدنظر است و همچنین مشخصه وزن در آن ها مهم است. قیمت پروفیل در این نیم رخم ها به دلیل گستردگی کاربرد، متفاوت از انواع دیگر نیم رخ ها است. به صورت کلی شکل ظاهری این نیم رخ ها به حروف انگلیسی مانند T، Z و U شباهت دارد. از انواع رایج نیم رخ های باز می توان به نیم رخ تسمه، میلگرد، چهارپهلو، ناودانی و نبشی اشاره کرد. محاسبه وزن در این نوع از نیم رخ ها  از نظر تأثیر در قیمت پروفایل بسیار اهمیّت دارد. بنابراین در زمان محاسبه وزن از استانداردها یا فرمول های مطرح استفاده کنید تا قیمت پروفیل از نوع باز برایتان به صورت دقیق محاسبه شود. با توجه به استفاده از آلیاژ آهن در محصولات، تغییر قیمت پروفیل آهن در قیمت نهایی نیم رخ های باز مؤثر است.

 

پروفیل های بسته

نیم رخ های بسته به نوعی از نیم رخ ها اشاره می کنند که شکل ظاهری آن ها بسته و شبیه قوطی هستند. از انواع نیم رخ های بسته  می توان به قوطی های مربع و مستطیل، نیم رخ های لنگه دری و نیم رخ های کلافی مورد استفاده در انواع سازه های ساختمانی و صنعتی اشاره کرد.
 استفاده از انواع نیم رخ بسته در سازه های ساختمانی و صنعتی عبارتند از:
ساخت نرده های فلزی، درب و پنجره، انواع سازه های پلی، راه پله ها
 استفاده در انواع پارکینگ های مکانیزه عمودی
به عنوان ستون در ساختمان های فولادی و بزرگ
ساخت انواع تخت های بیمارستانی

 

انواع پروفیل از نظر ضخامت

منظور از انواع نیم رخ ها از نظر ضخامت این است که در بین مجموعه بزرگ محصولات نیم رخ ساختمانی و صنعتی درگونه ای از نیم رخ ها ضخامت حرف اول را میزند. که میزان این ضخامت تعیین کننده قیمت پروفیل از نظر ضخامت است. این محصولات برحسب ضخامت و تحت استاندارد های مطرح جهانی ساخته می شوند. با توجه به ضخامت در این نیم رخ ها علاوه بر افزایش وزن آن ها، تحمل بار آن ها نیز بالا می رود. همچنین استحکام و مقاومت در نیم رخ هایی که ضخامت بالایی دارند می تواند بیشتر از نیم رخ های دیگر باشد. در سازه های ساختمانی و صنعتی شاهد انواعی از نیم رخ ها هستید که ضخامت در آن ها ملاک تحمل بار و مقاومت است.
انواع پروفیل از نظر ضخامت عبارتند از:  

 

پروفیل های سبک

نیم رخ های سبک از ورق های روغنی تولید می شوند و ضخامت آن ها از ضخامت نیم رخ های سنگین کمتر است. قیمت پروفیل سبک از قیمت پروفیل سنگین با توجه به ضخامت کمتر نیز  پایین تر و متفاوت است. نیم رخ مبلی در نوع سبک نیم رخ ها جای می گیرد. نیم رخ های سبک به دلیل استفاده از ورق های روغنی و روش تولید نورد سرد بیشترین کاربرد را در صنعت قطعه سازی دارند. با توجه به تغییرات قیمت در پروفیل آهن روغنی، قیمت پروفیل سبک هم تغییر می کند. همچنین پارامتر ضخامت در نیم رخ های سبک به عنوان یکی از شاخص های مهم در قیمت پروفیل سبک به شمار می رود. استفاده از ورق روغنی در این نیم رخ ها باعث شده است که نیم رخ های سبک قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته و در نتیجه به راحتی برش خورده و خم می شوند. همچنین عملیات سوراخ کاری در این نیم رخ ها به آسانی صورت می گیرد. نیم رخ های سبک از سطوح صاف و صیقلی برخودار هستند بنابراین در سازه های صنعتی و ساختمانی که قابلیت های انعطاف و سطح صیقلی برای آن ها مهم باشد بهترین گزینه انتخاب نیم رخ های سبک است.

 

 پروفیل های سنگین

نیم رخ های صنعتی به لحاظ ساخت در ابعاد بزرگ و ضخامت های بالا از ورق سیاه تولید می شوند و به نام پروفیل های سنگین شناخته می شوند با توجه به ضخامت ورق های سیاه وزن هر یک از نیم رخ های صنعتی با دیگری متفاوت است. نیم رخ های صنعتی می توانند یکی از انواع نیم رخ ها برحسب ضخامت باشند به این دلیل که در این نوع ضخامت تعیین کننده وزن محصول می باشد. قیمت پروفیل سنگین با توجه به نوسانات ورق سیاه به صورت افزایشی و کاهشی تغییر می کند. بررسی قیمت ورق سیاه برای اطلاع از قیمت روز پروفیل ضروری است. با تغییر قیمت پروفیل آهن بی شک قیمت ورق سیاه هم تغییر می کند.
نیم رخ های سنگین به دلیل ضخامت بالا و شکل سطح مقطع چهار گوش نقش یک ستون با توان تحمل بار بسیار بالا را در یک سازه صنعتی یا ساختمانی بازی می کنند. در نیم رخ های سنگین علاوه بر ضخامت بالا، امکان اتصال با روش های گوناگون هم وجود دارد. ضخامت بالا در  نیم رخ های سنگین باعث شده است که حجم فلز جوش در این نیم رخ ها بیشترشده و در نتیجه کیفیت اتصال نیز افزایش می یابد.  ضخامت یکی از مشخصه هایی است که قیمت پروفیل سنگین را تعیین می کند.
با امکان مشاهده جدول قیمت پروفیل آهن در مرکز تجارت گرام می توانید قیمت پروفیل را به صورت قیمت روز پروفیل به دست آورید و با نوساناتی که در فولاد آهن به وجود می آید از قیمت پروفیل آهن مطلع شوید و در نهایت با ایجاد ارتباط با کیله تأمین کننده گان نیم رخ از قیمت پروفیل همگی مطلع و سپس با اطمینان خاطر خرید نیم رخ ها را انجام دهید.

پروفیل سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
قوطی پروفیل 4 میل 23,483 تومان آسرون
قوطی پروفیل 2.5 میل 23,483 تومان آسرون
قوطی پروفیل 2 میل 25,321 تومان آسرون
قوطی پروفیل 3 میل 23,483 تومان آسرون
پروفیل صنعتی اصفهان ضخامت 6 26,500 تومان استیل رخ
پروفیل صنعتی اصفهان ضخامت 8 26,500 تومان استیل رخ
پروفیل صنعتی اصفهان ضخامت 10 26,500 تومان استیل رخ
قوطی و پروفیل 1.5 میلی متر فولاد 32,000 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
قوطی و پروفیل 2 میلی متر فولاد 24,771 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
قوطی و پروفیل 2.5 میلی متر فولاد 23,028 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
قوطی و پروفیل 3 میلی متر فولاد 23,033 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد

پروفیل نیکان

شرح محصول قیمت فروشنده
پروفیل نیکان سایز ۲ 26,100 تومان مجموعه آهن آلات دشتی
پروفیل نیکان سایز ۲.۵ 24,700 تومان مجموعه آهن آلات دشتی