×

فروشگاه ها ارتباط با ما

کنسانتره معمولی

کنسانتره،‌ در واقع کانی‌های موجود در سنگ آهن هستند که این سنگ آهن‌ها دارای ترکیبات آهن‌دار هستند. در کارخانه های فولاد، این سنگ آهن‌ها از طریق کنسانتره فرآوری می‌شوند و آهن  موجود در آن ها جداسازی می‌شود و به صورت پودری و به رنگ سیاه هستند. با افزایش کاربرد فولاد پس از انقلاب صنعتی و در اوایل آن، تقاضای فولاد در جوامع صنعتی افزایش یافت. با افزایش تقاضای فولاد، تولید کنسانتره‌ فولاد نیز افزایش یافت. در کنسانتره‌ی فولاد، فرآوری سنگ آهن یکی از مهمترین موارد در تولید فولاد است. فولاد از آهن  تشکیل شده است با این تفاوت که تا دو درصد کربن درخود دارد. با تغییر درصد کربن در فولاد، کیفیت آن تغییر می‌کند.

قیمت کنسانتره‌ی معمولی

 باید توجه داشت که عوامل بسیاری بر قیمت کنسانتره‌ی معمولی تاثیر می‌گذارد که در زیر به بعضی از این عوامل اشاره می‌کنیم. : میزان تولید و میزان تقاضای داخلی فولاد : میزان تولید و تقاضای فولاد در کشور در قیمت کنسانتره‌ ی معمولی موثر است. هرچه میزان تولید بیشتر باشد و تقاضا کمتر باشد، قیمت کنسانتره‌ی فولاد نیز کاهش خواهد یافت.قیمت ارز : با توجه به تغییرات اخیر در نرخ ارز، با توجه به واردات فولاد اولیه تاثیر مستقیمی بر قیمت کنسانتره‌ی معمولی دارد.  هرچه نرخ ارز کمتر باشد، قیمت کنسانتره‌ی معمولی نیز کاهش خواهد یافت.
 قیمت جهانی فولاد : سنگ آهن که ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده‌ی فولاد است، عموما در چین تولید می‌شود که می‌تواند از عوامل تاثیرگذار بر فیمت کنسانتره‌ی  معمولی باشد.  قیمت سنگ آهن : کیفیت سنگ آهن، میزان خلوص، افزایش یا کاهش سنگ آهن  نیز بر قیمت کنسانتره‌ی معمولی موثر است. عوامل غیر مستقیم: البته عوامل غیر مستقیم نیز وجوددارند که برقیمت کنسانتره‌ی معمولی تاثیر می‌گذارند مانند افزایش قیمت نفت، افزایش قیمت حمل و نقل و....

خرید کنسانتره‌ی معمولی

با توجه به کیفیت و میزان خلوص سنگ آهن قیمت‌های مختلفی وجود دارد؛ بنابراین قبل از خریدکنسانتره‌ی معمولی باید عوامل تاثیرگذار بر کنسانتره‌ی معمولی و همچنین مواردی که در کیفیت کنسانتره‌ی موثر هستند را به خوبی بشناسید و سپس اقدام به خرید مورد نظر کنید. از جمله عامل مهم در قیمت کنسانتره‌ی معمولی، کیفیت سنگ آهن می‌باشد. بنابراین در هنگام خرید کنسانتره‌ی آهن میزان کیفیت و خلوص سنگ آهن را در نظر بگیرید. هرچه خلوص سنگ آهن و عیار آن بیشتر باشد، قیمت کنسانتره‌ی معمولی بیشتر خواهد بود.
در هنگام خرید کنسانتره‌ی معمولی  به میزان درصد کربن و استحکام آن توجه کنید. هرچه میزان کربن در فولاد بیشتر باشد استحکام آن بیشتر است.  اگر میزان جوش پذیری فولاد برای شما مهم است؛ بهتر است در هنگام خرید کنسانتره‌ی فولاد به میزان استحکام آن نیز توجه کنید. هرچه استحکام بیشتر باشد، میزان جوش‌پذیری فولاد کاهش خواهد یافت. ضد زنگ بودن و دمای ذوب پایین از عوامل موثری هستند که باید در خرید کنسانتره‌ی معمولی لحاظ شوند.  درصد گوگرد و فسفر، میزان رطوبت نیز مواردی هستند که در خرید کنسانترهی معمولی باید در نظر گرفته شوند. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.

کنسانتره معمولی فولاد یزد

شرح محصول قیمت فروشنده
کنسانتره فولاد 2,800 تومان تجارتگرام سفارش محصول

فروشگاه ها