× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید کنسانتره فولاد مرغوب ، استعلام قیمت روز

 

عوامل موثر بر قیمت کنسانتره‌ی فولاد

 باید توجه داشت که عوامل بسیاری بر قیمت کنسانتره‌ی فولاد تاثیر می‌گذارد که در زیر به بعضی از این عوامل اشاره می‌کنیم :

میزان تولید و میزان تقاضای داخلی فولاد : میزان تولید و تقاضای فولاد در کشور در قیمت کنسانتره‌ی فولاد موثر است. هرچه میزان تولید بیشتر باشد و تقاضا کمتر باشد، قیمت کنسانتره‌ی فولاد نیز کاهش خواهد یافت.

قیمت ارز : با توجه به تغییرات اخیر در نرخ ارز، با توجه به واردات فولاد اولیه تاثیر مستقیمی بر قیمت کنسانتره‌ی فولاد دارد.  هرچه نرخ ارز کمتر باشد، قیمت کنسانتره‌ی فولاد نیز کاهش خواهد یافت.

 قیمت جهانی فولاد : سنگ آهن که ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده‌ی فولاد است، عموما در چین تولید می‌شود که می‌تواند از عوامل تاثیرگذار بر فیمت کنسانتره‌ی  فولاد باشد.

قیمت سنگ آهن : کیفیت سنگ آهن، میزان خلوص، افزایش یا کاهش سنگ آهن  نیز بر قیمت کنسانتره‌ی فولاد موثر است.

عوامل غیر مستقیم: البته عوامل غیر مستقیم نیز وجوددارند که برقیمت کنسانتره‌ی فولاد تاثیر می‌گذارند مانند افزایش قیمت نفت، افزایش قیمت حمل و نقل و....

 

راهنمای خرید کنسانتره‌ی فولاد

با توجه به کیفیت و میزان خلوص سنگ آهن قیمت‌های مختلفی وجود دارد؛ بنابراین قبل از خریدکنسانتره‌ی فولاد باید عوامل تاثیرگذار بر کنسانتره‌ی فولاد و همچنین مواردی که در کیفیت کنسانتره‌ی فولاد موثر هستند را به خوبی بشناسید و سپس اقدام به خرید کنسانتره‌ی فولاد مورد نظر کنید. 

از جمله عامل مهم در قیمت کنسانتره‌ی فولاد، کیفیت سنگ آهن می‌باشد. بنابراین در هنگام خرید کنسانتره‌ی آهن میزان کیفیت و خلوص سنگ آهن را در نظر بگیرید. هرچه خلوص سنگ آهن و عیار آن بیشتر باشد، قیمت کنسانتره‌ی فولاد بیشتر خواهد بود.

در هنگام خرید کنسانتره‌ی فولاد به میزان درصد کربن و استحکام آن توجه کنید. هرچه میزان کربن در فولاد بیشتر باشد استحکام آن بیشتر است.

 اگر میزان جوش پذیری فولاد برای شما مهم است؛ بهتر است در هنگام خرید کنسانتره‌ی فولاد به میزان استحکام آن نیز توجه کنید. هرچه استحکام بیشتر باشد، میزان جوش‌پذیری فولاد کاهش خواهد یافت.

ضد زنگ بودن و دمای ذوب پایین از عوامل موثری هستند که باید در خرید کنسانتره‌ی فولاد لحاظ شوند. 

 درصد گوگرد و فسفر، میزان رطوبت نیز مواردی هستند که در خرید کنسانترهی فولاد باید در نظر گرفته شوند.

 

کنسانتره‌ی فولاد چیست؟

کنسانتره،‌ در واقع کانی‌های موجود در سنگ آهن هستند که این سنگ آهن‌ها دارای ترکیبات آهن‌دار هستند. در کارخانه های فولاد، این سنگ آهن‌ها از طریق کنسانتره فرآوری می‌شوند و آهن  موجود در آن ها جداسازی می‌شود و به صورت پودری و به رنگ سیاه هستند. با افزایش کاربرد فولاد پس از انقلاب صنعتی و در اوایل آن، تقاضای فولاد در جوامع صنعتی افزایش یافت. با افزایش تقاضای فولاد، تولید کنسانتره‌ی فولاد نیز افزایش یافت. در کنسانتره‌ی فولاد، فرآوری سنگ آهن یکی از مهمترین موارد در تولید فولاد است. فولاد از آهن  تشکیل شده است با این تفاوت که تا دو درصد کربن درخود دارد. با تغییر درصد کربن در فولاد، کیفیت آن تغییر می‌کند. این موارد در کنسانتره‌ی فولاد اهمیت  بسیاری دارد. فرآوری و کنسانتره‌ی فولاد مزایای زیادی دارد از جمله :

کم شدن هزینه‌ی ذوب آهن  و کاهش انرژی مصرف شده 

کم شدن هزینه‌های تصفیه و کاهش آلودگی