× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

خرید پودر معدنی

 

قیمت پودر معدنی

خرید پودر معدنی با‌‌توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. هر‌‌کدام از پودر‌‌های معدنی کاربرد‌‌های متفاوتی دارند به همین سبب عوامل موثر در خرید آن‌‌ها نیز یکسان نخواهد بود.

هم‌‌چنین فروشندگان مختلف، این پودر‌‌ها را با کیفیت‌‌های متفاوت ارائه می‌‌دهند که باعث تفاوت در قیمت پودر معدنی مختلف می‌شود. و شما باید از درصد ناخالصی موجود در آن‌‌ها اطمینان یابید که هزینه‌‌ای که بابت  پرداخت می‌‌کنید درست باشد.

نکته‌‌ی دیگری که در این زمینه مطرح است این است که بدانید آیا جایگزین بهتری برای آن‌‌چه شما قصد آن را دارید وجود دارد یا خیر. چون در تولید برخی محصولات میتوان از پودر های جایگزین استفاده کرد و باعث کاهش هزینه و حتی بالا بردن کیفیت شد. همانگونه هم که بیان کردیم قیمت پودر معدنی بستگی به نوع وکیفیت آن دارد.

اگر در کار صنایع شهر‌‌سازی یا ساختمان‌‌سازی فعالیت می‌‌کنید، می‌‌توانید با هزینه‌‌ی بیشتر در ابتدا، هزینه‌‌های جانبی مالی و معنوی آتی را کاهش دهید.

 

راهنمای خرید پودر معدنی

پودر معدنی می‌‌تواند در زندگی روزمره‌‌ی ما کاربرد‌‌های فراوانی داشته باشد. اما به هنگام خرید انواع پودر معدنی باید به چند نکته توجه کرد. اگر در این زمینه آگاهی کافی ندارید می‌‌توانید از افراد متخصص کمک بگیرید 

به طور مثال اگر قصد خرید پودر تالک را دارید باید به این نکته توجه کنید که محصول حاوی آزبست نباشند. خرید پودر تالک در صنایع دارویی نیز رایج است.

استفاده از پودر میکرو‌‌سیلیکا در صنایع ساختمان‌‌سازی و بتن باعث کاهش هزینه‌‌ ساخت می‌‌شود. افزایش طول دهانه در ساخت پل‌‌ها، کاهش هزینه‌‌های کف‌‌سازی،کاهش هزینه‌‌های مقابله با خوردگی، کاهش تعداد دوره‌‌های تعمیر، کاهش زیان به محیط زیست در مقایسه با سیمان از دلایل خرید پودر میکرو‌‌سیلیکا است.

در خربد پودر معدنی کیفیت رکن اصلی است که خریداران به آن توجه می‌کنند. درهر محصولی این مرغوبیت است که ارزش ونرخ آن را تعیین می‌کند.

 

پودر معدنی چیست؟

محققان به این نتیجه رسیده‌‌اند که از زمان‌‌های بسیار دور، مصریان و آشور‌‌یان از  لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌‌کردند. دلیل ثابت کردن این نظریه، کتیبه‌‌های به جا مانده از آن دوران است. به همین دلیل شروع استفاده از پودر معدنی را به آن دوران نیز نسبت می‌‌دهند، زیرا ماده‌‌ی اصلی تشکیل دهنده‌‌ی بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.

پودر معدنی را می‌‌توان ماده‌‌ای معجزه‌‌آسا نامید که تا به الان برای بشر محیا بوده است.

پودر معدنی از مواد معدنی چون اکسید آهن، دی اکسید تیتا‌‌نیوم، تا‌‌لک، میکرو‌‌سیلیکا، زینک اکسید و دیگر مواد معدنی تشکیل شده است. این مواد در اندازه‌‌های بسیار کوچک برای استفاده آماده می‌‌شوند.

در ادامه نکاتی در مورد خرید پودر معدنی و عوامل موثر بر قیمت پودر معدنی در انواع مدل ها ارائه خواهیم داد

انواع پودر معدنی

پودر معدنی انواع و اقسام گوناگونی دارند. برای کاربرد‌‌های مختلف، پودر‌‌های معدنی در سایز‌‌ها و اندازه‌‌های مختلفی عرضه می‌‌شوند. در اینجا به تعدادی از پودر‌‌های معدنی را اشاره خواهیم کرد.

گچ

کربنات کلسیم

باریت

زئولیت

پودر معدنی تالک

سیلیس میکرونیزه

آهک هیدراته

اکسید روی

سنگ نمک

هر‌‌کدام از موادی که در بالا اشاره شد کاربرد‌‌های متفاوتی دارند. به طور مثال پودر تالک که یکی از پر‌‌مصرف‌‌ترین انواع پودر معدنی است برای جذب رطوبت پوست، نرم کردن آن و خشک نگه داشتن پوست استفاده می‌‌شود. به همین سبب در بسیاری از پودر‌‌های بچه از پودر تالک استفاده می‌‌کنند. پودر تالک در لوازم آرایش نیز کاربرد بسیار دارد. یکی از کاربرد‎‌‌های آن که از قدیم تا به امروز مرسوم بوده، روشن و زیبا کردن پوست صورت و بدن بوده است.

یکی دیگر از پودر‌‌‌های معدنی پر‌‌مصرف، پودر میکروسیلیکا است که از آسیاب کردن سنگ سیلیس به‌‌دست می‌‌آید. این پودر در صنایع ساختمان سازی و غیره کاربرد فراوانی دارد. از پودر میکروسیلیکا در بتن سازی و سیمان، صنایع نسوز و سرامیک، صنایع نفت و گاز و غیره استفاده می‌‌شود. از مزایای استفاده از این پودر معدنی، افزایش مقاومت در برابر فشار اولیه، افزایش دوام بتن، کاهش نفوذ‌‌پذیری آب، پایداری در برابر مواد شیمیایی و غیره را می‌‌توان نام برد.