× Fa فارسی En English

درباره ما

فرومنگنز متوسط کربن

آلیاژ منگنز دارای دو خانواده فرومنگنز (FeMn) و سیلیکو منگنز (SiMn) است. به سیلیکو منگنز کمی سیلیکون اضافه شده است که یک اُکسیدکننده قوی محسوب می‌شود و به بهبود برخی خواص مکانیکی فولاد کمک می‌کند. در هر کدام، کربن کنترل می‌شود و در هنگام تولید مقدار تصفیه شده، مقدار کربن کاهش می‌یابد. نیتروژن، بور، تیتانیوم، فسفر از عناصری هستند که می‌توانند بستگی به ویژگی مورد نیاز کنترل شوند. وقتی سیلیکیو منگنز به منگنز غنی از فلز نیم سوخته واکنش نشان می‌دهد، سیلیکون با افزایش مقدار منگنز آلیاژ بدون افزایش مقدار کربن، اُکسیدی می‌شود. این روش به طور معمول در آفریقای جنوبی برای تولید نوع فرومنگنز متوسط کربن با 75 الی 80 درصد منگنز استفاده می‌شود و مقدار کربن در آن از 0.1 درصد تا 2 درصد است. قیمت آلیاژ با مقدار کربن افزایش می‌یابد.

خرید فرومنگنز متوسط کربن

برای خرید ماده معدنی ارزشمند باید آگاهی لازم را داشت چرا که این ماده یک محصول تخصصی است و دانش خاصی را طلب میکند. اگر برای خرید فرومنگنز متوسط کربن نیاز به راهنمایی دارید فقط کافی است تا با مشاوران ما در تجارت گرام تماس حاصل فرمایید.

قیمت فرومنگنز متوسط کربن

با توجه به کاربرد حیاتی این ماده در صنعت متالوژی قیمت آن بسیار حاصص اهمیت است چرا که قیمت فرومنگنز متسوط کربن نقش یسازیی قیمت محصولات درگیر مانند انواع محصولات فولادی و الکترود ها دارد.
قیمت فرومنگنز متوسط کربن خود تاثیر پذیر از عواملی است مانند:
نرخ تورم و ارز
هزینه نیروی کار برای تولید
قیمت بین المللی این ماده
هزینه حمل و نقل
و عیار آن از حمله موارد هستند که قیمت روز فرومنگنز متوسط کربن تاثیر دارند.

کاربرد فرومنگنز کربن چیست؟

فرومنگنزها در انواع مختلف در تولید الکترودهای جوشکاری و همچنین انواع خاص الکترودهای جریان فعال استفاده می‌شوند. فرومنگنز متوسط کربن عمدتا برای تولید E6013، E7018 و دیگر انواع الکترودهای جوشکاری به کار می‌رود. همچنین فرومنگنز متوسط کربن به عنوان یک کمک آلیاژ برای فولاد ضد زنگ و مقاوم در برابر حرارت استفاده می‌شود.

 

تاثیر فرومنگنز متوسط کربن بر فولاد

صنعت فولاد به طور قابل توجهی در سالهای اخیر رو به تغییر بوده است. تاثیر این دانش جدید بر روی فروآلیاژها بحث شده است. در سالهای اخیر، تاثیر فرومنگنز متوسط کربن بر روی فولاد ثابت شده است که نشان می‌دهد فرومنگنز بر چگالی در فولاد فورا بعد از ریخته‌گری در یک سطح برابر با درجه فرومنگنز که افزوده شده است باقی می‌ماند. تولید فرومنگنز متوسط کربن یکی از چالش‌های متالوژی به دلیل پتانسیل پایین اکسیژن و فشار تبخیر بالا در منگنز است. برای رسیدن به سطوح کربن زیر 2%، کربن‌زدایی باید در دمای بالا انجام گیرد. به وسیله رقیق کردن فشار نسبی CO، کربن‌زدایی در دمای معقول‌تر انجام می‌گیرد و مقدار نهایی کربن به دست می‌آید. مشتریان گرامی برای خرید فرومنگنز کربن متوسط می توانید به لیست فروشندگان این محصول در تجارت گرام مراجعه کنید، همچنین قیمت روز فرومنگنز کربن متوسط برای شما فراهم شده است.

فرومنگنز متوسط کربن

آلیاژهای منگنز اکثرا در صنایع فولادسازی و ریخته‌گری استفاده می‌شوند. امروزه، 30 درصد از منگنز استفاده شده در فولادسازی به خاطر خواص آن به عنوان اُکسیدکننده است. در سالهای اخیر، به دلیل اجتناب از شکل‌گیری سولفید آهن، منگنز با سولفور ترکیب می‌شود که سولفیدها دارای نقطه ذوب بسیار پایین هستند که منجر به شکنندگی سطح می‌شوند. 70 درصد دیگر منگنز به طور خالص به عنوان یک عنصر آلیاژی استفاده می¬‌شود. فولادها معمولا حاوی 0.2 درصد تا 2% منگنز هستند که به درجه منگنز بستگی دارد، چون منگنز ارزا‌ن‌ترین عنصر آلیاژی در میان عناصری است که دارای خواصی مانند استحکام و سفتی هستند.

در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.

 

02122791943