× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت لوله مانیسمان، خرید لوله مانیسمان با کیفیت

 

عوامل مؤثر بر قیمت لوله مانیسمان

قیمت لوله مانیسمان مانند سایر محصولات فولادی تحت تأثیر و نوسانات قیمت بازار قرار دارد و روند تغییر قیمت‌ها کاملا مشهود است. با هرگونه تغییر در نرخ دلار و ارز، قیمت لوله مانیسمان نیز تغییر می‌کند. قیمت لوله مانیسمان بر اساس ابعاد آن، سایز، برند و کشور تولیدکننده متفاوت است. کیفیت و مقاومت لوله‌ها تأثیر زیادی بر قیمت لوله مانیسمان دارد؛ بنابراین هر چقدر محصول از کیفیت بهتری برخوردار باشد، افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت.
از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت لوله مانیسمان قطر لوله‌ها است که بر طبق کاربردهای مختلف از قطر 2/1 تا 36 اینچ در بازار موجود است و به فروش می‌رسد. آلیاژی که در ساخت لوله استفاده می‌شود بر قیمت لوله مانیسمان تأثیرگذار است و موجب کاهش و افزایش قیمت آن می‌شود. استفاده زیاد از این لوله‌ها سبب شده تا بازار خرید و فروش لوله مانیسمان رشد پیدا کند و در قیمت‌های ساخت‌وساز نیز مؤثر واقع شود.  


راهنمای خرید لوله مانیسمان

در هنگام خرید لوله مانیسمان توجه و اطمینان از کیفیت محصول اهمیت زیادی دارد. بر روی لوله مانیسمان تست‌های انجام می‌شود تا از استحکام آن مطمئن شوند؛ بنابراین هنگام خرید لوله مانیسمان افراد باید از فروشنده نتایج تست‌های سختی، کشش، خوردگی و فشار و هیدرواستاتیک را درخواست کنند؛ زیرا این نتایج کیفیت محصول را تضمین می‌کند و در غیر این صورت محصول خریداری شده از کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود. در هنگام خرید لوله مانیسمان باید به سایز و رده‌های لوله توجه داشت و متناسب با نیاز آن را تهیه کرد. این محصول در رده‌های 20، 40، 60، 80، 120 و در شاخه‌های 6 و 12 متری ساخته می‌شود.
برای خرید لوله مانیسمان بهتر است از طریق شماره تلفن و وبسایت با کارشناسان در ارتباط بود و اطلاعات لازم را در رابطه با محصول و قیمت آن به دست آورد. در هنگام خرید لوله مانیسمان باید توجه کرد که این محصول با ماشین‌آلات مخصوصی ساخته می‌شود و دارای هیچ جوشی نیست. اگر به هر دلیلی بر روی لوله جوش و خوردگی وجود داشته باشد باید از خرید آن خودداری کرد؛ زیرا ممکن است دارای استحکام بالایی نباشد.

 

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان دارای بدنه‌ای یکدست و بدون درز است و بر روی آن هیچ جوشکاری انجام نشده است. این لوله از فولاد کم‌کربن تهیه می‌شود و با اضافه کردن برخی مواد به لوله، آن را مقاوم کرده و مانع از زنگ‌زدگی لوله می‌شوند. لوله مانیسمان در مقایسه با لوله درزدار از مقاومت و استحکام بالایی در برابر نیروهای خارجی برخوردار بوده و از قیمت بالایی برخوردار است. این لوله در صنایعی که نحوه اتصال آن‌ها بسیار دشوار است به کار می‌رود و در هنگام اتصال، هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌شود. لوله مانیسمان از محصولات فولادی پرکاربرد به شمار می‌آید و در صنایع مختلف پالایشگاهی و پتروشیمی، انتقال نفت و گاز، آبرسانی صنعتی و امور کشاورزی، مبدل‌های حرارتی، عایق کردن کابل برق در نیروگاه تولید برق و انرژی و ... استفاده می‌شود. این لوله بر اساس نیاز مشتری در ابعاد مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

 

نحوه تولید لوله مانسیمان

خرید لوله مانسیمان به دلیل نحوه تولید آن و نیز ویژگی هایی که دارد بسیار پر تقاضا است. برای تولید لوله مانسیمان از شمش های فولادی استفاده می شود. بنابراین قیمت شمش فولادی بر روی قیمت لوله مانسیمان تاثیر گذار خواهد بود. میزان خرید لوله مانسیمان نیز متناسب با افزایش یا کاهش قیمت لوله فولادی متغیر است. در ادامه به معرفی مراحل مختلف لوله مانسیمان از تولید تا بسته بندی و انتقال می پردازیم.


مراحل مقدماتی تولید
برای تولید لوله مانسیمان در ابتدا شمش های فولادی را در ابعاد مورد نیاز برش می دهند. در این مرحله کیفیت فولاد انتخاب شده در قیمت لوله مانسیمان تاثیر بسزایی دارد. خرید لوله های مانسیمان با کیفیت شمش مناسب تقاضای بیشتری خواهد داشت. پس از برشکاری شمش های فولادی آن ها را در معرض حرارت بسیار بالا قرار می دهند. در این مرحله دمای لوله در کوره بسیار بالا رفته و به رنگ قرمز مذاب در
می آید. پس از گرمادهی، شمش بسیار داغ را با استفاده از ابزارهای شکل دهی و غلتک های مورد نیاز به شکل استوانه ی توپر در می آورند. سپس با ورود سمبه ی دوازده متری به داخل استوانه، شمش گداخته شکل لوله به خود می  گیرد.


یکی از پارامتر های موثر بر قیمت لوله مانسیمان کیفیت ورود سمبه به داخل استوانه است. سمبه همچون یک گلوله ی استوانه ای شکل عمل می کند. با استفاده از سمبه درون استوانه ی توپر خالی شده و لوله شکل می گیرد. لوله ی ساخته شده بر روی غلتک ها قرار گرفته و با عبور از آن ها صاف و یک دست می شود. این کار به این دلیل انجام می شود تا فرورفتگی یا برجستگی های جزئی ناشی از عبور سمبه از بین برود. پس از آن سمبه خارج شده و با تغییر سایز لوله مرحله ی خنک سازی و کاهش دمای لوله مانسیمان آغاز می شود. خنک سازی پارامتر مهم دیگری است که بر قیمت لوله مانسیمان تاثیر می گذارد.


مراحل نهایی تولید
لوله مانسیمان تولید شده باید در ابعاد سفارشی قرار بگیرد. بنابراین لوله تولید شده برش داده می شود. معمولا این لوله ها در طول های شش یا دوازده متری ساخته می شود. خرید لوله مانسیمان در ابعاد و طول های مختلف متناسب با نوع کاربردی که مد نظر است صورت می گیرد. هنگامی که لوله مانسیمان برش داده شد به سمت بخش تمیزکاری و پاکسازی انتقال داده می شود. با این فرایند تمام آلودگی ها و نیز چربی های سطح لوله از بین رفته و ضایعات موجود حذف می شوند. لازم به ذکر است که برخی از این آلودگی ها پلیسه های موجود در سر لوله ها هستند که باید با کمک ماشین کاری حذف شوند. وجود پلیسه یا آلودگی تاثیر منفی بر خرید لوله مانسیمان گذاشته و قیمت لوله مانسیمان را کاهش می دهد.
با حذف کامل آلودگی ها، عملیات رنگ زدن لوله ها آغاز می شود. در این مرحله لوله ها با رنگ های پرایمر پوشش پیدا می کنند.

در برخی مواقع به جای این لایه های عایق از روغن صنعتی استفاده می کنند. در پایان لوله مانسیمان بسته بندی شده و در تعداد مورد نیاز مشتری آماده می شود. لوله ها در صنعت به صورت چند وجهی منظم بسته بندی میشوند. برای خرید لوله مانسیمان با توجه به نیاز صنعت تعداد موجود در هر بسته فرق می کند. قیمت لوله مانسیمان نیز در هر بسته بندی متفاوت است. یکی از مسائلی که قیمت لوله مانسیمان را تحت تاثیر قرار می دهد علاوه بر نحوه تولید، کارخانه ی سازنده نیز می باشد. قیمت لوله مانسیمان برای برخی کارخانه ها به دلیل کیفیت ساخت مناسب، بالاتر است.


خصوصیات و ویژگی لوله مانسیمان

خرید لوله مانسیمان یا سیم لس عموما به این دلیل انجام می شود که این لوله ها بدون درز بوده و هیچگونه شکافی ندارند. این موضوع باعث می شود که این لوله ها بسیار مستحکم بوده و در برابر کشش و یا تنش های فشاری مقاوم باشند. لوله مانسیمان از نظر میزان مقاومت در برابر خوردگی و اسیب پذیری از رطوبت تفاوت چندانی با لوله های درز دار ندارد. در بدنه ی لوله مانسیمان درز جوشکاری وجود ندارد. تمام این ویژگی ها قیمت لوله مانسیمان را در سطح بالاتری از سایر لوله ها قرار می دهد.


کاربرد لوله مانسیمان

خرید لوله مانسیمان برای کاربرد های مختلفی در صنعت صورت می گیرد. صنایع مختلفی همچون نیروگاه های حرارتی، داروسازی، غذایی و نیز انتقال آب بین شهری برای نیاز های خود اقدام به خرید لوله مانسیمان می کنند. خرید لوله مانسیمان همچنین برای مصارف انتقال نفت و گاز انجام می شود. یکی از متقاضیان خرید لوله مانسیمان شرکت های انتقال آب شهری می باشند. قیمت لوله مانسیمان متناسب با میزان خرید لوله مانسیمان در این کاربرد ها متغیر خواهد بود.