× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

ماشین آلات دانه بندی

 قیمت ماشین آلات دانه بندی ، (خرید وفروش ماشین آلات دانه بندی)

 

پیش از انتخاب و خرید ماشین‌آلات دانه‌بندی، بهتر است درباره عوامل مؤثر بر قیمت این ماشین‌آلات صنعتی آگاهی داشته باشیم. طراحی سازه و بدنه ماشین‌آلات دانه‌بندی بر اساس نوع ماده معدنی مورداستفاده، ظرفیت تولید و از همه مهم‌تر کاربرد موردنظر است. 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی قطعات ماده معدنی و از همه مهم‌تر، مقاومت مکانیکی آن، راندمان و طول عمر ماشین‌آلات دانه‌بندی را تحت تأثیر قرار داده و بر قیمت ماشین‌آلات دانه‌بندی مؤثر است. برای مثال وجود رطوبت در ماده معدنی می‌تواند قیمت ماشین‌آلات دانه‌بندی را تحت تأثیر قرار دهد.

از طرف دیگر نوع کاربری دستگاه، میزان بارگذاری دینامیکی آن و درنتیجه قیمت ماشین‌آلات دانه‌بندی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 

ابعاد ماشین‌آلات دانه‌بندی و همچنین ابعاد مواد ورودی و خروجی  به آن‌ها بر قیمت ماشین‌آلات دانه‌بندی مؤثر است.

 

بهترین راهنمایی جهت خرید ماشین‌آلات دانه‌بندی

حال که با ماشین‌آلات دانه‌بندی و عوامل مؤثر بر قیمت و کیفیت آن آشنا شدیم، زمان معرفی راهنمای خرید ماشین‌آلات دانه‌بندی است. در این بخش، راهنمای خرید ماشین‌آلات دانه‌بندی را خدمت شما ارائه می‌کنیم که به شرح زیر است:

در خرید ماشین‌آلات دانه‌بندی، باید به نوع ماده معدنی مورداستفاده توجه کرد.. ماشین‌آلات دانه‌بندی برای انواع مواد معدنی ازجمله شامل دولومیت، کلسیت، کوارتز، سنگ‌ریزه، باریت، گچ، زغال‌سنگ، سنگ گرانیت و یا سایر سنگ‌های معدنی طراحی و ساخته شده است.

عامل دیگری که در خرید ماشین‌آلات دانه‌بندی باید موردتوجه قرار گیرد ظرفیت موردنظر است. ظرفیت این دستگاه برحسب تن در ساعت (TPH) بیان می‌شود. ظرفیت‌های مختلف ماشین‌آلات دانه‌بندی به شرح زیر هستند:

TPH100

TPH50

TPH30

TPH10

TPH1

TPH1

در خرید ماشین‌آلات دانه‌بندی باید به کاربرد هرکدام از انواع ماشین‌آلات و تناسب آن با فرآیند موردنظر توجه کرد. کاربردهای مختلف ماشین‌آلات دانه‌بندی عبارت‌اند از:

خرد کردن (Crushing)

خرد کردن سیار (Mobile crush)

تولید شن (Sand making)

سنگ‌زنی (Grinding)

 

معرفی ماشین‌آلات دانه‌بندی

در صنایع و معادن از ماشین‌آلات دانه‌بندی، به‌منظور حمل مواد و دانه‌بندی انواع مختلف کانی‌ها در ابعاد مختلف استفاده می‌شود. از ماشین‌آلات دانه‌بندی، به‌منظور جداسازی و دانه‌بندی کانی‌های مختلف استفاده می‌گردد. با استفاده از ماشین‌آلات دانه‌بندی می‌توان مواد معدنی در ابعاد میکرون (100 میکرون) تا میلی‌متر (350 میلی‌متر) را جداسازی نمود. 

ماشین‌آلات دانه‌بندی انواع مختلفی دارند. اغلب برای طبقه‌بندی مواد درشت‌تر (در ابعاد میلی‌متر) از سرندها و برای مواد ریز (در ابعاد میکرون) از هیدروسیکلون ها استفاده می‌شود. ماشین‌آلات دانه‌بندی در بخش‌های مختلف صنعت و معدن، مانند معادن سنگ‌آهن، شن و ماسه، خطوط تولید سیمان، ذوب فلزات، معادن و کارخانه‌های زغال‌سنگ و سایر مواد معدنی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

ماشین‌آلات دانه‌بندی مواد معدنی که در معادن مورداستفاده قرار می‌گیرند، شامل انواع سنگ‌شکن، ماسه ساز، سرند، فیدر، ماسه شوی، نوار نقاله ایستگاه مرکزی بتن و کارخانه آسفالت هستند.

ماشین‌آلات دانه‌بندی همواره در حال ارتعاش در دامنه و فرکانس بسیار بالا و بارگذاری دینامیکی شدیدی هستند، پس طراحی سازه و  بدنه دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، تا دستگاه طول عمر بهینه‌ای و راندمان بالایی داشته باشد.

شرکت‌های مختلفی در داخل و خارج از کشور ماشین‌آلات دانه‌بندی را تولید می‌کنند و خوشبختانه شرکت‌های ایرانی با استفاده از علم نوین و بهره‌گیری از مهندسان و متخصصان کارآزموده موفق شده‌اند ماشین‌آلات دانه‌بندی متنوعی را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنند که قابلیت رقابت در سطح جهانی را دارند. 

02122791943