× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت پودر آهک

پودر آهک در ایران در کارخانه‌‌های مختلف با کیفیت‌‌های متفاوتی تولید می‌‌شود. فر‌‌آیند تولید در قیمت تمام شده‌‌ی آن تاثیر مستقیم دارد.

پودر سنگ آهک در ایران فراوانی بسیاری برخوردار است. مهم‌‌ترین عاملی که در قیمت پودر آهک تاثیر دارد، میزان کلسیم به کار رفته در آن است. هر‌‌چقدر درصد نا‌‌خالصی در آن بیشتر باشد قیمت آن پایین‌‌تر می‌‌آید.

درصد کلسیم و نا‌‌خالصی آن به کاربرد و نوع استفاده آن در موارد صنعتی و غیر‌‌صنعتی بستگی دارد.

از دیگر عوامل موثر در قیمت پودر آهک، دانه بندی یا مش است. مش به خاکی می‌‌گویند که با آن سنگ آهک را الک می‌‌کنند.

نوع بسته بندی و عرضه‌‌ی سنگ پودر آهک نیز در قیمت آن موثر است. پودر سنگ آهک به صورت فله و یا کیسه‌‌ای در بازار عرضه می‌‌شود.

 

راهنمای خرید پودر آهک

 برای خرید پودر آهک علاوه بر بودجه‌‌ی اختصاص داده شده، باید موارد گوناگونی را در نظر گرفت. به طور مثال فاصله‌‌ی کارخانه‌‌ی تولیدی تا محل مورد استفاده در قیمت تمام شده برای مصرف کننده تاثیر دارد. هر‌‌چقدر این فاصله بیشتر باشد هزینه‌‌ی حمل و نقل و کرایه نیز بیشتر خواهد شد.

در ایران، قیمت پودر آهک به صورت روزانه تغییر می‌‌کند و برای خرید پودر آهک باید قیمت‌‌های لحظه‌‌ای را بررسی کرد. بهتر است برای خرید این نوع از مواد از یک متخصص راهنمایی گرفت

 

آهک چیست؟

آهک یکی از قدیمی‌‌ترین موادی است که بشر تا به امروز شناخته است. از آهک در ساختمان‌‌سازی، محکم کردن مصالح و غیره استفاده می‌‌شود. از این ماده بیشتر برای پایداری ساختمان‌‌‌های در حال ساخت استفاده می‌‌شود تا پی بنا را محکم‌‌تر سازد. هم‌‌چنین در زمین‌‌هایی مانند فرودگاه‌‌ها و غیره که نیاز است سطحی محکم بر روی زمین تشکیل شود از شفته‌‌ی آهک استفاده می‌‌کنند. شفته‌‌ی آهک از دوغاب آهک و خاک استفاده شده است. استفاده از آهک باعث می‌‌شود گل و گیاه در روی زمین رشد نکند.

در ایران مخلوط‌‌های دیگر آهک نیز بسیار پر‌‌استفاده هستند. دوغاب آهک و خاکستر که به آن سا‌‌رو‌‌ج می‌‌گویند، و آهک آبی که در ساختمان‌‌سازی از آن استفاده می‌‌شود از نمونه‌‌ی مخلوط آهک در ایران است.

 

کاربرد پودر آهک

آهک اگر پخته شود به سنگ آهک تبدیل می‌‌شود. این سنگ اگر کوبیده شود پودر سنگ آهک یا (Limestone Powder ( به دست می‌‌آید. جنس سنگ آهک از کربنات کلسیم است. اگر درصد کلسیم آن بالاتر و درصد ناخالصی آن کمتر باشد، کیفیت پودر آهک به دست آمده بهتر خواهد بود. وجود هرگونه نا‌‌خا‌‌لصی و ذرات درشت و کوبیده نشده در پودر آهک باعث پایین آمدن کیفیت آن می‌‌شود. این پودر کاربرد‌‌های بسیاری دارد که در اینجا به تعدادی از آن اشاره خواهیم کرد.

هنگام آسفالت کردن خیابان‌‌ها در مراحل پایانی از آن استفاده می‌‌شود. زمانی که کار تمام شد، این پودر اضافه می‌‌شود تا منافذ را بپوشاند.

در صنعت نفت و پتر‌‌و‌‌شیمی

ترکیب آن با آب برای تصفیه آب و فاضلاب

در صنایع کشاورزی برای خنثی کردن مواد قوی اسیدی

در نیروگاه‌‌های تولید انرژی

 

اگر مشکل ویا هرگونه سوالی در مورد خرید پودر آهک دارید می‌توانید از مشاواران ما در تجارت گرام کمک بگیرید