× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت پودر سرب ، خرید پودر سرب مرغوب به صورت مستقیم


خرید پودر سرب یکی از معامله های پر سود در بازار فلزات گران بها است. سرب یک فلز با نقطه ی جوش بسیار پایین است که مناسب تولید باطری است. همچنین به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و تراکم بالا گزینه ی مناسبی برای استفاده در صنایع مختلف از لوله تا اشعه ایکس می باشد. بزرگترین تولید کنندگان سرب در جهان ترکیه، چین، روسیه، سوئد، آمریکا، پرو، بولیوی، مکزیک، هند و استرالیا هستند و بالاتر از همه طبعا چین است که 5 برابر استرالیا تولید دارد که دومین تولید کننده ی بزرگ است.
خرید پودر سرب در کشور های مختلف به میزان متفاوتی است. در خرید پودر سرب سرمایه گذاران به پارامتر های موثر بر قیمت پودر سرب توجه می کنند. همچنین برای خرید پودر سرب به نوع کاربرد نیز توجه می شود. در خرید پودر سرب، نوع نیاز ما و کاربرد آن بر روی قیمت پودر سرب تاثیر می گذارد. همچنین به لحاظ نگرانی ها در مورد سلامتی، برنامه هایی برای متوقف کردن برخی کارخانجاتی که از این فلز استفاده می کنند وجود دارد. همچنین بازارهای زیادی برای معامله کردن این فلز وجود دارد که می توان قیمت روز پودر سرب را در آن ها مشاهده کرد.


عوامل موثر بر قیمت پودر سرب


تقاضای چین
قیمت پودر سرب به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز پودر سرب، مبلغ هنگفت خرید پودر سرب توسط کشور چین است. چین بیش از 40 درصد از میزان خرید پودر سرب سالانه را در جهان به خود اختصاص داده است. رشد قوی چین در دو دهه گذشته قیمت بسیاری کالاها را افزایش داده است. قیمت پودر سرب متاثر از خرید های عمده ی دولت های مرکزی در دنیا است. عموما کشور های در حال توسعه اقدام بیشتری به خرید پودر سرب می کنند. قیمت پودر سرب در کشور های تولید کننده ی تجهیزات صنعتی و نظامی بیشتر از سایر کشور هاست. قیمت پودر سرب مرغوب یا با کیفیت در کشور چین به دلیل اینکه بزرگترین مصرف کننده ی پودر سرب مرغوب یا با کیفیت است بالاتر از کشور های تولید کننده ی آن است. یکی از دلایلی که پودر سرب مرغوب یا با کیفیت در برخی کشور های در حال توسعه بالاست همین خرید پودر سرب گسترده توسط کشور چین است.


ذخایر جهانی
قیمت پودر سرب به میزان ذخایر جهانی نیز بستگی دارد. عموما هر نوع فلز و یا ماده ی معدنی که منابع محدودی دارد بر اساس میزان ذخایرش تعیین قیمت می شود. قیمت پودر سرب نیز همین گونه است. با گذشت زمان هرچقدر از میزان ذخایر سرب کاسته شود، قیمت پودر سرب نیز افزایش می یابد. در کشور هایی که بیشتر از خرید پودر سرب اقدام به مصرف آن می کنند، قیمت پودر سرب بالاست. زمانی که ذخایر پودر سرب در کشوری کم باشد قیمت پودر سرب در آن کشور به مراتب کمتر خواهد بود. بحران کمبود منابع پودر سرب سیاست های دولتی را به سمت خرید پودر سرب سوق می دهد. این موضوع حتی برای میزان پودر سرب مرغوب یا با کیفیت نیز صدق می کند.
قیمت پودر سرب مرغوب یا با کیفیت متاثر از میزان و کیفیت تجهیزات صنعتی است. اگر میزان تجهیزات صنعتی برای تولید پودر سرب مرغوب یا با کیفیت کم باشد به همان اندازه قیمت روز پودر سرب مرغوب یا با کیفیت نیز افزایش می یابد. برای جلوگیری از افزایش قیمت پودر سرب باید با حمایت مالی از تولید کنندگان پودر سرب مرغوب یا با کیفیت، قیمت پودر سرب را کاهش داد.


چشم انداز نیاز
قیمت پودر سرب مرغوب یا با کیفیت به چشم انداز نیاز مصرف کننده نیز بستگی دارد. معامله گران و کسانی که اقدام به خرید پودر سرب می کنند باید نمای کلی از چشم انداز نیاز مصرف کنندگان داشته باشند. آن ها باید بتوانند با پیش بینی دقیق میزان خرید پودر سرب توسط مردم تخمین مشخصی از قیمت پودر سرب بزنند. قیمت روز پودر سرب بسیار متاثر از میزان تقاضای مصرف کننده است. میزان تقاضا اگر بیشتر شود جهت دهی تولید کنندگان بر روی تولید بیشتر خواهد رفت این موضوع قیمت روز پودر سرب را افزایش خواهد داد. چنانچه با افزایش تقاضا تولید کمتری صورت بگیرد قیمت روز پودر سرب افزایش خواهد یافت. قیمت روز پودر سرب را می توان از سایت های مشخصی به راحتی مشاهده کرد.


تکنولوزی های رقابت جو
قیمت پودر سرب به تکنولوژی های تولید کننده نیز بستگی دارد. چنانچه صنعت و تجهیزات تولید پودر سرب مرغوب یا با کیفیت روز به روز ارتقا یابند قیمت روز پودر سرب نیز به تدریج کاهش محسوسی پیدا میکند. افزایش تولید پودر سرب مرغوب یا با کیفیت مساوی است با کاهش قیمت روز پودر سرب. همچنین اگر در کشوری کمبود پودر سرب وجود داشته باشد و یا خرید پودر سرب به ندرت انجام شود قیمت روز پودر سرب بالا خواهد بود.


نگرانی های سلامتی
قیمت پودر سرب به نگرانی های محیط زیستی و سلامت و بهداشت نیز بستگی دارد. مقررات محیط زیستی علاوه بر اینکه بر روی خرید پودر سرب توسط مردم تاثیر می گذارد بر روی قیمت پودر سرب نیز موثر است. قیمت پودر سرب در شرایطی که دولت ها مقررات سخت گیرانه اعمال می کنند به صرفه نیست. با اعمال قوانین سخت گیرانه بهداشت عمومی، خرید تجهیزات صنعتی و هزینه ی نگهداری آن ها بالا می رود. افزایش قیمت تجهیزات باعث افزایش قیمت پودر سرب می شود. افزایش قیمت پودر سرب نیز بر روی خرید پودر سرب توسط مصرف کنندگان تاثیر مستقیمی دارد.


خرید پودر سرب و نکاتی که باید در تهیه آن راعایت کرد

خرید پودر سرب باید بر اساس مراحل و راهنمای مشخصی انجام شود. نخست باید به درک درستی از نوع نیاز خود برای مصارف تولیدی دست یابید. خرید پودر سرب مرغوب یا با کیفیت در هر کشوری شرایط خاص خود را دارا است. عموما در کشور هایی که با کمبود پودر سرب مرغوب یا با کیفیت مواجه اند، خرید پودر سرب با سختی و هزینه ی بالا مواجه است. در این کشور ها قیمت روز پودر سرب به اندازه ای است که مصرف کنندگان تمایلی برای خرید پودر سرب پیدا نمی کنند و عموما صنایع و محصولاتی که بر بستر پودر سرب مرغوب یا با کیفیت اند مجال نفس کشیدن پیدا نخواهند کرد.
خرید پودر سرب باید بر اساس بررسی دقیق قیمت ها انجام شود. در برخی کشور ها خرید پودر سرب با خلوص  99 درصد به میزان 2500- تا  2600 دلار در هر تن انجام می شود. به طور خاص در چین خرید پودر سرب با قیمت 5700 تا 6000 دلار انجام می شود. قیمت روز پودر سرب نیز به همین ترتیب در کشور های مختلف از جمله چین و اندونزی متفاوت است. قیمت روز پودر سرب در کشور ایران نسبتا بالاست و با قیمت روز پودر سرب به ارزش یک میلیون تومان برای هر کیلو پودر سرب مرغوب یا با کیفیت معامله می شود.


کاربرد پودر سرب

خرید پودر سرب بر اساس کاربرد آن انجام می شود. تراکم و نقطه ی جوش پایین سرب مناسب استفاده در صنعت الکترونیک است. سرب به طور گسترده در باتری و ورق های کابل و تولیدات ماشینی و کشتی سازی و صنایع سبک و اکسید سرب و حفاظت تشعشعات و دیگر صنایع کاربرد دارد. همچنین در صنایع شیمی، راه آهن، حمل و نقل، ساخت و ساز، تسلیحات، هوافضا، هوانوردی و نفت و دیگر صنایع کاربرد دارد.