× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید گندله مرغوب به صورت مستقیم ، قیمت روز گندله

 

گندله به توپک های کروی گفته می شود که از ترکیبات سنگ آهن و برخی مواد معدنی تشکیل شده است. خرید گندله به مقدار زیادی وابسته به تقاضای صنایع آهن و فولاد است. لازم به ذکر است که برای ساخت گندله،  سنگ آهن به همراه دیگر افزودنی ها سخت تر شده و در کوره ها حرارت می بینند. در فرایند تولید توپک های گندله آهن ابتدا سنگ های آهن را به تکه های بسیار ریز خرد کرده و از این مواد جهت تولید گندله آهن استفاده می کنند. سنگ آهن خرد شده درون سیستم گندله سازی ریخته شده و سپس افزودنی هایی همچون آب، سیمان و آهک به همراه بنتونیت اضافه می شوند. خرید گندله یکی از خرید های ضروری در صنایع تولید آهن است. با خرید گسترده ی گندله در صنعت، قیمت آن نیز رو به افزایش خواهد گذاشت. قیمت روز گندله رابطه ی تنگاتنگی به قیمت آهن دارد.

 

عوامل موثر بر قیمت گندله


قیمت تجهیزات و نگهداری
قیمت گندله به عوامل مختلفی از جمله هزینه ی تجهیزات صنعتی و نیز نگهداری و تعمیرات از آن ها بستگی دارد. از آن جا که تولید گندله دارای مراحل مختلف بوده و به تجهیزات خاصی نیاز دارد بنابراین قیمت گندله به هرکدام از این نوع تکنولوژی ها وابسته است. گندله آهن در فرایندی مشتمل بر سه مرحله ساخته می شود. در ابتدا فرآیند آماده کردن و ترکیب مواد گندله آهن انجام می شود و سپس گندله آهن خام تشکیل شده و پس از آن در کوره ها حرارت دهی می شود. قیمت گندله آهن متاثر از هزینه ی انرژی مصرف شده در کوره ها و نیز قیمت تجهیزات آسیاب و ترکیب مواد اولیه است. به هر میزان که صنعت تولید دچار مشکل شده و یا هزینه ی استخراج افزایش پیدا کند قیمت روز گندله نیز افزایش پیدا می کند. از جمله سیستم های تولید گندله می توان به دیسک گندله ساز و دیگواره گندله ساز اشاره کرد.


کیفیت تولید و انتقال
قیمت گندله به کیفیت تولید و حمل و نقل نیز وابسته است. خرید گندله آهن برای مصارف صنایع انجام می شود. انتقال گندله ها از مراکز تولید به مراکز مصرف بسیار حساس است. گندله ها باید بدون از دست دادن کیفیت به مقصد برسند. پس از خرید گندله در هنگام انتقال به مراکز مصرف ممکن است گندله ها دچار تنش ها و تماس های فیزیکی بسیاری می شود. این موارد ممکن است در نهایت باعث متلاشی شدن گندله آهن شود. گندله ها باید از مقاومت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند در مسیر حمل و نقل خود را حفظ کرده و نشکنند. بنابراین پیش از خرید گندله آهن باید زیرساخت های حمل و نقل را به خوبی فراهم کرد. حمل و نقل مناسب بر روی قیمت گندله آهن موثر است.
قیمت گندله همچنین به کیفیت تولید نیز بستگی دارد. گندله های تولیدی دارای کیفیت های مختلف اند. معمولا بهترین گندله ها دارای ظاهر متخلخل و حفره های یکنواخت هستند. خرید گندله های یکنواخت برای صنایع مطلوب تر است. قیمت گندله با توجه به کیفیت انواع گندله آهن فرق می کند. قیمت گندله هایی که برای فرایند هیدرومتالورژی استفاده می شود متفاوت از قیمت گندله آهنی است که برای کوره های بلند استفاده می شود. قیمت روز گندله آهن را می توان متناسب با هر کیفیتی از مراکز تولید کسب کرد.
قیمت گندله بر اساس کیفیت گندله آهن محاسبه می شود. یک نکته ی مهم در خرید گندله ی آهن کیفیت سنگ آهن است. اگر سنگ آهن مورد استفاده خلوص و مگنتیک بالایی داشته باشد، گندله تولید شده نیز با کیفیت خواهد بود. قیمت روز گندله آهن بر اساس بررسی کیفیت گندله آهن در مراکز تولیدی محاسبه می شود.

 

راهنمای خرید گندله

خرید گندله آهن باید بر اساس زیر ساخت های صنعتی انجام شود. همچنین انتخاب تولید کننده ی استاندارد برای خرید گندله ضروری است. گندله آهن در ایران به طور متوسط سه هزار تومان معامله می شود. جهت خرید گندله پس از بررسی دقیق نیاز های خود جهت مصارف مختلف درخواست سفراش دهید. شما می توانید قیمت روز گندله آهن را از نمایندگی های مراکز تولید تحقیق کنید. از طرفی برای خرید گندله آهن لازم است مقدار مورد نیاز خود را بررسی کرده (حداقل پانزده تن) و قیمت روز گندله آهن را برای آن محاسبه نمایید. در سال جاری تولید گندله آهن با رشد یازده درصدی در ایران مواجه بوده است.

 

کاربرد گندله

گندله آهن در کوره های حرارت دهی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این گندله ها در فرایند های احیای مستقیم بهره گرفته میشود. گندله های تولید شده که در کوره های بلند استفاده می شوند ابعاد بزرگتری دارند. در فرایند احیا مستقیم درجه ی احیا پذیری وابسته به مواردی همچون مساحت تماس و درجه ی تخلخل است.